Her Zaman Satışını Yaparak Para Kazanabileceğiniz 17 Şey!

Ek İş Fikirleri, İnternetten Para Kazanmak

 

Her zaman değerli düşündüğünüz şeyleri satmanıza gerek yok. Bazı durumlarda hiç düşünmediğiniz şeyler bile para kazandırabilir. İnternetten para kazanmak için her zaman  sanat harikası olan şeyleri satmak yerine  evinizin köşesinde duran herhangi bir şey kazanç fırsatı sunabilir. Sadece neyi satmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor.

Para Kazanmak İçin Neler Satabilirsiniz?

1- Bilginizi Satabilirsiniz: Herhangi bir konuda uzmanlığınız varsa yeteneklerinizden yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz. Eğer bir bilgisayarınız da varsa internet ortamında da gelir elde edebilirsiniz. Özel ders vermek, sosyal medya danışmanlığı yapmak, sanal asistan olma gibi işlerle freelancer olarak çalışabilirsiniz.

2- Eski Kıyafetlerinizi Satın: Alışveriş yapmaktan hoşlanıyor olabilirsiniz. Fakat bir müddet sonra dolabınız olduğundan daha fazla dolmuş olabilir. Üşengeçliği bir kenara bırakarak, en çok giydiğiniz kıyafetlerden hiç giymediklerinize doğru bir sıralama yapabilirsiniz. Nereden satış yapabilirim? Diyor olabilirsiniz. İkinci el satış için kullanılan Letgo ve internetteki ilan sitelerine göz atabilirsiniz.

3- Hediye Kuponlarınızı Satın: Herhangi bir yerden alışveriş yaparak bir kupon kazanmış olabilirsiniz. Fakat bu mağazaya hiç gitmediyseniz ve ne alacağınıza karar vermediyseniz, kuponun süresinin dolmasına izin vermeyin. İnternetten para kazanmak ve kupon satmak için kullanabileceğiniz birçok site bulunuyor. Örneğin 100 TL’lik bir kuponu 50 TL gibi bir fiyata satabilirsiniz.

4- Kullanmadığınız Elbise Askılarını Satın: Evinizde kullanmadığınız onlarca askınız varsa bunları uygun fiyattan satabilirsiniz. Askılar genel olarak ucuzdur. Fakat zaten ihtiyacınız olmadığından satacağınız için hepsini tek seferden satabilirsiniz. 50 askınız varsa tanesini 3-5 TL’den satarak, hatırı sayılır kazanç elde edebilirsiniz. Hatta çoğu dükkan askıları yol kenarına bile bırakabilmektedir. Sağlam gördüğünüz askıları alarak satabilirsiniz. Bunun için ikinci el sitelerini kullanabilirsiniz.

5- Saçlarınızı Satarak Para Kazanın: Upuzun saçlarınızı yıllardır uzattıysanız ve sıkılmaya başladıysanız, berbere gitmeden önce saç satarak para kazanma ihtimalinizi düşünün. Çöpe gideceğine en azından güzel bir kazanç elde edebilirsiniz. Bunun için rehberimizi okuyabilirsiniz.

satis-yapabileceginiz-seyler

6- Otoparkınızı Kiralayın: Geniş bir eve sahipseniz ve aracınız yoksa kiralama yaparak para kazanabilirsiniz. Özellikle şehirde yaşıyorsanız ve araçlar park edecek yer bulamıyorsa, paraya para demeyeceksiniz. Tabi ki öncelikle bunun hakkında yasal prosedürleri incelemelisiniz. Saatlik ve günlük kiralama yaparak, ayda 1000 TL’ye kadar kazanç sağlayabilirsiniz. Ayrıca sürücüler için kilitli anahtar kutusu hazırlayabilirsiniz.

7- Fotoğraflarınızı Satabilirsiniz. Tabi ki kendi fotoğraflarınızdan ziyade kaliteli manzara fotoğraflarınız varsa bunları değerlendirebilirsiniz. Fotoğraf satarak para kazanmak için stok siteler bulunmaktadır. Buralara fotoğraf yükledikten sonra satış başı kazanç alırsınız ve bunun bir kısmını siteye ödersiniz. Ayrıca pahalı kameralara bile ihtiyacınız yok.

8- Eski Telefonlarınızı Satabilirsiniz: Çekmece gözünde değersiz gördüğünüz bir telefonunuz olabilir. Bunları uygun fiyata satabilirsiniz. Kim alacak eski telefonları diyebilirsiniz. Fakat birçok insan ikinci bir telefonu iş için kullanmaktadır. İş telefonuna büyük para harcamamak için tuşlu telefonlar bile iş görebilir.

9- Dil Becerilerinizi Kullanın: Her zaman her yerde kazanç sağlayabilecek bir dil biliyorsanız, internetten para kazanma şansı yakalayabilirsiniz. Tercüme yapmak, çeviri yapmak, makale yazmak gibi birçok iş bulunmaktadır.

10- Sitenizde Reklam Satın: Yüksek ziyaretçisi bulunan ve hobi olarak kullandığınız bir sitenizden yüksek reklam gelirleri elde edebilirsiniz. Önemli markalardan ufak firmalara kadar, iş potansiyeli yüksek bir iştir.

Web Sitesi Açarak Para Kazanmak | 2023 Yılında 6 Yol!

satarak-para-kazanabileceginiz-seyler

11- Nostalji Oyuncaklarınız: Yıllardır sakladığınız fakat dönüp bir kez bile bakmadığınız oyuncak satarak para kazanma şansı yakalayabilirsiniz. Eğer sağlam bir koleksiyonunuz varsa, değerini bilen bir alıcı yüzlerce TL ödeme yapabilir. Örnek olarak, barbie bebekler, pokemon kartları, su tabancaları, tamagochi, yugioh kartları, Legolar, tasolar, bilyeler ve gameboy oyuncağı geçmişi yad ettiren en eğlenceli oyuncaklardandır.

12- Kullanılmayan Okul Kitapları: Dört yıllık bir üniversite sonunda elinizde onlarca kitap birikmiş olabilir. Bunları tekrardan okumuyorsanız en iyi fikir satışa sunmaktır. Böylelikle yeni kitap alacak öğrencilere katkı sunabilir hem de gelir elde edebilirsiniz.

13- Boş Kavanozları Satın: Reçel, salça, domates ve turşu derken hepsini bitirdikten sonra elinizde yığınla kavanoz kalmış olabilir. Eğer evinizde çok yer kaplıyorsa bunları satarak, kendinize güzel bir harçlık yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

14- Uzaktan Kumanda Satmak: Satın aldığınız fakat kullanmaya gerek kalmayan kumandanızı ikinci el sitelerinde satışa koyabilirsiniz. Yeni bir televizyon almış ya da dükkanınızda kalan unutulan kumandaları satabilirsiniz. Birçok kumanda neredeyse tüm televizyonlarla uyumlu çalışabileceği için elinizde kalma ihtimali oldukça azdır.

15- Kırık Elektronik Eşyalar: Kırık ve çalışmayan eşyalar her ne kadar değersiz gibi görünse de içinde bulunan parçaların bazıları değerli olabiliyor. Ayrıca bu parçaları birçok firma arızalı ürünleri yenilemek için de kullanılmaktadır. Elinizdeki eşyaları satış yapan dükkanlara götürerek teklif verebilirsiniz. Satmadan önce internet üzerinden parçaların fiyatını araştırarak, temkinli gidebilirsiniz.

17- Para Satın: Para parayı çeker demişler. Elinizde bulunan eski paralar, doğru kişilerle buluştuğunda binlerce TL para kazanma fırsatı sunabilir. Eğer nadir paralara sahipseniz, koleksiyonerler bunlara sahip olmak için her fiyatı ödemeye hazır olacaktır.

 

 

Bir cevap yazın