Maskot Olarak Para Kazanmak

Ek İş Fikirleri, İş Yeri Açmak

Eğer siz de maskot olmak istiyorum diyorsanız doğru yerdesiniz. Çeşitli organizasyonların kalbi olan maskotlar, sağladığı eğlenceli vakitlerle iyi paralar kazandırabilir. Karlı iş fikirleri arasında bulunmasından dolayı, ek iş arayanlar için idealdir. Daha çok çocuklara hitap eden maskot olmak, oldukça çeşitlidir.

Yani piyasada çeşitli maskot kıyafetleri bulunmaktadır. En iyi eğlenceyi sağladığını düşündüğünüz bir maskot olarak, firmalara başvurabilirsiniz. Ortalama bir kıyafet ise 500 TL’den başlayarak 2500 TL’ye kadar gidebilmektedir. Bu işi ister tek başınıza ister profesyonel olarak ekip halinde yapabilirsiniz. Evlerde, okullarda, açılışlarda ve fuarlarda sıklıkla ihtiyaç duyulduğu için maskot olarak para kazanma şansınız çoktur.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Maskot olduğunuz süre birkaç saatle sınırlı olduğundan saatlik 200-500 TL arasında kazanabilirsiniz. Maskot elbisesi pahalı bile olsa birkaç iş yaptıktan sonra kendinize farklı elbiseler alarak, farklı etkinliklere katılabilirsiniz. Maskotluk bazı yerlerde animatör olmak olarak da geçmektedir. Animatör olmak biraz daha geniş bir kavram olsa da insanları neşelendirmeyi çalışmayı ifade eder. Ayrıca maskotların birçoğu anket işi de yapmaktadır. Anketör olarak para kazanmak için rehberimizi okuyabilir ve maskot şeklinde daha dikkat çekici olabilirsiniz. Bunun için özel firmaları araştırabilirsiniz.

Maskot Olmak İstiyorum Diyenlere

Çocuklar için çizgi film kıyafetleri, ürün satışı için yiyeceklere benzeyen kıyafetler gibi birçok şeyi internet üzerinden bulabilirsiniz. Eğer sizde yeteneklerinizle çocukları eğlendirebileceğinizi düşünüyorsanız, hemen düşünme ve plana koyma aşamasına geçebilirsiniz. Fakat maskot olmak istiyorum demek işin kolayı olsa da uzun saatler ayakta duracağınızı bilmelisiniz. Satın aldığını kıyafetler hem ağır hem de içi sıcaktır. Bu nedenle sizi epey yorabilir. Üstelik çocuklara yönelik organizasyonlarda bu kıyafetin için de oyun oynamanız gerekebilir.

maskot-olmak

Yani işe girmeden önce herhangi bir dükkanda kıyafeti denemeniz sizin için iyi olacaktır. Ajans kurmayı planlıyorsanız, ajans nasıl kurulur internet üzerinden araştırabilirsiniz. Bu sayede 5-10 kişilik bir ekiple bile iyi paralar kazanabilirsiniz. Ekibiniz ne kadar genç ve sağlıklı olursa, insanlarla kuracakları iletişimde bir hayli yüksek olacaktır. Saatte 200 TL’den 3 saat bile kazansanız, 600 TL yapmaktadır. Aylık 10 tane iş gelse 6 bin TL kazanabilirsiniz. Sıradan bir iş gibi gözükse de animatör olmak ve maskot olmak karlı iş fikirleri arasındadır.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Tanıtım Yapın

Ayrıca sosyal medya üzerinden kendi reklamınızı ve tanıtımlarınızı yapabilirsiniz. Örneğin Facebook ve İnstagram’da cüzi miktarlara sponsorlu reklam verebilirsiniz. 10 TL’lik bir reklam vererek, geri dönüşümleri izleyebilirsiniz. Daha sonra fiyatı yükseltebilirsiniz. Unutmayın 50 TL vereceğiniz bir reklam size 2 iş olarak geri dönebilir.

Bir cevap yazın