Tavuk Pilav Dükkânı Açarak Para Kazanmak | 2023

Ek İş Fikirleri, İş Yeri Açmak

Lezzetli sektörlerden biri olan tavuk pilav işi yapmak aynı zamanda oldukça karlıdır. Kırmızı et pahalı olsa da vazgeçemeyeceğimiz etlerden birisi de tavuk etidir. Mis gibi tavuk kokulu, nohutla harmanlanmış bir pilav, lezzetin ötesinde insanın direncini arttıran sağlıklı bir besindir.

Eskisi gibi her köşe başında bulunmayan tavuklu pilavcılar, hala arada bir insanların karşısına çıkmaktadır. Siz de yeni iş fikirleri arıyorsanız, kesinlikle denemelisiniz. Gece yarısı gezenlerin aç karnına sıkça uğradığı seyyar arabalar, bazen günün her saatinde bulunabiliyor. Satacağınız pilavı insanlara paket olarak da satarak, hiçbir müşteri geri çevirmek zorunda kalmazsınız. Böylelikle kolay yoldan para kazanma için ilk adımı atabilirsiniz.

Tavuk Pilav İşi Nasıl Yapılır?

tavuk-pilav-dukkanı-acarak-para-kazanma

Pilavı ister tavuklu ister nohutlu yapabilirsiniz. Günümüzde bu işi biraz daha cazibeli hale getirmek isteyenler müşterilerine ketçap dökme şansı da sunuyor. Fakat tavuklar da artık pahalandığı için tavuk tabağı alarak, herkese eşit miktarda verebilirsiniz. Bu tabaklar metal bir tas şeklindedir. İnternette aratarak bulabilirsiniz. Böylece birine fazla birine eksik vererek, kimsenin hakkına girmemiş olursunuz.

İlginizi Çekebilir: İnstagram Fenomeni Olarak Para Kazanmanın 10 Yolu

Tavuk pilav dükkanı açmak istiyorsanız satış oranlarınız ilk günden yüksek olabilir. Tabi bu işi seyyar yaparak dükkân masraflarından kurtulabilir ve gezerek daha çok insana ulaşabilirsiniz. Tercih size kalmış. İnsanlara güvenilir ve sağlıklı yiyecekler sunuyorsanız, sektörde kendinize yer edinebilirsiniz. Tavuk pilav dükkanı açmak için öncelikle kalabalık mekânları tercih etmelisiniz. Yol üstü mekanlar satış yapmak için gayet uygundur. Bunun yanında okul civarlarında da bulunabilirsiniz. Öğrenciler teneffüs aralarında kaliteli ve doyurucu bir gıda tüketmek için mutlaka yanınıza gelecektir.

Tavuk Pilav Dükkanı Açmak

Tavuk pilav dükkanı açmak istediğiniz yeri mutlaka öncesinde incelemelisiniz. Eğer dükkân kiraları oldukça fazlaysa kendinize başka bir yer bakmalısınız. Çünkü bir tabak pilavın fiyatı nereye giderseniz gidin aynı olacağı için ekstra maliyet çıkarmanıza hiç gerek yok. Orta ölçekli mütevazı bir yer kiralayarak, dikkat çekici olabilirsiniz. İlgi çekmek için iç dekorasyondan dış dekorasyona kadar düzenlemeler yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Maskot Olarak Para Kazanmak

Tabi bir de dükkânınıza güzel bir isim bulmanız gerekecek. Örnek isim verecek olursak “Pilove” günümüzde birçok pilavcının kullandığı isimlerdendir. Bunun yanında yasal mevzuatları öğrenmelisiniz. Belediyeye giderek ruhsat ve vergi levhası için işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Fikir alabilmek için çevre lokantalardan yardım alabilirsiniz. Ya da birkaç gün boyunca beğendiğiniz dükkânın civarlarında dolaşarak insan kalabalığını ve yapılan ticareti gözlemleyebilirsiniz.

Tek başınıza tüm bu yüklerin altına girmek istemiyorsanız bayilik almayı düşünebilirsiniz. Bayiler, gerekli olan tüm ekipmanları ve ürünleri size temin ederek, satış başı komisyon alabileceğiniz bir sistem sunar. Bilinen bir markadan bayilik alarak, insanların güven endişesini hızlıca geçiştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Tavuk dükkanı açmak için bayilik almak istiyorsanız, tüm firmalarla görüşmeli ve en uygun fiyat verenlerle çalışmalısınız. Tüm koşulların üzerinden geçerek, firmaların iletişimini ve güvenilirliğini sorgulayın. Böylelikle içinize sinen bir işe başlamış olursunuz. Tavuk pilav dükkanı açmak için önemli olan şey sürekliliktir. İlk başta yeteri kadar sipariş alamayabilirsiniz. Fakat her işte olduğu gibi birkaç ay satışlarınızın az olmasına sabretmelisiniz.

Tavuk Pilav İşi Yapmak Karlı Mı?

tavuk-pilav-dukkanı-acmak

Sektörün en karlı işlerinden birisidir. Yüzlerce malzeme gerekmediği için satış yapamadığınızda bile zarar etme ihtimaliniz pek bulunmuyor. Biraz pirinç, biraz tavuk, biraz nohut ve biraz da baharatlar alarak işe hazırsınız demektir. Tabi sadece dekorasyon biraz uğraştıracaktır. Tavuk pilav dükkanı açmak isteyenler genellikle bir tabağını 20 TL’den satışa sunarlar. Günde 100 tabak sattığınızı varsayarsak 2000 TL, ayda 30 bin TL yapıyor.

İlginizi Çekebilir:  İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

İşin içine tavuk girince biraz daha kazanç artabilmektedir. Ayrıca insanların güvenerek yediği nadir gıdalardan birisidir. Çünkü pirinç ve tavuk işlenmeden olduğu gibi gözlerinin önündedir. Aynı zamanda enerji vermesi ve doyurabilmesi  tercih sebebi yapıyor. Siz de ufak bir dükkanla işe başlayarak, zaman içinde işleri büyütebilirsiniz. Bu işte sadece pilav yapma yeteneği gerekiyor. Pilavlarınız lezzetliyse kimse hayır diyemeyecektir. İlerleyen zamanlarda mevlitler ve düğünler için de toptan tavuklu pilavlar yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın