Aylık 10 Bin TL Kazandıran Boyasız Göçük Düzeltme İşi!

Ek İş Fikirleri, İş Yeri Açmak

 

Ülkemizde satılan araçlar giderek arttıkça araçla ilgili para kazanma fırsatları da giderek artmaktadır. Günümüzde popüler işlerden birisi de boyasız göçük düzeltmedir. Sermayenin azsa bu işi öğrenerek, güzel paralar kazanabilirsiniz. Üstelik yüksek kar oranıyla. Sağanak yağış, dolu ve diğer doğal afetlerde araçlar oldukça zarar görmektedir.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Bu araçları düzeltmekte göçük tamiratı yapanlara kalıyor. Bu işin boyasız yapılmasının amacı 2. El satışlarda aracı daha kolay satmaktır. Boyanan araç, müşteriler tarafından kötü gözle ve şüpheli olarak görülebiliyor. Araç sahipleri de arabalarını kötü göstermemek için boyasız göçük düzeltme ile uğraşan firmalara gitmektedir.

Yetenekli bir usta ve birazda eğitimle yapılacak bu işte el emeğinin payı büyüktür. Ülkemizde ise TOBFED göçük kursu adı altında 2 aylık bir eğitim verilmektedir. İster bu kursa gidebilir ister sanayide eğitimini alabilirsiniz. Üçüncü bir yol ise eğer sermayeniz varsa bu işi bilen birini yanınıza alarak profesyonel göçük düzeltme yaparak para kazanabilirsiniz. Ayrıca işiniz araçlarla olacağı için sermayeniz yetiyorsa belki de oto yıkama dükkanı açmayı da düşünebilirsiniz. Bunun için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Oto Yıkamacı Dükkanı Açmak, Kar Oranı, Maliyeti Nedir?

Göçük Düzeltme İşi Nasıl Kurulur?

Göçük düzeltme dükkanı açmak için gereken tek şey düşük sermaye ve birazda istek. İyi bir çalışma ortamı ve mevkide kurduğunuz bu iş, müşterilerin uğrak noktası olabilir. Fakat mahallelerden biraz uzak kalmanız iyi olacaktır. Çünkü yapılan uygulamalar ses yapacağı için insanları rahatsız edebilir. Şehre yakın sanayi sitelerinde kiralayacağınız bir dükkan işinizi görecektir. Dükkanın araç sığacak kapasitede olması önemlidir.

İşlerinizin büyüyeceği ihtimalin de göz önünde bulundurarak 2 araçlık bir dükkan yeterli olacaktır. Gelelim boyasız göçük düzeltme için neye ihtiyacınız olduğuna. Bu işi yapmak için bir set gerekiyor. Bu seti markalar ve yabancı yatırımcılar tarafından satın alınabilir. İnternet üzerinde PDR-Paintless Dent Repair olarak araştırarak, bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Yaklaşık 10 bin TL’ye ülkemizde üretilen setlerden satın alabilirsiniz. Bu setin içinde göçük düzeltme aletleri, şiş çubuk seti, pdr çubuk seti, halat gerdirme, destek halkası v.b. aletler bulunuyor. Detaylı bilgiyi internet üzerinden alabilirsiniz.

Göçük Düzeltme İşinde Araç Başına Kar

Boyasız göçük düzeltme işinde kar oranı hasarın oluşumuna bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Fakat 100-500 TL arası kazanç fırsatı bulunuyor. Daha büyük hasarlarda bu oran 1-5 bin TL arası oluyor. İşinizi kurduktan sonra yapacağınız her onarımın yüzde 90’ı kar kalacaktır. Sadece vergiler ve personel masrafı işin içine girecektir. Aylık kazanç ise 5 bin ile 20 Bin TL’yi bulabiliyor.

Bir cevap yazın