Oyun Oynayarak Para Kazanma Fırsatı Sunan İlginç Fikirler

Ek İş Fikirleri, İnternetten Para Kazanmak

 

Geçtiğimiz yıllarda daha çok arkadaşlar arasında yapılan heyecan dolu hobilerden biri olan oyun oynamak, artık kapsamlı oyunların çıkmasıyla birlikte ticari bir ortama dönüşmüş oldu. Hem oyun şirketleri hem de oyuncular artık oyun oynayarak para kazanma fırsatı yakalıyorlar. Hiçbir sermayeye gerek duymadan sadece bilgisayarınıza yükleyeceğiniz belli oyunlardan para kazanabilirsiniz. Evet, sermayeye gerek yok fakat usta oyuncu çok. Öncelikle birçok oyundan para kazanmak yerine seçtiğini bir oyunda profesyonelleşerek usta bir oyuncu olabilirsiniz. Fakat internetten para kazanma fırsatı yakalamak için en popüler oyunları bulmalısınız. Bugün var yarın yok olacak oyunlar size bir şey kazandırmayacağı gibi zaman kaybettirecektir. İşte size oyundan para kazanma fırsatı sunan 10 taktik.

Twitch Yayıncılığı

twitch-ile-para-kazanmak

Büyük veya küçük demeden her Gamer’ın yayın yaptığı dünyaca ünlü platform olan Twitch, para kazanma yolları arasındadır. Yeteneklerinizi insanlara göstererek, sponsorlardan veya diğer oyuncular üzerinden para kazanabilirsiniz. Tabi ki rekabet fazla olduğu için öncelikle düzenli yayınlar yapmalısınız. Sosyal medya hesaplarınızdan buraya ziyaretçi çekerek, popülerliğinizi arttırabilirsiniz. Takipçi kitlenizi arttırmak için enerjinizi daima yüksek tutun ve oyunculara istediği görsel şöleni ve sohbeti verin. Bu sayede Twitch’den para kazanmak çok zor olmayacaktır. Twitch’den nasıl izleyici bulurum diyorsanız, halihazırdaki yayıncıları izleyerek fikir edinin.

İlginizi Çekebilir: Evde Organik Reçel Yapıp Satarak Para Kazanmak ! 2023

Videolarınızı Youtube’a Atın

youtubeda-oyun-yayinciligi-yapmak

İnternetten oyun oynayarak para kazanmak için en iyi yollardan birisidir. İster Twitch yayınlarınızı buraya atabilir ister ayrı oyun videoları yayınlayabilirsiniz. Şuan bile Youtube üzerinden tek bir oyun oynayarak yüklü paralar kazanan oyuncular mevcut. Onların videolarını izleyerek, ortama hakim olmalısınız. Kendinizi tanıtarak, yeni oyunları ve popüler oyunlardaki başarılarınızı gösterebilirsiniz. Örnek verecek olursak Pewdiepie adlı Youtuber, minecraft videoları ve farklı oyunları çekerek 100 milyon aboneye ulaşmış durumda. Tabi ki artık oyun videosu çekenlerin sayısı fazla olduğu için sabırlı ilerlemelisiniz. Youtube’dan para kazanmak için detaylı rehberimizi de inceleyebilirsiniz.

Yeni Oyunları Tanıtın

oyun-tanitimciligi-yapmak

En yeni oyunları ilk siz tanıttığınız takdir de büyük ilgi toplayarak, tanınabilirsiniz. Hatta yüksek takipçi oranına sahipseniz, birçok oyundan test ücreti bile alabilirsiniz. Ayrıca bunları hem Twitch hem Youtube’da yayınlayarak bir taşla üç kuş vurabilirsiniz. İster oyun firmalarından teklif bekleyebilir ister siz teklif verebilirsiniz.

Tanıtımınızı ve Reklamınızı Yapın

oyunlardan-para-kazanmak-icin-tanitim-yapmak

Oyun oynayarak para kazanma şansı için ilk adım tanınmaktır. Bunun için çeşitli yerlerde kendinizi tanıtmalısınız. Bunun için en ideal yol sosyal medyayı kullanmaktır. İnstagram, Facebook ve Twitter’da hesaplarınızı açarak, adım adım büyüyebilirsiniz. Öncelikle düzenli olmayı elden bırakmayın. Bu gibi yerlerde takipçi sayınız büyüdüğünde sponsorlu reklamlarda alabilirsiniz. Açtığınız hesaplarda örnek videolar yayınlayarak, takipçilerinizi artırabilirsiniz. Bunun için videolarınızdan en çarpıcı noktaları kırpma yaparak, 10 TL gibi rakamlarla reklam verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Tarım İş Fikri 2023: Evde Organik Sebze Yetiştiriciliği Yapmak !

Oyunculara Belli Oyunlar Hakkında Bilgiler Verin

oyun-egitimi-vererek-para-kazanmak

Çok iyi oynadığınız bir veya birkaç oyun olabilir. Eğer bu oyunların inceliklerini ve taktiklerini biliyorsanız bunu oyuncularla paylaşabilirsiniz. En çok aranan video fikirlerinden bir tanesidir. Hatta dünyaca ünlü oyunlar ise bunları kısa bir e-kitap haline çevirerek, çeşitli platformlara yükleyebilirsiniz. Böylelikle birden fazla yerde para kazanma şansı yakalayabilirsiniz. En popüler oyunları internette aratabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Yarışmacı Olun

oyun-turnuvalarina-katilarak-para-kazanmak

Dünyaca ünlü oyun şirketleri kar marjını arttırabilmek ve kendilerini tanıtmak için para ödüllü turnuvalar düzenlemektedir. Eğer sizde yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız bunlara katılabilirsiniz. İnternet üzerinden oyunların web siteleriniz ziyaret ederek, turnuva olup olmadığına bakabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarından da duyurular yapmaktadırlar. Oyunlar dünya çapında olduğu için kazanacağınız parada milyonlarca dolar olabilir. Bu sayede tam anlamıyla oyun oynayarak para kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

Eşya Satışı

item-satisi-yaparak-para-kazanmak

Dünyaca ünlü oyunların bazılarında item satışı denen bir kavram vardır. Eğer uzun süre oyun oynuyorsanız, nadir denilen itemleri düşürerek, bunları yüzlerce dolara başka oyunculara satabilirsiniz. Buda oyun oynayarak para kazanma yollarından birisidir. Bu oyunlardan birisi de CS:GO’dur. Tabi ki en değerli eşyalar en çok bilinen oyunlarda bulunduğu için popüler oyunlarda zaman harcamayı denemelisiniz.

Oyun Hocası Olmak

oyun-hocasi-olmak

Kulağa biraz garip gelse de böyle bir şey var. Uzun yıllar oyun oynayıp, oyunlarda ustalaştıysanız, kendi ekibinizi kurmanın vakti gelmiş demektir. Ekibinize çeşitli taktikler vererek, oyun oynayarak para kazanma ihtimalinizi arttırabilirsiniz. Örneğin ekip olarak düşüreceğiniz nadir itemlerin ortak satışını yapabilirsiniz. E-spor’un dünyada payı giderek arttığı için eğitimlerinizden güzel ücretler kazanabilirsiniz.

Web Sitesi Açmak

oyunlari-tanitan-web-sitesi-acmak

Elinizde herhangi bir rehber niteliğinde bilgiler varsa bunu internette yayınlayabilirsiniz. Bunun en kolay yolu ise oyunlar hakkında web sitesi açmaktır. Her oyunu ayrı kategorilere ayırarak, insanlara kolay bulunan bir site sunabilirsiniz. Bu sayede hem kendinizi tanıtabilir hem de sosyal medya hesaplarınızı yükselterek, oyun oynayarak para kazanma şansı elde edebilirsiniz. Sitenizde oyunlardan belli videolar, makaleler, ipuçları ve oyundaki item fiyatlarından bilgilendirmeler yaparak, ilgi çekebilirsiniz. Hatta siteniz eşliğinde takımlar kurarak, oyunlarda grup oluşturabilirsiniz. Böylelikle birden fazla yöntemle kolay yoldan para kazanma şansı yakalayabilirsiniz. Web sitesi ile kolayca para kazanmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın