Lokmacı Açmak 2023’de Lezzetli Paralar Kazandıracak!

Ek İş Fikirleri, İş Yeri Açmak

 

2020 iş fikirleri arasında bulunan lokmacı açmak, hala kazandıran mesleklerden birisidir. Şekerli gıdalar ne kadar zararlı uyarıları yapılsa da insanlar tatlıya olan tutkularından vazgeçememektedir.  Yağda kızartılarak yapılan lokmaları her insan ömründe bir kez yemiştir.

Girişimcilerin para kazanmak için buldukları fikirlerden biriside lokma tatlısı olmuştur. Normal klasik lokmaya yorum katarak sizde para kazanabilirsiniz. Lokmacı açmak isteyenlerin asıl olarak lokmanın içine giren çikolata, krem şanti ve çeşitli gıdalar sayesinde para kazanacaklardır. İnsanlar yenilikleri ve farklı lezzetleri sevdiklerinden işlek bir yerde lokma dükkanı açmak kesinlikle para kazandıracaktır.

İlginizi Çekebilir: Telefoncu Dükkanı Açmak 2023 | Maliyet, Kazanç ve İpuçları

Ayrıca klasik lokmaya göre biraz süslü olmasına rağmen fiyatları 2-3 katı yüksektir. İnsanların geçiş güzergahlarını inceleyerek ve başka dükkan olup olmadığını araştırarak, bölgenizde tek lokmacı dükkanı açan siz olabilirsiniz. Ayrıca ufak bir dükkanı sevimli hale getirerek, insanların dikkatini çekebilirsiniz. Böylece masraflarınızı da kısabilirsiniz.

Lokmacı Açmak İçin Gerekli Malzemeler

lokma-dukkani-acmak
  • Tezgah
  • Krema Dolgu Makinesi
  • Tabela, Masa, Sandalye
  • Kızartma Makinesi
  • Ürünleri bekletmek için buzdolabı
  • Mutfak araç-gereçleri
  • Dolgu Pompası

Tüm bu ürünleri internet üzerinden veya bir firmadan temin edebilirsiniz. Ortalama bir lokmacı açmak maliyeti 70-150 bin TL arasında gözden çıkarmanız gerekiyor. Burada en büyük masraf kalemlerinden biri dekorasyon olacaktır. Ayrıca tabi lezzetli ve şekilli lokmalar yapmak için bir de lokmacı bulmanız gerekiyor. Yeni nesil lokmacı fikirleri nereden bulabilirim diyorsanız Youtube sizi bekliyor.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Lokmacı açmak eğer zor geliyorsa herhangi bir firmanın bayiliğini alarak, gereksiz masraflardan kurtularak, işinize hemen başlayabilirsiniz. Bayilik fiyatları ise 15 binden 100 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Size bayilik veren firmaların yıllık 30-100 milyon TL arası kazandığını söylersek, sektöründe ne kadar karlı bir iş fikri olduğunda hem fikir olabiliriz. Birkaç adet lokma birkaç TL maliyetle yapılsa bile satışı 15 – 30 TL edebiliyor. Tabi bu porsiyona göre artabilir.

Lokmacı Dükkanı Açarak Nasıl Satış Yapabilirim?

lokmaci-acmak

Lokmacı açmak ve satış yapmak işte yeni olanların en çok merak ettiği kavramlardan birisidir. Öncelikle reklamınızı yapmalı ve kendinizi tanıtmalısınız. Eğer ünlü bir bayilik alabilirseniz insanlar daha çok güvenecektir. Bunun yanında sosyal medya hesaplarınızı açarak, insanlara satışa hazır olduğunuzu bildirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Kadınlar, çocuklar ve gençlerin hayranlık duyacağı tatlar, aylık cironuzu katlayacaktır. Lokmanın sayamayacağımız birçok çeşidi bulunuyor. Hatta hayal gücünüzü kullanarak çeşitleri daha da arttırabilirsiniz. Hindistan cevizli, fıstıklı, meyveli, fındıklı, çikolatalı gibi insanların damak tadına hitap edecek lezzetler oluşturmalısınız.

Örneğin çikolatalı lokma dükkanı açmak istiyorsanız sadece lokmalar değil aynı zamanda lokma paketleri de güzel görünmelidir. İnsanlar bir malı alırken hem içine hem de dışına bakmaktadırlar. Ayrıca lokmacı dükkanı dekorasyonu da iştah açıcı olmalıdır. Karamsar renkleri kesinlikle kullanmayın. Eğer lezzetleri müşterileriniz beğendiğinde zaten reklama ihtiyacınız olmayacak. Kulaktan kulağa insanlar isminizi öğrenecektir. Satışlarınızı yapmak için bir stand da açabilirsiniz. Ayrıca farklı yollar için AVM’de stand açma fikirleri adlı rehberimizi okuyabilirsiniz.

Lokmacı Dükkanından Ne Kadar Kazanabilirim?

Günlük 100 lokma satan bir lokmacı 1000 TL civarında bir kazanç sağlayabilir. Aylık ise 30 bin TL kazanabilir. Bunun yüzde 50’si maliyetlere gitse size 15 bin TL kazanç kalıyor. Lokmacı dükkanı açmak karlı mı, lokmacı dükkanı ne kadar mal olur gibi sorular herkesin aklını kurcalayabilir. Bunun için gelir gider oranınızı öncelikle hesaplamalısınız. Bizim kabaca verdiğimiz oranlar, işletmenizin ek giderleriyle uyuşmayabilir. Ama bir kişilik lokma tatlısı ortalama 15 TL’dir. Bunun 2 TL’si maliyet olsa size 13 TL kalıyor.  Çevrenizdeki diğer tatlıcıların müşteri oranını ölçerek, kazancınızı hesaplayabilirsiniz. Unutmayın insanlar ilk başta sadece meraktan bile gelecektir. İlk izlenim iyi olmalı ve sadık müşteriler kazanmalısınız. Lokmacı açmak kolay olsa da sürdürmek samimiyet istiyor.

Bir cevap yazın