Evde Yapılabilecek 10 İş Fikri | 2023’te Ciddi Paralar Kazanabilirsin !

Ek İş Fikirleri, İnternetten Para Kazanmak

 

Çalışanın para yetiremediği şu günlerde birçok insan ek iş fikirleri aramaktadır. İşsizlik oranı artsa da evde yapabileceğiniz ek işler hala bulunmaktadır. Teknolojinin gelişmesi sayesinde daha önce aklınıza gelmeyen işleri artık kolayca internetten bulabiliyorsunuz. Bazı işler evde oturarak yapılabilecek işler olurken bazıları tam zamanlı işiniz haline gelebilir. Gelin bu işlere beraber bakalım.

1. Evde Sabun Yaparak Para Kazanmak

evde-sabun-isi

Evde oturarak yapabileceğini en güzel işlerden bir tanesidir. Evde sabun yaparak para kazanmak için sermayenizin olmasına gerek yok. Sadece belirli firmalara başvurmalısınız. Bu firmalar size gerekli olan malzemeleri temin ederek, sizden yapmanızı istiyor. Hepsini bitirdiğinizde günlük ücretinizi alarak devam edebiliyorsunuz. Ne kadar çok sabun yapabilirseniz o kadar çok para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

2. Hızlıca Para Kazanmak İçin Evde Nikâh Şekeri Yapmak

evde-nikah-sekeri-yapmak

Yine bazı işletmelere başvurarak, tüm malzemeleri alabilir ve yaptığınız kadar nikâh şekeri üzerinden ücret alabilirsiniz. El beceriniz iyi olduğu takdir de aylık 2.500 TL’ye kadar evde nikâh şekeri yaparak para kazanma şansı elde edebilirsiniz. Bu ilanlara internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Evde yapılabilecek işler arasında olduğundan hazır şekerleri kendiniz yaparak, satışından kendiniz kar edebilirsiniz. Tabi bu süreçte satılana kadar beklemenizde gerekebilir. Ayrıca bunun için büyük şehirlerde olmanız iyi olacaktır.

3. Evde Düğme Paketleme İşi

dügme-paketleme-isi

Her kıyafetin tamamlayıcılarından olan düğmeler, boyundan büyük işler görmektedir. Onlar olmadığı takdir de hiçbir kıyafeti tam anlamıyla giyemeyiz. Sadece kıyafetler değil çarşaflardan, mobilyalara kadar kullanım alanları vardır. İşletmelerde düğmelerin önemini bildikleri için çeşitli ilanlar vererek insanlara evde düğme paketleyerek para kazanma fırsatı sunuyor. Günde birkaç saat çalışarak aylık 1000 TL’yi aşkın ücretler kazanabilirsiniz. Üstelik ne kadar çalışırsanız o kadar çok kazanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Diyet Yemekleri Yaparak Para Kazanmak 2023

4. Evde Kurdele İşi Yapmak

evde-kurdele-yapma-isi

Biraz el becerisi birazda hız gerektiren evde kurdele işi yaparak para kazanma işi için ilanlara göz atmaya başlayabilirsiniz. Birçok organizasyon veya fuar için gerekli olan kurdeleler, hediye firmaları için de gerekli olmaktadır. Süsleme sektörünün vazgeçilmezleri olduğu için evde yapılabilecek ayrı bir iş kolu olarak karşımıza çıkıyor.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

5. Evde Kalem Montaj İşi Yapmak

evde-kalem-montajlama-isi

Personel çalıştırarak fazla iş yükü oluşturmak istemeyen firmalar dışarıdan birçok insana evde yapılabilecek iş vererek, maliyetleri azaltmayı planlıyorlar. Bu işlerden birisi evde kalem montaj işi yapmak. Siz de kazancım yetmiyor diyorsanız, internet üzerindeki ilanları araştırabilirsiniz. 500 veya 1000 kalem başına ücret ödendiği için ne kadar çok yaparsanız o kadar çok kazanabilirsiniz. Ortalama aylık kazanç ise 750-1500 TL arasındadır.

6. Evde Börek Yaparak Para Kazanmak

evde-borek-yaparak-para-kazanmak

Dışarıdaki birçok pastane kendi böreklerini ve pastalarını yapmaktadır. Fakat bazen yoğunluk o kadar fazla oluyor ki iş yetiştiremiyorlar. Yeni bir işletme açmakta pahalı olacağı için insanlara evde börek yaparak para kazanma şansını sunuyorlar. Börek dedik ama simit, poğaça, kek gibi şeyler de satın almaktadırlar. Elinizin lezzetine güveniyorsanız iş alabilmek için biraz yeteneğinizi pazarlayabilmelisiniz. Bunun için her şeyden biraz yaparak, pastanelere ücretsiz olarak tadımlıklar verebilirsiniz. Yeteneğinize güveniyorsanız börekçi dükkanı açma işine de göz atabilirsiniz.

7. Evde Vida Paketleme Yaparak Para Kazanmak

evde-vida-paketleme-isi-yapmak

Biraz yorucu bir iş olsa da evde vida paketleme işi ile aylık 2000 TL’ye kadar kazanç elde edebilirsiniz. Peki nasıl olacak? İşinizden kalan zamanda hala enerjiniz yerindeyse firmalara başvurarak iş alabilirsiniz. Firmalar vidaları size birkaç çuval halinde teslim ederek bunları paketlemenizi istiyor. Evde yapılabilecek işler arasında için ailenizden de destek alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

8. Evde Örgü Örerek Para Kazanma

evde-orgu-orme-isi

Bu iş kadınlara hitap eden bir iştir. Örgü yapmakta usta olduysanız, ürünlerinizi mağazalara ve dükkanlara pazarlayabilirsiniz. Eğer anlaşma sağlayabilirseniz her üründen yarı yarıya kazanç sağlayabilirsiniz. Ya da sosyal medya hesapları açarak ürünlerinizi kendiniz satabilirsiniz. En kolay ve kısa sürede olduğu için atkı, çoraplara odaklanabilirsiniz.

9. Mandal Paketleme İşi Yaparak Para Kazanmak

evde-mandal-paketleme-isi

Çamaşırların koruyucusu olan mandallar, yıkandıktan sonra onların kolay kurumasını sağlayan yegane araçlardan birisidir. Boyundan büyük işlere imza attığı için işletmeler tarafından mandal paketleme işi sıkça verilmektedir. Ayrıca ufak olduklarından dolayı sürekli kaybolmaları da derttir. Malzemeleri veren firmalar bazı durumlarda mandalın montajını yapmanızı da isteyebilir.

10. Evde Galoş Paketleme İşi Yaparak Para Kazanmak

evde-galos-paketleme-isi

Hijyen kurallarına uymak için her firmanın zorunlu hale getirdiği galoşlar birçok sektörde kullanılmaktadır. Çabuk yıpranabilen bu ürünler, haliyle iyi bir paketleme işinden geçmelidir. Fakat bunu firmalar tek başına yapamayacakları için insanlara evde galoş paketleme işi yaparak para kazanma fırsatını sunuyorlar. Böylece iş yükünden kurtularak, maliyetleri azaltabiliyorlar. İnsanlara da bir nebze olsun evde yapılabilecek işler arasında ek kazanç kapısı sağlıyorlar.

Bir cevap yazın