Aylık En Az 2400 TL Kazandıran Karlı Ek İş Fikirleri!

Ek İş Fikirleri, İnternetten Para Kazanmak

İşsizlik sorunu almış başını giderken, insanların çoğu ek iş fikirleri aramaktadır. Tam zamanlı işiyle düzenli olarak götürebilecekleri işlerle biraz olsun nefes almayı istemektedirler. Henüz dikkatinizi çekmeyen birçok ek iş fikri bulunmaktadır. Normal zamanda her zaman gördüğünüz fakat önemsemediğiniz bu işler aylık 2400 TL civarında kazanç getirebilir. Çalışma saatlerini kendinize göre uygulayarak, 2400 olmasa bile işinizi görecek meblağlar kazanabilirsiniz.

Moto Kuryede Çalışarak Para Kazanmak

moto-kurye-olarak-para-kazanmak

Motosiklet becerisi olan her insan kuryelik yaparak para kazanma şansı yakalayabilir. Tabi ki biraz da adres bilgisi gerekiyor. Günümüzün elektrikli bisikletleri ise bu iş için daha uygundur. Mekan fark etmeksizin birçok işletme artık satışlarını arttırmak için motosikletli kurye ilanı vermektedir. İnternet üzerinden bu ilanları takip ederek, günlük 100 TL’ye varan ücretler kazanabilirsiniz. Moto kurye işi yapmak isteyenler şansını en çok lokanta ve hazır gıda satan yerlerde arttırabilirler.

Taksicilik Yapmak

taksicilik-yaparak-para-kazanmak

Ehliyetiniz bulunduğu takdir de taksicilik yapmak size yüklü paralar kazandırabilir. Eğer daha öncede şoförlük tecrübeniz varsa birçok ilde taksiciler şoför aramaktadır. Bu işi yapanlar çalıştıkları süre boyunca kar sağladıkları için süre sınırını siz belirleyebilirsiniz. Fakat aylık en kötü 1500-2000 TL kazanabilmektedirler.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Pazarlama İşi Yaparak Para Kazanmak

pazarlamacilik-yaparak-para-kazanmak

İşletmelerin can damarı olan pazarlamacılar, her sektörde kolaylıkla iş bulabilir. Eğer insanlarla iletişiminiz iyiyse satış başına komisyon alabilirsiniz. Sattığınız ürünler pahalıysa aylık 30 bin TL bile kazanabilirsiniz. Belli bir standart maaşı olmadığından kendi performansınıza bağlı olarak kazanç sağlayabilirsiniz. İnternet üzerinden sıklıkla danışman aranmaktadır. Pazarlamacılık yaparak para kazanmak için en çok kullanılan yöntem satış ortaklığı oluyor.

Kafede ve Mağazada Çalışmak

magaza-calisani-olarak-para-kazanmak

Ülkemizin ölmeyen sektörlerinden biri olan mağaza ve kafe çalışanı olmak, her insana ek iş fırsatı sunmaktadır. Müşteri potansiyelleri yüksek olan bu sektörlerde dükkan sahipleri tek başına bunca insanla baş edememektedir. Bu yüzden birden fazla eleman alabilmektedir. İster part time ister tam zamanlı olarak çalışabilirsiniz. Günün stresini atmakta yardımcı olan kafeler hiçbir şey satmasa bile çay içen insanlarla dolu olabiliyor.

Anketörlük Yaparak Para Kazanma

anket-doldurarak-para-kazanmak

Daha çok üniversiteli gençlere hitap eden anketör olmak yol, yemek ve okul masraflarını çıkarmakta yardımcı olduğu gibi cebinize para kalmasını bile sağlayacaktır. Bu işte yine performansınıza dayalı olarak maaş alabilirsiniz. Ne kadar çok insana anket yaptırabilirseniz, kazancınız yüksek olacaktır. Anketörlük yapmak için genellikle insanların yoğun olduğu yerleri tercih etmelisiniz. Kafe ve benzeri yerler bu iş için uygun olabilir.

Tekstilde Çalışarak Para Kazanma

tekstilde-calisarak-para-kazanmak

Giyim sektörü ülkemizde en canlı sektörlerden birisidir. Özellikle üç büyük şehrimizde her tekstil mağazasından bir eleman ilanına rast gelebilirsiniz. Herhangi bir tecrübeniz olmasa bile birkaç saatlik tavsiyelerle iyi işler yapabilirsiniz. İnternet üzerindeki ilanları takip ederek, iş bulabilirsiniz. Ayrıca bu sektör diğer işler için size referans ve tecrübe kazandıracaktır. Sermayeniz varsa ve tekstil atölyesi açmak istiyorsanız detaylı rehberimizi okuyabilirsiniz.

Temizlik Yaparak Para Kazanma

temizlikci-olarak-para-kazanmak

Bu işi yapan kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. Temizlik yaparak para kazanmak isteyenler erkek kadın fark etmeden ilan arayışına girmektedir. Daha önce profesyonel tecrübeniz varsa bireysel olarak çalışarak kolaylıkla aylık 2500 TL gibi bir rakam kazanabilirsiniz. Pek fazla tecrübeniz olmasa da birkaç seferden sonra alışkanlık kazanabilirsiniz. Ya da firmalara başvurarak, firma elemanı olarak düzenli çalışabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Kişiye Özel Kuaförlükten Para Kazanma

kisiye-ozel-kuaforluk-yaparak-para-kazanmak

Makyaj ve cilt bakımı konusunda yetenekli ve tecrübeliyseniz, hemen sosyal medya hesaplarınızı kurarak, tanıtımınızı yapmaya başlayabilirsiniz.  Günümüzün güzellik anlayışı değiştikçe ve arttıkça her kadın kişisel bakımına her gün dikkat etmektedir. Kuaför salonlarına vakit bulamayan insanlar için özel kuaförlük yaparak para kazanma fırsatı bulabilirsiniz.

Özel Ders Vererek Para Kazanma

ozel-ders-vererek-para-kazanmak

Belki de en kolay ve en karlı para kazanma yollarından birisi de özel ders vermektir. Herhangi bir branşta öğretmenlik yapıyorsanız, özel ders vererek para kazanmak sizin için çok kolay. Asıl işinizle birlikte yüklü paralar kazanabilirsiniz. Üstelik iş sayınızın çok olmasına da gerek yok. Sadece birkaç düzenli öğrenci bularak, aylık 2 bin TL’ye varan kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun için kendinizi çevrenize tanıtabilirsiniz. Çocuklu ailelere hizmet verdiğinizi söyleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın