En Karlı İş Fikri 2023: Direksiyon Dersi Vermek

Ek İş Fikirleri

Günümüzde araba kullanmak neredeyse mecburi bir hale dönüşmüştür. Geçmişte daha çok özel bir lüks halinde olan araba kullanmak artık hayati alanlarda oldukça önemlidir. Örnek vermek gerekirse evinizde acil bir hastalık durumu oluştu ve hastaneye gitmek zorunda kaldınız. Ambulansı bekleyinceye kadar özel aracınızla hastaneye hemen yetişebilirsiniz. Ya da evlere servis veren bir restoransınız. Müşterileri bekletmemek için mutlaka acele etmelisiniz. Örnekler çoğaltılabilir. Siz de kolay yoldan para kazanma yöntemi arıyorsanız rehberimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Direksiyon Dersi Vermek

direksiyon-dersi-vererek-para-kazanma

Araç kullanma gerekliliği girişimciler için para kazanma yollarından birisi haline gelmiştir. Bu girişimlerden birisi de sürücü kursu açmaktır. Fakat birçok insan burada yeterli zamanda eğitim alacak fırsatı bulamadığı için araba sürmeyi tam olarak odaklı bir şekilde öğrenememektedir. Bunun için direksiyon dersi vermek isteyenlerin sayısı bir hayli arttı.

İlginizi Çekebilir: Rent A Car Açmak Büyük Paralar Kazandırıyor!

Birebir her aşamayı yanı başınızda size öğreten bir öğretmen ile araba sürmeyi öğrenmek daha zevkli ve kolay bir hale gelecektir. Bu sayede tam zamanlı işinden gereken kazancı sağlamayan birçok insan müşteriler edinerek belirli saatlerde insanlara ders verebilmektedir. Eğer iyi bir şekilde araba kullanmayı biliyorsanız direksiyon dersi vermek için sıraya giren birçok insan olacaktır. Bu işi yapmak için özel ders vermenize de gerek yok, sürücü kurslarında doğan açıklar için bir eğitmen olabilirsiniz. Böylece devamlı iş yapabilirsiniz. Özel ders vererek para kazanma şansınızı artırmak için detaylı rehberimizi okuyabilirsiniz.

Sürücü Kursunda Direksiyon Eğitimi Vermek

Bu sektörü detaylı incelediğimizde oldukça karlı iş fikri olduğunu söyleyebiliriz. Çalışma saatleri bazı kurumlarda tam zamanlı değildir. Yani ek iş olarak da yapabilirsiniz. Sadece belirli zamanlarda gereken dersleri vermiş öğrencileri sahada eğitebilirsiniz. Fakat direksiyon dersi vermek için öncelikle belge almalısınız. Milli Eğitim Bakanlığı belirli sürelerde sınavlar yapmaktadır. Bu sınavları başarıyla geçerek eğitmenlik sertifikası alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: En Karlı ve Kolay İş Fikirleri

Birebir Direksiyon Dersi Vererek Para kazanmak

Kendi aracınızda birebir direksiyon dersi vermek daha kolayınıza geliyor olabilir. İnsanlara gerçekten iyi bir ders vererek trafiğe hazırlayacağınıza inanıyorsanız bu iş tam size göre. Bu sayede birçok insan ehliyet alırken kursları ve sınavları daha kolay geçebilecektir. Aynı zamanda trafikte korkarak araç sürmek zorunda kalmayacaklar. Ki bazı durumlarda yeterli eğitimi alamayan insanlarda ehliyet alabiliyor.

Fakat kendini yetersiz hissettikleri için özel derse ihtiyaç duyuyorlar. Var olan bilgi birikimini arttırmak isteyen birçok insana özel direksiyon dersi vererek para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Üstelik zaman içinde becerileriniz kulakta kulağa yayılarak, başka insanlarda size uğrayacaktır. Günde birkaç saatinizi ayırarak, ay sonunda iyi paralar kazanabilirsiniz. Hem para kazanacak hem de gezeceksiniz, daha iyi ne olabilir ki?

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Peki Kimler Direksiyon Dersi Verebilir?

direksiyon-dersi-verme

Direksiyon dersi vererek para kazanmak herkesin hayali olabilir. Fakat her işte olduğu gibi bunda da bazı kurallar bulunuyor Bu kurallar hem trafik hem sizin hem de öğretmeni olacağınız kişinin sağlığı için önemlidir. Öncelikle mutlaka bir eğitim sertifikası almalısınız. Fakat bu sertifikayı herkese vermiyorlar.

Öncelikle 3 yıllık sürücü belgesine sahip olmalısınız. Sadece iyi araba kullanmak yetmez, aynı zamanda bildiklerinizi iyi aktaran bir öğretmen olmalısınız. Bu işten elbet ki para kazanacaksınız, fakat müşteri memnuniyeti ve iyiliği önce gelmelidir. Bu sayede becerilerinizi gören müşterileriniz size daha çok müşteri getirecektir.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Bu işi yapmak için biraz da sabırlı olmalısınız. Çünkü her müşterinin algıları yeteri kadar açık olmayacaktır. Çünkü birçok insan eline ilk defa direksiyon alacaktır ve oldukça heyecanlı olacaklardır. Belki bir şeyi onlarca kez anlatmanız gerekebilir. Bu süreçte farklı yollar deneyerek, bilgilerinizi farklı açılardan anlatmalısınız.

Direksiyon Dersi Verme İşi Karlı Mıdır?

Direksiyon dersi vermek ne kadar para kazandırır? Herkesin merak ettiği bir sorudur. Bu yapacağınız işe bağlı olarak tamamen değişecektir. Örneğin sürücü kursunda tam zamanlı bir iş olarak çalışırsanız, asgari ücret veya biraz üstünü alabilirsiniz. Fakat özel direksiyon dersi vermek ve para kazanmak isterseniz saatlik olarak kazanç sağlayabilirsiniz. Bu da ortalama 50-100 TL arasında değişmektedir. Günde 3 saat ders verirseniz 240 TL kazanma fırsatınız bulunuyor. Kazanacağınız fiyat kimin arabasıyla ders vereceğinize bağlı olarak değişecektir.

Bir cevap yazın