Youtube Para Kazanma Yolları, Tavsiyeler, İnce Detaylar

Ek İş Fikirleri, İnternetten Para Kazanmak

Kısa yoldan para kazanmak isteyenlerin uğrak noktası olan youtube, emek ve sabır isteyen bir platformdur. Dünyada artık birçok ülke ve insan Youtube üzerinden binlerce dolar kazanabiliyor. Eğer siz de belirli şartları sağlıyorsanız, videolarınıza reklam ekleyerek, reklamlardan gelen gelirin ortalama yüzde 70’ini kazanabilirsiniz. Reklamlara tıklayarak para kazanmanın yanı sıra izlenme başına da gelir elde edebiliyorsunuz. Fakat ne yazık ki her video yükleyen para kazanacak diye bir kaide yok.  Youtube hem reklam verenleri hem de kullanıcıları düşünerek sürekli kendini geliştirmektedir. Youtube’dan para kazanmak vereceğiniz emekle doğru orantılıdır.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Çanta Satışı Yapmak İstiyorum Diyenlere İpuçları

Youtube Üzerinden Para Kazanma Nasıl Gerçekleşir?

Youtube’dan Para Kazanmak İçin Kaç İzlenme Kaç Abone Gerekir?

Öncelikle bu işi severek yapmalısınız. Severek yaptığınız takdir de videolarınız daha özenli ve kaliteli olacaktır. İyi bir kanal ve güzel kurgularla hazırlanmış videolar ile oldukça internetten para kazanma fırsatını yakalayabilirsiniz. Attığınız videolar ile belirli bir takipçiye ulaştıktan sonra asıl heyecan başlayacaktır. Hem attığınız videolarla insanları eğlendirecek hem de bunun karşılığını alacaksınız. Tabi bunun için bazı şeylere dikkat etmek gerekiyor. Para kazanmak için 12 ay içinde 4 bin saat izlenme ve 4 bin aboneye ihtiyaç bulunuyor. İzlenmeye göre para kazanma işi oldukça farklı. Bazen 10 bin izlenmeye bir dolar alabilirken bazen 10 dolar alınabilir. Bu reklamlara tıklamaya ve ülkeye göre değişmektedir.

İlginizi Çekebilir: Düşük Sermayeli İş Fikirleri ile Para Kazanmak

Youtube’dan Para Kazanma Yolları

youtubedan-nasıl-para-kazanilir

 

Nasıl İlerleyeceğinizi Bilmek

Youtube’dan para kazanmak için öncelikle para kazanmaya odaklanmamalısınız. Çünkü belirli bir süre yerinizde sayabilirsiniz. Öncelikle kaliteli bir Youtuber olmayı hedeflemelisiniz. Attığınız videolar eğlenceli ve yüksek çözünürlüklü olmalıdır. Bir yandan da kanalınızı güçlendirmek için çareler aramalısınız. Youtube’a kararlılığınızını gösterdikten sonra yavaş yavaş meyvelerini almaya başlayacaksınız.

Video Çekebileceğiniz Bir Alan Oluşturmak

İlk başta pahalı araç gereçlerle kanal açarak sonu hüsranla biten bir yolculuğa girmenin hiç manası yok. Öncelikle mevcut imkanlarla neler yapabildiğinizi görmeli ve oluşturduğunuz kanalın hakkını vermelisiniz. Sadece mobil cihazınızla bile gereken içerikleri sağlayabilirsiniz. İşin özü videoların net olmasıdır. Görüntü kalitesini odak almalısınız.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Yani titreyen, bir oyana bir bu yana sallanan görüntüleri kimse izlemek istemez. Bunun için çeşitli lensler alabilir veya tripod kullanabilirsiniz. Diğer bir şey ses kalitesidir. Unutmayın ki insanlar sizi hem izleyecek hem de dinleyecektir. Net duyulmayan sesler veya boğuk sesler, video açılmadan kapanmasına neden olacaktır. Ses içinde ses kullanmayınız. Ya da kendi sesinizi müzikle bastırmaya çalışmamalısınız. Youtube’dan para kazanmak için kaliteye önem vermelisiniz.

Tutarlılığa Önem Verin

Youtube’dan para kazanmak için en önemli şey sürekliliktir. Devamlı olarak videolar ekleyerek, takipçilerinizle iletişimi kesmemeniz gerekiyor. Ne zaman video eklediğinizin önemi yok. Sadece bunun belli bir düzeni izlemesi gerekiyor. Örneğin her gün, 2 güne bir ya da haftada bir. İzleyicilerin de bu düzeni bilmesi gerekiyor. Zaten profesyonel olduktan sonra bunlar otomatikleşecektir. Videonuzun altyapısını kafanıza oturttuktan sonra senaryolar oluşturarak, bunu aktarmanın yollarını araştırmalısınız. Çekeceğiniz videonun bilgisayar üzerinde düzenlenebilir olması gerekiyor. Aksi halde video boşa gidebilir. Çekeceğiniz her videonun üzerinde iyice düşünerek, video çekme kapasitenizi de görmüş olacaksınız. Eğer işin içine girdiğiniz kategori kısıtlıysa video atma sürelerini uzun tutabilirsiniz.

Kanalınızı İyi Tanıyın

Youtube’dan para kazanmak için tutarlı olmalısınız. Çektiğiniz içerikler mantıklı bir düzen içinde olmalıdır. Çektiğiniz her video kendi içinde benzersiz olmalıdır. Örneğin teknoloji kanalınız varsa yarın komik videolar atmanız takipçi kaybetmenize neden olabilir. Youtube’a yeni girdiyseniz öncelikle kanalınızın temelini oturtmanız gerekiyor. Kendinize nasıl ilerlemek istediğinize dair sorular sorun. Ya da yakın çevrenizden öneriler alın.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Youtube’dan Para Kazanma Sırları

Kanalınızı Büyütmek İçin İpuçları

Youtube’dan para kazanmak için büyük kitlelere seslenmek gerekiyor. Bunun için öncelikle bir web sitesi açabilirsiniz. Açtığınız web sitesinde videolarınızı yayınlayarak, buradan ziyaretçi çekebilirsiniz. Kendi kanalınıza özgü bir logo hazırlatın ve bunu hem web sitenizde hem de başka yerlerde kullanmayı ihmal etmeyin. Tabi bunun yabancılar tarafından çalınmasını önlemek için filigran kullanın.

Videoların olmazsa olmazı ise güzel bir introdur. İyi bir açılış yapmak izleyicileri meraklandıracak ve eğlendirecektir. Hem de profesyonel olduğunuzu gösterecektir. Youtube’dan para kazanmak istiyorsanız, telif içeren hiçbir şey bulundurmamalısınız. Bu reklam yayınlamak için en büyük husustur. Hatta reddedilmenize sebep olabilir. Sesler, logolar, müzikler ve marka yazıları bunlardan bazılarıdır.

İçeriklerinize Özen Gösterin

Kaliteli içerik ile ilk başta gereken değeri görmeseniz bile bir müddet sonra ön plana çıkmaya başlayacaksınız. Tıpkı kartopu gibi büyüyebilirsiniz. Bundan bahsettiğimiz şey kendinizi izleyicinin yerine koymaktır. Onlara hitap ederek, daimi izleyici elde edebilirsiniz. Öğretici bir kanalınız varsa, aşama aşama yaptığınız şeyi gösterebilirsiniz.

Ya da komedi üzerine bir kanalsa bu gerçekten komik olmalıdır. Yapmanız gereken diğerlerinden farklı bir şey sunmaktır. Eğer videolarınız birbirini sürekli tekrar ediyorsa, bir daha uğramayacaklarına emin olabilirsiniz. Onların duygularına seslenmelisiniz. Hangi konuda video çekeceğinizi bilmiyorsanız Youtube kanal fikirleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kimlere Hitap Edeceğinizi Belirleyin

Hitap edeceğiniz kitleyi belirlemelisiniz. Yemek videoları çekerek, tanıtım arayan insanlara ulaşmak oldukça mantıksızdır. Öncelikle sevdiğini şeyleri çekmelisiniz. Hedef kitlesine uygun içerikleri düzenli bir şekilde oluşturan insanlar, sektörde daima başarılı olur. İçten ve samimi olduğunuzu göstererek, neşenizi insanlara aktarın

İstatistik Yapın

Youtube kanalınızda çeşitli istatistikler bölümü bulunmaktadır. Bu Youtube para kazanma aktif etme isteyenlerin incelemesi gereken bir bölümdür. Bunlar sizi izleyenlerin çeşitli özelliklerini vermektedir. Yaş, cinsiyet, coğrafya, izleme süresi, hangi videonun en çok izlendiği ve yorum aldığı gibi detaylardır. İyi bir analiz yaparsanız kazanacağınız parayı bile hesaplayabilirsiniz. Eğer videolarınızın izlenmediğini gördüyseniz, değişikliklere gitmeniz tam yerinde olacaktır.

Youtuber Olarak Para Kazanma

youtubedan-para-kazanma-tavsiyeleri

 

Abonelerinizle İletişimi Koparmayın

Takipçileriniz sizin en değerli müşterilerinizdir. Youtube’dan para kazanmak istiyorsanız, onlarla iletişimi hiç koparmamalısınız. Onlara daima yakın olarak sorularına cevap vermelisiniz. Böylelikle güvene dayalı sadık bir takipçi kitlesi oluşturabilirsiniz. Bu takipçiler sizi sevecekleri için kanalınıza başka takipçilerde sağlayabilirler. Yeni başladıysanız gelen her kötü veya iyi yoruma sizde karşılık verebilirsiniz. Bu tabiî ki hakaret olmamalıdır. Diğer yandan onlarla iletişime geçerek, anketler yapabilirsiniz. İçerik üretmek için onlardan fikir ve tavsiye alabilirsiniz. Hatalarınızı onların gözünden görebilirsiniz.

Sabır ve Emek Bu İşin Temelidir

Youtube para kazanma fırsatı da gerçek hayat gibidir. Öncelikle emek vererek karşılığını almayı beklemelisiniz. Video editleme, montajlama gibi saatler alan süreçlerde başarılı olamasanız bile pes etmeyin. Youtube bunu emin olun görecektir. Hiç takipçisi olmayan bir kanal bile bir sene sonra bir anda patlama yaşayabiliyor. Kanalınıza sürekli fedakarlıklar yapmalısınız. Yüklediğiniz video sayısı arttıkça takipçiler artacaktır.

Haftada bir video yükleyerek 6 ay böyle devam ederek, sonucu takip edebilirsiniz. Sistemin videoları sindirmesine izin verin. Diğer yandan videoları attıktan sonra izlemelerinizi arttırmak için diğer platformlardan yardım alabilirsiniz. Sosyal medya hesapları bu iş için biçilmiş kaftandır. Facebook, İnstagram, Twitter ve diğer medya hesaplarında yeni videolarınızı yayınlayabilir veya haberdar edebilirsiniz. Hangi kanalı açsam diye düşünüyorsanız fikirlerimize göz atabilirsiniz.

Hangi İçeriği Üretsem Diye Düşünenler İçin Youtube Kanal Fikirleri !

Özel Mail Oluşturma

Mail listesi yaparak tüm takipçilerinize özel mesajlar atabilirsiniz. Böylelikle doğrudan iletişim kurabilirsiniz. Bu listeye giren takipçileriniz fazlaysa onlara çekilişler yaparak hediye verebilirsiniz. Bazen de eklediğiniz yeni videolardan haberdar etmek için bunu kullanabilirsiniz.

Videolarınıza Anahtar Kelimeler Ekleyin

İçeriklerinizin Google üzerinde çıkmasını istiyorsanız her videoya anahtar kelimeler eklemelisiniz. Hem içeriğinizi özetleyebilir hem de kısa bilgiler verebilirsiniz. Eğer atığınız bu video Google üzerinde çıkarsa diğer videolarınıza da katkı sağlayacaktır.

Kurguya Özen Gösterin

Yapacağınız kurgular videolarınızın bel kemiği olacaktır. Bu sayede atacağınız her videonun izleyici sayısı katlanarak artacaktır. Bunun için belli başlı programlar vardır. Biraz karmaşık gibi görünse de kısa sürede bunları öğrenebilirsiniz. Ayrıca videolarınıza ilgi çekici başlıklar yazmayı unutmayın. Fakat sahte başlıklar izleyiciyi kızdırabilir.

Video ile alakalı ilginç başlıklar ise görenin açacağı bir video olacaktır. Profesyonel olarak hazırladığınız ve videolara eklediğiniz resimler de dikkat çekecektir. Bu resimleri videonun bir bölümünden kesip alabilirsiniz. Youtube para kazanma fırsatı istiyorsanız, her videoya açıklama eklemelisiniz. Bu sayede Youtube, videolarınızı tanıyarak daha ön plana çıkaracaktır. Ayrıca açıklama kısmına web sitenizin linkini de ekleyebilirsiniz. Böylelikle sitenize de hit kazandırabilirsiniz.

Bir cevap yazın