Rent A Car Açmak Büyük Paralar Kazandırıyor!

Ek İş Fikirleri

Rent a car açmak oldukça karlı fikirlerden birisidir. Ülkemizde her köşe başında bir firma bulunsa da rekabet fark etmeksizin iş alabilme potansiyeliniz yüksektir. Milyarlarla liralık bir pazar payı bulunan bu iş on binlerce firmaya ulaşmıştır. İstatistiklere bakıldığında ise günlük 5 milyon araç kiralaması yapılmaktadır. Ki sadece size günde 10 araç bile düşse aylık binlerce TL kazanabilirsiniz. Araç kiralama fiyatlarının oldukça yüksek olduğu şu günlerde rent a car açmak rekabetli bir iş olsa da gereken sermaye tamamlandığında kolay yoldan para kazanma fırsatı sunacaktır.

İlginizi Çekebilir: Oto Lastikçi Dükkanı Açmak | Kazanç | Maliyet ve Gerekli Belgeler

Araç Kiralama Şirketi Kurmak

Rent a car açmak karlı iş fikirleri arasında bulunsa da büyük bir sermaye ihtiyacına gerek duyuyor. Sermayeniz olmasa bile kredi çekebilme oranınız yüksek olmalıdır. Çünkü insanların en çok merak ettiği soru rent a car açmak için kaç araba gerekli sorusu oluyor. Yeni başlayan küçük bir işletmede bile en az 5 araç bulunmaktadır. Seviye arttıkça 20-100 araç sayısına ulaşabilirsiniz. Kaliteli ve insanların ihtiyacını gideren bir araç en az 40 bin TL’den başladığı için rent a car açmak için sermaye durumu 5 araçlık bir işletme için 200 bin TL gerekiyor. ,

Toplu araç alımı gerçekleştirecekseniz bu fiyat biraz düşebiliyor. Kaliteli markaların orta segment araçlarını tercih ederek ve faizsiz krediyle satın alma yaparak masraflarınızı biraz olsun öteleyebilirsiniz. Rent a car açmak için önemli olan araçları temin ettikten sonra geriye bu araçları sergileyecek bir mekan bulabilirsiniz. Eğer hedefiniz büyükse dükkân satın alırken büyük olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü müşteriler alıştıklarında sürekli size geleceklerdir. Daha sonra dükkan açmak için gerekli belgeler tamamlandıktan sonra dükkan açabilirsiniz. Vergi levhası, belgeler ve ruhsat için belediyeden bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Terzi Dükkanı Açmak | Maliyet | Gerekli Belgeler ve Kazanç

Rent A Car Açmak İçin İpuçları

Araç kiralama şirketi kurmak ve müşterilere profesyonel görünmek için güzel bir dekorasyon yaptırabilirsiniz. İnsanlar araç kiralarken biraz tereddüt yaşadığı için kurumsal bir hava katmalısınız. İşletmenize birkaç bilgisayar alarak müşteri kaydını dijital ortamda saklayabilirsiniz. Araçları olası zararlara karşı korumak için mutlaka sigorta yaptırmalı ve araç takip sistemi entegre etmelisiniz.

Bazı sigorta hizmetleri her hasarı karşılamayacağı için mini hasarlar için ayrı hizmet alabilirsiniz. Araçlarınıza entegre edeceğiniz takip sistemini siz veya çalışanlarınız belirli aralıklarla takip etmelidir. Ayrıca ayrı bir yazılım kurdurarak cep telefonunuzda kullanabilirsiniz. Bunun yanında rent a car açmak için kiralama yapacağınız insanları özenle tercih etmelisiniz. Ehliyet sürelerinin minimum 2 yıl ve 21 yaş altındakilere kiralarken özen göstermelisiniz. Trafik cezaları, araç hırsızlığı, kazalar için kendinize bir avukat tutarak, araba sözleşmesi hazırlamalı ve kiralamak isteyenlere karşı imzalatmalısınız.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

İşi Büyütmek İçin Tanıtım Yapın

arac-kiralama-sirketi-kurmak

Rent a car açmak istiyorum diyorsanız işleri büyütmek için gerekli en önemli şey tanıtım ve reklamdır. Sektördeki rekabet fazla olduğu için insanlara güven vermelisiniz. Bunun için adınızı sürekli duyurarak, insanların aşina olmasını sağlamalısınız. Hatta ilk başlarda indirimli fiyatlar ve kampanyalar tanımlayabilirsiniz. Bunun yanında çevrenize odaklı sosyal medya hesapları hazırlayarak, bu platformların sadece bölgenize göre sağladığı reklam avantajlarından yararlanabilirsiniz. Dijital pazarlama uzmanıyla görüşerek uygun fiyatlara sadece çevrenize reklam verebilirsiniz. Televizyon, radyoyu da aktif olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca internet sitelerindeki pazarlama yapan sitelere belli bir komisyon karşılığında reklam verebilirsiniz. Tüm bu giderleri maliyete eklemelisiniz.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Bayilik Alarak Maliyetlerinizi Azaltın

Rent a car açmak için size yardımcı olacak birçok firma bulunmaktadır. Eğer sermayeniz yoksa sizin için çok iyi bir fırsat olabilir. Ayrıca büyük markalarla çalışmak güven ve kar oranınızı arttırabilir. Çünkü uzun yol giden birçok insan aracı geri getirmek için çok zaman harcamaktadır. Fakat vardığınız şehirde aynı bayiye aracı teslim etmek hem çalışanın hem işletmenin yükünü azaltacaktır. Araç kiralama bayileri veren firmaları internetten öğrenebilirsiniz.

Büyük Kitlelere Hitap Edin

Eğer kaliteli bir oto kiralama açmak istiyorsanız, her insanın ihtiyacına cevap vermelisiniz. Bu nedenle araç çeşitlerini arttırarak, insanların zevkine hitap eden araçları bünyenizde bulundurun. Bunun yanında uygun bütçeli ve lüks araç tutkunları için ayrı bir alan yaratabilirsiniz. Bu sayede daha çok insana ulaşabilirsiniz. İşe başlamadan önce çevrenizdeki bölgenin ekonomik durumunu göz önünde bulundurarak, araç temin etmelisiniz. İşleri büyütmek için havaalanlarına firmanızın bir şubesini açabilirsiniz. Buraya gelen yerli ve yabancı turistler zaman kaybetmemek için yola çıkmak istemektedir. Bu nedenle onlara oto kiralama fırsatı sağlayarak, büyük paralar kazanabilirsiniz. Kalabalık bir alana hitap edeceğiniz için burada araç sayınızın fazla olması gerekiyor.

Araç Kiralama İşi Karlı Mı?

luks-oto-kiralama-sirketi-kurmak

Ortalama bir araç kiralama fiyatı 100 TL olduğunu varsayarsak, günde 5 araç kiralamadan 500 TL ayda 15 bin TL kazanabilirsiniz.  Tabi bu nerede çalışacağınıza bağlıdır. Bizce iyi bir sermaye olmadan veya iyi bir krediye sahip olmadan araç kiralama işi oldukça zor olacaktır. Vergiler, eleman masrafları, araç bakım masrafları, kasko gibi her araç için özel hesaplamalar yapmalısınız. Kar oranınızı artırmak için arabalarla ilgili olan oto yıkama dükkanı açmak hakkındaki rehberimizi de inceleyebilirsiniz. Yakın bir alana açacağınız yıkama dükkanı ile aracını teslim etmeden önce yıkatmak isteyenlere fırsat sunabilirsiniz.

Rent A Car Açmak İçin Gerekli Belgeler 2020’de Nelerdir?

 • İkametgah ve nüfus cüzdanı
 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Aldığınız tapunun fotokopisi
 • Yapıyı kullanmak için bir izin kağıdı
 • Kiralama yaptıysanız kira sözleşmesi veya noter onayı
 • Vergi levhasının bir adet fotokopisi
 • Esnaf veya ticaret odasına kayıtlı olduğunun fotokopisi
 • Emekli cüzdanı, bağkur veya sigorta fotokopisi
 • Su abonesi
 • Eski açma ruhsatı bulunuyorsa bunun belediyeye iade edilmesi gerekiyor.
 • Emniyete kimlik bildirimi yapıldığını gösteren kimlik bildiriminin fotopisi
 • Yangın önlemi alındığına dair belge (itfaiyeden alınabilir)
 • Şirketseniz ticaret sicil gazetesinin bir fotokopisi ve imza sirküleri
 • Tarihi yeni olan sabıka kaydı (cumhuriyet savcılığından)

Genel belgeler bunlardır. Mevzuata uygun belge yenilenmiş olabileceği ve rent a car açma şartları değişebileceği için belediyeden kesin bir bilgi alınabilir.

Bir cevap yazın