Fotoğraf Çekerek En Az 4 Bin Lira Para Kazanmak Çok Kolay

Ek İş Fikirleri, İnternetten Para Kazanmak

Para kazanma yolları arasında en iyi fikirlerden birisi fotoğraf çekerek para kazanmak. Profesyonel olmadan bile yeteneklerinizi ve pazarlama imkânlarınızı kullanarak, asgari ücretin üzerinde kazanç sağlayabilirsiniz. Fotoğraf çekmek bir kişiye ait bir yetenek değildir. Aksine milyonlarca insan her gün onlarca fotoğraf çekmektedir. Bunu eğlence olarak yapmak yerine para çevirebilirsiniz. Bazı fotoğraflar sade olurken bazıları büyük anlamlar taşıyabilir.

Asıl bu anlamı çözmekte uzmanlaşarak, insanların ilgisini çeken bazen duygusal bazen iç açıcı fotoğraflar çekebilirsiniz. Eğer siz de belli bir yeteneğinizin olduğunu düşünüyorsanız, bu yetenekleri kurslarla pekiştirerek, fotoğraf çekerek para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Günümüzün medya anlayışı değiştikçe ve sosyal medya kullanımı arttıkça fotoğrafçıların önemi de artmaktadır. Artık sıradan bir insan bile güzel görünmek için fotoğrafçılara yüklü paralar ödeyebiliyor. Durmadan kendinizi geliştirerek ayda 10 Bin TL’ye kadar ulaşmak mümkün. Peki, ama fotoğraf çekerek nasıl para kazanılır?

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Dış Mekan Fotoğrafçılığı

dis-mekan-fotografciligi-yaparak-para-kazanmak

Günümüzde ayrı bir sektör haline gelen dış mekan fotoğrafçılığı, birazda yeteneğinizi kullanarak üstesinden gelebileceğiniz bir alandır. Birçok konuda çalışabilirsiniz. Düğün, sünnet, kına gecesi, organizasyonlar, fuarlar, doğum fotoğrafçılığı gibi birçok konu örnek olarak gösterilebilir.  Bu gibi etkinlikler her zaman olmadığı için birkaç saatlik çalışmayla 1000 TL’ye kadar kazanç sağlayabilirsiniz. Eğer müşterileriniz tanınan birileriyse bu miktar artacaktır. Kendi tanıtımınızı ve reklamınızı yaparak fotoğraf çekerek para kazanma şansınızı arttırabilirsiniz. Eğer yeteneklerinizden herkes memnun kalırsa kulaktan kulağa en iyi reklam yapılacaktır. Sosyal medya hesaplarınıza fotoğraflarınızı yükleyebilir ve kartvizitler bastırabilirsiniz. Bunun yanı sıra drone ile para kazanma işini de deneyebilirsiniz. Fotoğrafçılık yeteneklerinizi estetik bir şekilde insanlara sunabilirsiniz.

Stok Fotoğrafçılığı Yapmak

Çektiğiniz fotoğrafların hitap ettiği anlam büyükse ve yüksek kalitedeyse internetten para kazanma şansınız bulunuyor. İnternet üzerinden stok fotoğrafçılıktan para kazanma fırsatı sunan birçok site bulabilirsiniz. Buraya fotoğraflarınızı yükledikten sonra üzerine fligran eklenmektedir. Fotoğraflarınızı bu siteden satın alanlar olursa yüksek paralar kazanabilirsiniz. Tabi öncelikle satıştan belirli bir komisyon vermelisiniz. Bir fotoğraf yüz binlerce kez satılabileceği için aynı fotoğraf binlerce dolar getirebilir. Aklınıza gelen her konuda stok fotoğrafçılığı yapılabilir. Bir masa resminden yemek yiyen insana kadar çeşitlilik fazladır.

Sosyal Medyanın Gücünden Yararlanmak

Sadece fotoğraflarınızı kullanarak İnstagram’dan para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Eğer kaliteli fotoğraflarınızı insanlar beğeniyorsa, yüksek takipçiler kazanabilirsiniz. Böylelikle işletmelerden ürün reklamları ve sponsorlu reklamlar alabilirsiniz. Pasif gelir elde edebileceğiniz en iyi yollardan birisidir. Ayrıca ufak reklamlar vererek, geri dönüşleri takip edebilirsiniz. Eğer ürün satışı yapıyorsanız mutlaka fotoğraflarınız kaliteli olmalı ve insanlara güven vermelisiniz.

Fotoğraflarınızı Yarışmalar İçin Kullanın

Kendinizden eminseniz yarışmalara katılarak fotoğraf çekerek para kazanma ihtimaliniz büyüktür. Ayrıca sizin için tecrübe olacağı gibi farklı fotoğrafçılarla tanışma imkanı yakalayarak, farklı bakış açılarını görme imkanınız bulunuyor. Ayrıca birinci olanlara da güzel para ödülleri sunuluyor. İnternetten bu yarışmaları takip edebilirsiniz.

Düğün Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazanmak

dugun-fotografciligi-yaparak-para-kazanma

Her çift hayatı boyunca bir kez evleneceği için (genellikle) ömür boyu hatırlayacakları bir anı bırakmak istiyorlar. Özellikle yaz aylarında artan düğün sayısını düşünürsek, fotoğraf çekerek para kazanma şansınız 10’a katlanacaktır. En düşük fiyatlara bile çalıştığınızda sizi şaşırtan ücretlerle karşılaşabilirsiniz. Bir kez akışı yakaladığınızda diğer düğünler sizin için çok kolay olacaktır. Çünkü yapmanız gerekenlere alışacaksınız. Düğünün yanında kına ve nişanlar için de anlaşarak, gelirinizi arttırabilirsiniz. Hemen bir sosyal medya hesabı açın ve reklamınızı yapmaya başlayın. İyi bir fotoğrafçı aynı zamanda iyi bir organizatör olduğu için düğün organizasyonu tasarlayarak para kazanma hakkındaki yazımız bakış açınızı genişletecektir.

Başka Fotoğrafçılarda Çalışarak Deneyim Elde Edin

Eğer bu işe yeni başlayan biriyseniz profesyonel birinden yardım alabilirsiniz. En iyi fotoğrafçı bile tek başına birden fazla işi yapamayacağı için yanına mutlaka bir iki yardımcı alacaktır. İnternet üzerinden ilanları takip edebilirsiniz. Tanınan biriyle anlaştığınızda hem fotoğraf çekerek para kazanma hem de deneyim elde etme fırsatı bulursunuz. Bu sayede CV’niz için tecrübe ve diğer işler için referans olacaktır.

Bir cevap yazın