En Karlı ve Kolay İş Fikirleri

Ek İş Fikirleri

 

Son dönemin en karlı ve kolay iş fikirleri ile siz de iş dünyasında yerinizi alabilirsiniz. Bazı iş fikirleri zor olsa da iyi bir planlamayla üstesinden gelinebilir. Unutulmamalıdır ki her işten bir başkası binlerce TL kazanırken bir başka kişi kazanç sağlayamaz. Burada önemli faktör değerlendirme, analiz ve sermaye üçlüsü olacaktır. Gelelim internetten para kazanma yöntemleri arasındaki fikirlere.

Akıllı Saat Satışı Yapmak

akilli-saat-satisi-yapmak

Geçtiğimiz yılların yeni bir teknolojisi olsa da uygun fiyatlardan akıllı saat satışı yapmak oldukça kolay. E-ticaret sitelerini ziyaret ederek, insanlara satabileceğiniz akıllı saatlere odaklanarak para kazanabilirsiniz.  Şık ve kullanışlı olmasının yanı sıra insanlar sadece meraktan bile satın almak isteyeceklerdir. Bu saatlerin kalp nabzı ölçme ve adım sayar özelliğinin bulunması müşterilerin ilgisini çekecek özelliklerdendir.

Araç Kamerası

arac-kamerasi-satmak

Büyük bir pazar payına sahip olan araç kamerasından nasıl para kazanırım diye düşünüyor olabilirsiniz. İster ucuza alıp satabilir ister sosyal medya hesaplarından para kazanabilirsiniz. Her araca takılabilen bu kameralar, bazen yolculukları filme almaya yarayabiliyor. Hatta çeşitli olaylara bile bu kameralar sayesinde şahit olabiliyoruz. Bunun için ilginç kamera videoları adlı bir sosyal medya hesabı açarak, insanlara videolar yayınlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Bowling Salonu Açmak | Maliyet ve Kazanç | Gerekli Belgeler

Kablosuz Kulaklık Satışı Yapmak

kablosuz-kulaklik-satisi-yapmak

Özellikle insanları kablo derdinden kurtarması kablosuz kulaklık satışı yapmak isteyenlerin göz bebeği oluyor. Giderek artan Pazar payı sayesinde girişimcilerin yeni hedefi oldu bile. 1000 TL’ye kadar bulunabilen bu kulaklıklar, 30-100 TL arasına da bulunmaktadır. Bu sayede bu teknolojiyle tanışmak isteyenler için bir fırsat olabilir. Siz de bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

Sakal Bakım Yağı

sakal-bakim-yagi-satmak

Günümüzde erkeklerde kadınları gibi dış görünüşüne büyük önem vermektedir. Sakal erkeğin makyajıdır sözü her yerde dolaşmaktadır. Hal böyle olunca erkekler sakallarına birçok bakım yapmaktadır. Sakalları parlatmak ve gür çıkmasını sağlayan bu yağlar, erkeklerin ilgi odağı olmuş durumda. Bölgenizde henüz sakal bakım yağı satışı yapan bir kozmetikçi yoksa bu işe girebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Kuruyemiş Dükkanı Açmak | Kazançlar | Maliyetler ve Gerekli Belgeler

Cep Telefonu Kılıfı Satmak

cep-telefonu-kilifi-satmak

Cep telefonundan sonra en çok satılan ve kar getiren ürünlerden birisi de cep telefonu kılıfı satmak oluyor. Cep telefonlarının giderek özellikli olması ve birçok işi yapabilmesi nedeniyle daha da fiyatı artmaktadır. Bu nedenle telefonu korumak ve ömrünü uzatmak için kılıflara ilgi giderek artıyor. Siz de internetten para kazanma fırsatı yakalamak istiyorsanız, renk renk ve model model kılıfları toptan alarak satın alarak, sosyal medya, internet ve e-ticaret sitelerinde satışa koyabilirsiniz. Ayrıca evde telefon kılıfı süsleyerek para kazanma hakkındaki yazımızı inceleyerek kar oranınızı artırabilirsiniz.

Dekor Ürünleri

dekor-esyalari-satmak

Birçok insan evini güzelleştirmek için en ufak detaya bile girebilmektedir. Ahşap, plastik veya cam dekor ürünleri evlerin en güzel yerlerini süsleyebiliyor.  Hatta bazı dekor ürünlerinin şans getirdiğine dair inançlar bile bulunuyor. Siz de farklı, ilginç ve dikkat çeken dekor ürünlerinin satışını yapabilirsiniz.

Yapay Çiçek Satışı Yapmak

yapay-cicek-satisi-yapmak

Doğal çiçeklerin pahalı olması ve bakımının zor olması nedeniyle yapay çiçek satışı yapmak isteyen yatırımcılara gün doğuyor. Canlı çiçekler uzak şehirlere taşınma durumunda zarar bile görebiliyor. Birçok fuar, organizasyon ve etkinliklerde yapay çiçekler kullanılmaktadır. Kaliteli ürünler neredeyse orijinal çiçeklerle benzerlik gösterebilmektedir.  Bu sayede hediyelik eşya olarak da kullanılabilmektedir. Çiçekçilikle ilgili bir iş arıyorsanız çiçekçi dükkanı açma konusundaki rehberimize göz atabilirsiniz.

Bebek Tulumu Satışı Yapmak

bebek-tulumu-satisi-yapmak

Bebek modası dediğimiz şey günümüzde oldukça ilgi toplamaktadır. Birçok anne ve baba artık bebeklerine daha şık şeyler giydirmekte ve daha iyi kıyafetlerle korumaktadır. Bebek tulumu da bunlardan birisidir. Şık ve soğuktan koruyucu bebek tulumu satışı yapmak size iyi kazanç getirebilir. Daha çok kadın mağazalarında bulunan bu ürünler, kadınların kendine eşya alırken denk gelmesiyle satın almaktadır. Bunun için kendi ürettiğiniz ürünler varsa firmalarla anlaşma sağlayabilirsiniz. Ya da kendi dükkânınızda satış yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Saç Bakım Ekipmanları

sac-bakim-urunleri-satmak

Teknolojinin ve sosyal medyanın gelişmesi modanın gelişmesiyle paralellik göstermektedir. Her insan bir başka insanda gördüğü ve daha önce hiç denemediği şeyleri denemek isteyebilirsiniz. Saç bakım ürünleri de bunlardan birisidir. Saç bakımını kolaylaştıracak ekipmanların satışını yaparak, büyük paralar kazanabilirsiniz. Üstelik daha önce kimsenin görmediği şeyleri satarak, insanların meraklarını cezp edebilirsiniz. Sadece bakım ürünleri değil saç satarak para kazanmak da günümüzde tercih ediliyor.

Büyük Beden Kıyafet Satışı Yapmak

buyuk-beden-kiyafet-satisi-yapmak

Satış alanı daha dar bir sektör olsa da müşteri potansiyeli fazladır. Yani gelen her müşterinin alışveriş yapma olasılığı fazladır. Büyük beden kıyafet satışı yapmak kilolarıyla barışık olan birçok insan için iyi gelecek ürünlerdendir. Çeşitli ürünleri mağazanıza getirterek, her zevke uygun kıyafetleri satabilirsiniz. Üstelik zaman içinde yayılacağı öngörülmektedir.

Korse Çorap Satışı Yapmak

korse-corap-satisi-yapmak

Kadınların daha çok ilgisini çeken bu sektör korse çorap satışı yapanların sayısını her geçen gün arttırmaktadır. Ağrılara ve şişkinliklere iyi gelen bu çoraplar uyguladığı basınç sayesinde acılarınızı dindirmekte yardımcı olmaktadır. Kan akışını düzenleyen sıkıştırma denilen bu çoraplar, bazı durumlarda yasal belge gerektirebilir. İncelemeler yaparak satış yapabilirsiniz. İşleri büyütmek ve çorap imalatı yapmak isteyenler ise detaylı rehberimizi inceleyebilirler.

Topuklu Ayakkabı Satışı Yapmak

topuklu-ayakkabi-satisi-yapmak

Her köşe başında bulunan bir iş gibi gözükse de hala birçok kadının ilgisini çeken işlerdendir.  Ayrıca internetten para kazanmak isteyenlerin de ilgisini çekmektedir. Sosyal medya hesaplarını da kullanarak satışını yapabileceğiniz topuklu ayakkabılar, belki de dükkan açmanıza bile gerek bırakmayacaktır. Fakat öncelikle İnstagram’dan satış yaparak para kazanma yöntemlerini bilmelisiniz. Böylelikle insanlara güven vererek, dikkat çekmeyi sağlamalısınız. Ya da işe büyükten başlamak için ayakkabı dükkanı açma yazımız fikirlerinizi genişletebilir.

İş Kıyafeti Satışı Yapmak

is-kiyafetleri-satisi-yapmak

Yasal mevzuatların ve denetimlerin gittikçe sıkılaşması iş güvenliğinde kaliteyi arttırmaktadır. Bu nedenle iş kıyafeti satışı yapmak için bir dükkan açabilirsiniz.  Ayakkabılar, tulumlar ve özel gözlükler bunlardan birkaçıdır. Bu ürünleri hem kişilere satabilir hem de firmalara satabilirsiniz. Firmalarla anlaşmanız durumunda toptan olarak satarak, hızlı para kazanma fırsatınız bulunuyor.

Sırt Çantaları

sirt-cantasi-satisi-yapmak

Hala ölmeyen sektörlerden olan sırt çantası satışı daha da modernleşerek, pazar payında artış yaşamaktadır. Modaya uygun olarak değişen bu çantalar, size iyi paralar kazandırabilir. Her sezon öğrencilere yüzlerce çanta satabilir veya yetişkinlere uygun çantalar bulundurabilirsiniz. Birçok yetişkin için yolculuklarda, işte ve dışarıda eşya taşıma olarak kullanılmaktadır. Yani müşteri potansiyeli her kesimden olabiliyor. El ilanı, broşür ve kartvizit yaparak, her mevsim satışlarınızı arttırabilirsiniz. Çocuklardan çok yetişkinlere odaklanmanız daha çok kar getirecektir. Özellikle üniversitelerin çoğalması üniversite öğrencilerine odaklanmanızı sağlayabilir. Ayrıca internetten çanta satışı hakkındaki yazımız size bu yolda rehber olabilir.

Broş Satışı Yapmak

bros-satisi-yapmak

Ufak ama dikkat çeken ürünlerden olan broşlar, kadınlar dekoratif aksesuarlarındadır. İnsanların ruh haline uygun çeşit çeşit broşu toptan satın alarak insanlara satabilirsiniz. Özellikle sosyal medya üzerinde broş satışı yapanların sayında ciddi bir artış bulunuyor. Yaratıcılığınıza güveniyorsanız, farklı tasarımları insanlarla buluşturabilirsiniz. Çok ucuza imal ettiğiniz bu ürünleri yüksek kar marjıyla satabilirsiniz.

Powerbank Satışı Yapmak

powerbank-satisi-yapmak

Teknolojinin hayatımıza soktuğu yeni ürünlerden olan powerbank satışı yapmak, cep telefonların şarj ihtiyacına yardımcı olmaktadır. Cep telefonlarının biraz büyüğü gibi duran bu aletler, Türkçe ismiyle şarj bankası veya şarj deposudur. Önceden şarj edilerek, acil durumlarda dışarıda şarj aleti ve fiş bulamadığınız durumlarda yardımınıza koşmaktadır. Ortalama bir powerbank bir telefonu 2 kez dolduracak enerjiyi içinde barındırabiliyor. Bu nedenle hem sosyal medyada hem de dükkanınızda satışını yapabileceğiniz ürünlerdendir. İster bu platformlardan reklam verebilir ister kartvizit bastırarak, yüksek kitlelere ulaşabilirsiniz.

Fitness Ekipmanları

fitness-ekipmanlari-satisi-yapmak

İnsanlar televizyon ve internet aracılığıyla artık spor konusunda daha bilgili olmaktadır. Siz de insanların ilgi duyduğu kas yoğunluğunu arttırmak, hızlı enerji harcayarak kilo verdiren ekipmanların satışını yapabilirsiniz. Henüz yeni bir sektör olduğu için rekabet az ve düşünülebilecek işlerdendir. Bunun yanında insanlara özel programlar yazarak para kazanabilirsiniz. Tabi ki bunun için spor bilginizin iyi olması gerekiyor. Hatta vücudunuzun iyi olması satışlarınızı katlayacaktır. Spor bilginiz çoksa ve kar oranınızı artırmak istiyorsanız fitness spor salonu açma rehberimize mutlaka göz atın.

Drone Fotoğrafçılığı

drone-fotografciligi-yapmak

Günümüzün yeni trendlerinden birisidir. Havada uçarak asılı kalabilen dronelar ile çekilen selfieler artık oldukça popüler. Selfie çubuğu kullanmadan insanların kendini farklı açılardan çekmesine yarayan bu dronelerı kullanarak para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Fakat bu işi yapmak için iyi bir sermaye gerekebilir. Çünkü kaliteli fotoğraf çekmeniz gerekiyor. Haliyle bunların fiyatları da 5-15 bin TL arasındadır.  Kendinize güveniyorsanız düğünlerde drone fotoğrafçılığı bile yapabilirsiniz. Daha fazla drone ile para kazanma fikri için yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın