Yazın Yapılabilecek İşler: Yaz Tatilinde 14 Para Kazanma Fikri

Ek İş Fikirleri, İş Yeri Açmak

 

Yazın her insan ek iş yapmak ve çok para kazanmak ister. Fakat birçok insan hangi işe adım atacağını bilemez. İnsanlar bir işe başlamak için kendini hazır hissetse de sadece cesaretli ve risk almayı seven insanlar atılgan olabiliyor.  Siz de risk almayı seviyorsanız ve yazın yapılacak işler arıyorsanız aşağıdaki seçenekleri deneyebilirsiniz.

Yaz sezonu hayatın canlandığı sezonlardan olduğu için çeşitli ek iş fikirleri de bu zamanlarda ortaya çıkmaktadır. Basit düşünecek olursak sıcak havalarda soğuk su ve içecek bile satmak size para kazandırabilir. Bazıları için yaz dönemi tatilin başlangıcı olduğu gibi bazıları içinse para kazanmaya başlamanın adıdır. Aşağıda vereceğimiz yazın yapılabilecek işler için birçoğunda yüksek sermaye gerekmediğinden denemeye değer olduğunu söylememiz gerek.

Deniz Tutkunları İçin Aksesuar Satmak

plaj-aksesuarlari-satmak

Plaj aksesuarları satmak yaz döneminde tatil yapmayı sevenler tarafından size para kazandırabilir. Çanta, valiz, şemsiye, mayo ve can simidi gibi ürünleri satabilirsiniz. Sermayeniz varsa hem internetten hem de sahil kenarlarında işe koyulabilirsiniz. Bazıları müşteriler ile birebir iletişim kurmayı sevse de bazıları stant kurarak para kazanmak isteyebiliyor. Ayrıca sosyal medya hesaplarınızı kullanarak uygun fiyatlardan reklam verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Börekçi Dükkanı Açmak: Karlı ve Lezzetli Bir İş

Şişme Oyuncaklar

sisme-oyuncak-satisi

Özellikle şişme trambolinler ve oyun parkları yazın geldiğinin habercisidir. Daha çok çocuklara hitap eden bu oyunlarda kazanç oranı oldukça yüksektir. 10-20 bin TL masrafı bulunan bu ekipmanlar, 1-2 ayda masrafını çıkartabilmektedir. Aileler ise çocuklarının ısrarını kıramayacağı için müşteri çekme ihtimaliniz artacaktır. Yazın nasıl para kazanılır diye soruyorsanız çok fazla sermaye gerektirmeden bu işi deneyebilirsiniz.

Hediyelik Eşya Satışı

hediyelik-esya-satisi

İnsanlar seyahat ettikleri yerlerden döndüğünde sevdiklerine oraya ait hediyeler almaya bayılırlar. Siz de bu isteği paraya çevirebilirsiniz. Ürün yelpazesi oldukça geniş olan hediyelik eşya satışı yaz tatilinde yapılacak işler arasındadır. Fakat toplu alım yapmanızı tavsiye ederiz. Hediyelerin büyük ve pahalı olmasına gerek yok. Anı değerine sahip hediyeleri bile satabilirsiniz. Deniz kabukları, taşlar, el işi ürünler ve çeşitli aksesuarlarla yaz mevsimini iyi değerlendirebilirsiniz. Özellikle müşteri kitleniz turistler olacağı için kar oranınız yüksek olabilir.

İlginizi Çekebilir: Girişimci Kadınların Yaptığı İşler, Kadınlar İçin İş Fikirleri

Düğün Aracı Kiralama Hizmeti

dugun-arabasi-kiralama-hizmeti

Düğün sezonu yaz aylarında başladığı yaz tatilinde para kazanılır sorusunu kendiniz cevaplandırabilirsiniz. Düğün sezonunda evlenecek çiftler sıradan bir araba yerine klasik arabayı tercih etmeye başladılar. Bu nedenle eski bir araba alıp onu yenileyerek işe başlayabilirsiniz. Ya da günlük, haftalık ve aylık kiralamalar yaparak hizmet verebilirsiniz. Araba ne kadar şık ve gösterişli olursa evlenecek çiftler binmek için can atacaklardır. Kar oranınızı daha da artırmak için şoför hizmeti de vererek, bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. Kuş sayısını üçe çıkarmak için fotoğrafçılık yeteneklerinizi genişletebilir ve araç ile çekim yapabilirsiniz. Ayrıca düğün organizatörlüğünde de güzel kazançlar bulunuyor. Bununla ilgili rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Düğün Organizasyonları Tasarlayarak Para Kazanmanın En Renkli Yolları!

Kamp Hizmeti Vermek

yazin-yapilacak-isler-kamp-hizmeti-vermek

Yaz kampı organizatörlüğü yaparak insanları farklı bir maceraya davet edebilirsiniz. Çocukların her zaman hayalini kurduğu ve doğayla baş başa olabileceği kamp fırsatı, yazın yapılacak işler arasındadır. Biraz teknik detay istediği için işi bilen uzmanlarla çalışabilirsiniz. İnsanların ilgisini çekecek kamplar düzenleyebilir ve bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişime yardımcı olacak aktiviteler hazırlayabilirsiniz. Kampınızda yetişkinler ve en çok da çocuklar olacağı için güvenlik önlemleri ve sigorta yaptırmalısınız.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Yüzme Dersi Vermek

yuzme-dersi-vermek

Yazın yapılacak işler arasında bulunan yüzme dersi vermek, denizden korkanlar için büyük bir fırsat olabilir. Müşteri potansiyeli yazın daha fazla olabileceği için bu kendinizi bu 3 aylık döneme iyi hazırlarsanız güzel paralar kazanabilirsiniz. Yetişkinlerden ziyade çocuklara eğitim vereceğiniz için ders planınızı iyi hazırlamalısınız. Fazla bir yatırım gerekmediği için yeteri kadar bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız kendinize bir mekan ayarlayarak işe girebilirsiniz. Özel ders hakkında detaylı bilgiler için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Özel Ders Vermek İstiyorum!

Sokak Lezzetleri

sokak-lezzetleri

Yapılan araştırmalara göre insanların sokak lezzetlerine harcadığı para yüz milyonlarca TL’yi bulabiliyor. Bu nedenle insanların en sevdiği hazır yiyecekler, yazın para kazandıran işler arayanlara güzel bir seçenek oluyor. Sokak lezzetleri için elinizin lezzetine güveniyorsanız ve farklı şeyler sunabiliyorsanız, yaz mevsimi sizin için güzel geçecektir. Ayrıca restoran ve lokanta masrafıyla uğraşmamak için birçok insan şık yiyecek arabaları satın alarak lezzetlerini sunmaktadır. Fakat yasal izinleri önceden almanız gerekiyor. Bunun yanı sıra satış yapabileceğiniz alanın kalabalık ve başka satıcı olmamasına dikkat etmelisiniz. Neler satmanız gerektiği hakkında fikriniz yoksa seyyar iş fikirleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Seyyar İş Fikirleri | 2023 Yılında 8 Karlı Yöntem

Eğlence Parkı Kurmak

eglence-parki-kurmak

İnsanların enerjisini atabileceği eğlence parkları, yazın yapılabilecek işler arasında yerini almaktadır. Bedensel aktiviteler arasında bulunan bu iş kolu, insanlara eğlencenin doruklarını vaat etmektedir. Hem kendi yeteneklerini test etme hem de güne enerjik başlamak için oldukça iyi bir seçenek olacaktır. Geniş alanlara sahip olan piknik alanlarına bu yerleri kurabilirsiniz. Nasıl bir şey olduğunu merak ediyorsanız, halatla tırmanma, engelleri aşma gibi oyunların bulunduğunu söyleyebilirsiniz. Kısacası ufak bir survivor alanı oluşturabilirsiniz.

El İşi Eşyalar Satmak

el-isi-esya-satmak

El işi ürünler yapıp satmak yazın öğrencilerin yapabileceği işler arasında bulunsa da biraz pazarlama yeteneği gerektiriyor. İnsanların neleri sevdiğini ve nelere para harcadığını inceleyerek, ufak bir tezgah açabilirsiniz. Turistik bölgelerde bu işi yapmak daha çok kazanç getirecektir. Üstelik ufak tefek malzemeler dışında büyük bir sermayeye ihtiyacınız bulunmuyor. Ahşap oyuncaklar, kaneviçe, patik ve dekoratif eşyalar iyi seçenekler arasındadır.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Gezi Rehberi Olmak

tur-rehberi-olmak

Yeni yerler keşfetmek isteyen birçok insanı bilginizle aydınlatabileceğinize inanıyorsanız bu iş tam size göre. İnsanlara gezecekleri tarihi yerler hakkında bilgi vererek, yazın para kazandıracak işler aramanıza gerek kalmayabilir. Eğer turistik bölgeler hakkında bilgi yoksa gitmeden önce detaylıca araştırma yapmalı ve iyi bir sunum için hazırlanmalısınız. Bilgi vermenin yanı sıra iyi bir sunum yapmak tercih edilme şansınızı artıracaktır. Bunun için bir firmayla veya ekip olarak çalışabilirsiniz. Tabi ki öncelikle reklamınızı yapmalısınız. Çok geziyorsanız gezerek para kazanma fikirlerine de göz atabilirsiniz.

Gezerek Para Kazanmak İçin 2023 Yılında En Kolay 12 Yöntem!

Rafting Hizmeti Vermek

yazin-yapilacak-isler-rafting-hizmeti-vermek

Bir bot ile hızla akan nehre karşı kürek çekme sporu olan rafting, insanlara ekstrem sporların tadını hissettiriyor. Kayalar ve engeller arasından ıslanmadan geçmeyi amaçlayan bu spor, yaz tatilinde para kazanma fırsatı sunuyor. Siz de ekipmanları tedarik ederek kendi firmanızı kurabilirsiniz. Yaz mevsiminde sıcak havada serin sularda maceraya atılmak isteyen her kesimden insan size ulaşacaktır. Ayrıca bilginiz varsa insanlara hızlandırılmış bir ders vererek ek kazanç sağlayabilirsiniz.

İçecek Standı Kurmak

icecek-standi-kurmak

Soğuk içecekler yaz mevsiminin gelmesiyle aranan gıdalardandır. Soğuk içeceklerin yanı sıra lezzetli meyvelerden oluşan karışımlar da hazırlayabilirsiniz. Doğal gıdalarla beslenmeyi seven birçok insan ürünlerinize ilgi duyacaktır. Yaz tatilinde para kazanmak istiyorsanız dükkanlarda, mağazalarda ve sahil kenarlarında bir stant kurarak satışa başlayabilirsiniz. İşe girmeden önce çevrenizdeki stantları inceleyebilir ve işin uzmanından yardım alarak maliyet hesaplaması yapabilirsiniz. Yasal mevzuatları da kontrol etmeniz gerekebilir. Ayrıca dış mekanların yanı sıra iç mekanlarda da stand kurabilirsiniz.

AVM’de Stand Açma Fikirleri: Detaylı İnceleme

Dondurma Satışı

dondurma-satisi

Yazın yapılacak işler arasında olsa da aslında her mevsim dondurma severlere hitap etmektedir. Fakat yazın özellikle dondurma satışında patlama yaşanmaktadır. Kalabalık veya tenha bölgeler bile olsa kazanç fırsatı sunabilmektedir. Hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından ilgi gördüğü için birçok kişiye satış yapma imkanınız bulunuyor. Farklı lezzetteki dondurmalara, çikolata sosuna ve fındık parçacıklarıyla harika bir lezzet ortaya çıkarabilirsiniz.

Havuz Bakımı Yapmak

yazin-yapilacak-isler-havuz-bakimi-yapmak

Havuzlar, denize giremeyenlerin tercih ettiği ilk aktivitelerden biri olabiliyor. Tatil yapmaya fırsat bulamayanlar kolay bir eğlence için ailesiyle havuzları tercih ediyorlar. Oteller, siteler, villalar ve tatil köylerinde bulunan havuzların bakımını yaparak, yazın ek gelir elde edebilirsiniz. Fazla sermaye gerektirmeyen bu sektör için biraz ekipman ve teknik bilgiye ihtiyacınız var. Müşteri bulmak için interneti kullanabilir veya havuz bulunan mekanların sahipleriyle görüşebilirsiniz. Reklam için ayrıca broşür, kartvizit ve poster hazırlayarak yaz tatilinde para kazanmak için şansınızı artırabilirsiniz. İnsanlar neredeyse her gün havuza girmek isteyecekleri için temizlik tutkunları havuzun daima berrak görünmesini ister.

 

Bir cevap yazın