Evde Oyuncak Yaparak Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin Tavsiyeler!

Ek İş Fikirleri, İnternetten Para Kazanmak, İş Yeri Açmak

Zaman ne kadar ilerlerse ilerlesin oyuncaklar her devrin eğlence araçlarından biri olmaya devam ediyor. Basit oyuncaklarla çocuklar oynarken daha teknolojik dediğimiz oyuncaklar ise yetişkinlerin bile ilgisini çekiyor. Günümüzün ekonomik şartlarında insanlar aldıkları maaşların yetmemesinden şikayetçidir. Bu nedenle birçok insan kolay yoldan para kazanma yöntemleri aramaktadır. Artan vergiler, fatura giderleri, gıda fiyatları insanları sürekli ek iş aramaya mecbur bırakmaktadır. Çoğu insan ay sonunu çıkarmanın derdinde. Bu nedenle hem internet üzerinden hem de dışarıdan iş aramaktadırlar. Sizin için hem eğlenceli hem de para kazandıracak bir fikrimiz var.

Oyuncak yaparak para kazanma istiyorsanız yaratıcılığınızı konuşturmanın vakti gelmiş demektir. Parasızlıktan bir şey yapamadığımız şu günlerde girişimciler için eski fakat geçerliliğini koruyan bir fikirdir. Tek maaşla insanların yaşamını sürdürmesi oldukça zor olduğu için bu işi ister tek başınıza yapabilir ister ailenizle birlikte yapabilirsiniz. Günümüzün koşulları artık kadınları da ticaret hayatının ortasına atmış vaziyette.

İlginizi Çekebilir: Evde Telefon Kılıfı Süsleme İşi ile Faturalarınızı Kolayca Ödeyin !

Hem çocuk hem de ev işi derken insanlar kendilerine vakit ayıramaz duruma gelmiştir. Ne olursa olsun hiçbir zorluk para kazanmanıza engel değildir. Eğer bu fikir size cazip gelmiyorsa yemek yaparak para kazanma, temizlik yaparak para kazanma, sanal asistanlık yapma, börek yaparak para kazanma gibi iş fikirlerine de göz atabilirsiniz. Kısacası şartlar ne kadar zor olsa da farklı işlerde bu zorluklar altından belirebiliyor. Sadece biraz araştırmacı olarak yeni iş fikirlerini bulmalısınız. Evde oyuncak yaparak para kazanma birçok insana saçma gelebilir.

Kim uğraşacak ki şimdi bunla dediğinizi duyar gibiyiz. Fakat günde birkaç saat uğraş sergileyerek, ayda tüm faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Oyuncak sektörü geçmişe göre farklılık gösterse de gelişerek devam etmektedir. Hayvan oyuncakları, bebek oyuncakları, oyuncak arabalar-helikopterler gibi sınırsız seçenekler mevcuttur. Fakat aileler artık bilinçlendiği için daha doğal ve zeka geliştirici oyuncak alımına yönelmektedir.

Bu sayede çocuklarının zamanlarını iyi geçirmelerini sağlamaktadırlar. Oyuncaklar sadece çocuklara yönelik eşyalardan biri değildir. Birçok yetişkininde nostalji ihtiyacını gidermektedir. Biraz araştırırsanız çevrenizde bile oyuncak koleksiyonu yapanların olduğunu göreceksiniz. Her insan oyuncağı eline aldığında ne olduğunu bilmese bile şöyle eline alarak bir kurcalar, ne yaptığının farkında olmadan.

İlginizi Çekebilir: (Affiliate Marketing) Satış Ortaklığı Nedir? Komisyon ile Para Kazanma

Yani 7’den 70’e oyuncak tutkunlarının olduğu bir dünyada yaşadığımız için evde oyuncak yaparak para kazanma çokta zor olmayacaktır. Teknolojinin de gelişmesiyle oyuncak sektörü aldı başını gitti. Şekil değiştiren robotlar, renk değiştiren hayvan oyuncakları, uçan oyuncaklar gibi akla gelmeyecek çeşitler bulunmaktadır. Bu kadar teknolojik oyuncakların arasında nasıl para kazanırım diye düşünmeyin. Hala el emeğine saygı duyan ve seven birçok insan bulunuyor. Bin bir çeşit kimyasal ve boya içeren ürünler yerine aileler daha çok bez bebek tarzı oyuncaklar satın almaktadır. Bu sayede hiçbir ailenin gözü arkada kalmıyor.

İnternette bile bu konu üzerinde yapılmış onaylı birçok araştırma bulunmaktadır. Hatta çoğu plastik oyuncak zaman içinde oynarken boyasının aktığını görürüz. Bir düşünün çocuklarınızın bunu azına alarak oynadığını. Tamamen bir zehir deposu.  Siz ise tamamen zararsız ahşap veya kumaş oyuncak yaparak para kazanmayı deneyebilirsiniz. Aynı zamanda eğlenecek ve kendi çocuklarınıza da sağlıklı oyuncaklar yapacaksınız. Peki, ama bu kazançlı uğraş için hangi yolları izleyeceksiniz. Nasıl satış yapacaksınız?

Oyuncak Yaparak Para Kazanmak İçin İpuçları- Hangi Yollar İzlenmelidir?

evde-oyuncak-yapimi

Önünde sayısız seçenekler mevcuttur. İster ahşap oyuncak, ister kumaş oyuncaklar isterseniz de karton oyuncaklar tasarlayabilirsiniz. Nasıl bir şey yapacağınız sizin hayal gücünüze kalmış. Belki bundan 10 sene önce olsa bu işi yapmak oldukça zor olabilirdi. Fakat artık internet denen bir olgu olduğu için evde oyuncak yaparak para kazanma için birçok video izleyerek fikir edinebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Youtube üzerinde çeşitli oyuncakların yapımı aşama aşama anlatıldığı için uğraşınız yarı yarıya azalacaktır. En beğendiğiniz tasarımları inceleyerek, satabileceğinizi düşündüğünüz oyuncakları yapmalısınız. Hem keyifli bir hobi edinebilir hem de ailecek eğlenebilirsiniz. Sürekli oyuncak üretimi yapmanız halinde artık daha yaratıcı şeyler ortaya çıkarabilirsiniz. Kim bilir belki binlerce kez satacak tasarımlar yapabilirsiniz. Oyuncak yaparak para kazanmanın bir başka avantajı ise oturduğunuz yerde evinizde huzurlu bir şekilde çalışmaktır. Oyuncak yapmak başlı başına el emeği olduğu için Youtube’dan para kazanma üzerine bu yeteneğinizi kullanabilirsiniz. Rehberimizden bu konuyu detaylıca inceleyebilirsiniz.

Ahşap Oyuncak Yaparak Para Kazanmak

ahsap-oyuncak-yapimi

Bu tür oyuncaklar en estetik ve göze hoş gelen oyuncak türlerindedir. Geçmişte bunun birçok örneği bulunuyor. Oyuncak olmasının yanı sıra güzel bir dekorasyon için bile kullanılabilir. Araba, bebek, traktör, ev gibi birçok ahşap oyuncak yapabilirsiniz. Fakat ahşap oyuncak yaparak para kazanma daha çok erkeklere hitap ediyor. Çünkü biraz marangozculuk yeteneğine ve bilek gücüne ihtiyacınız var. Evinizde odanızın bir kısmını bu iş için ayırarak, düzenli üretimler yapabilirsiniz. Eğer iyi bir sermayeniz varsa işinizi kolaylaştıracak makineler alabilirsiniz. Unutmayın hem oyuncak olarak satabilir hem de dekorasyon ürünleri olarak satışa koyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Bez Bebek Oyuncakları Yaparak Para Kazanmak

bez-bebek-yaparak-para-kazanma

Lüle lüle kumaştan saçları olan bez bebekler, geçmişte birçok çocuğun hayalini süslemiştir. Şimdi yapan pek kalmasa da yeniden bu işi canlandırabilirsiniz. Ayrıca aileler bu oyuncağı görür görmez hatırlayacağı için almak isteyeceklerdir. Bez bebek yaparak para kazanma ise daha çok kadınlara hitap ediyor. Tahmin edeceğiniz gibi biraz dikiş-nakış yeteneklerinin bulunması gerekiyor. Daha önce dikiş yaptıysanız bu iş sizin için “çocuk oyuncağı” olacaktır.

Fakat yeni başladıysanız yine Youtube üzerinden çeşitli videoları izleyerek aşamaları takip edebilirsiniz. Ayrıca hazır girmişken Youtube’dan para kazanmak için gerekli şeyleri yerine getirerek, iki kazanç sağlayabilirsiniz. Videoların birebir aynısını yapmaya çalışmayın. Yenilikler ve farklılıklar katarak, dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Farklı renkten kumaşlar alarak, bebeğin daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Hiç tecrübesi olmayan bir kadın bile bez bebek yaparak para kazanabilir.

Çoraptan Oyuncak Yaparak Para Kazanmak

coraptan-oyuncak-yaparak-para-kazanmak

En ilginç para kazanma yolları arasında kesinlikle bu bulunuyor. Evinde çorap bulunan her insan çoraptan oyuncak yaparak para kazanma fırsatını yakalayabilir. Çoraplara istediğiniz şekli vererek istediğiniz oyuncağı yapabilirsiniz. Kedi, fil, tavşan, maymun, ayıcık gibi birçok hayvanları sadece çorapları kullanarak yapabilirsiniz. Google üzerinden kısa bir arama yaparak, ön bilgi alabilirsiniz. Sermaye gerektirmeyen ve eğlenceli bir iş olduğu için gün içinde birçok oyuncak yapabilirsiniz. Ayrıca ilginç bir fikir olduğu için insanlar sadece meraktan bile almak isteyecektir. Kişiye özel siparişler alarak özel oyuncaklar da yaparak, kazancınızı arttırabilirsiniz.

Örgü Oyuncak Yaparak Para Kazanmak

örgü-oyuncak-yaparak-para-kazanma

Örgü ören her kadının yapabileceği bir iş olan örgü oyuncak yaparak para kazanmak, yeni ek işlerinizden birisi olacaktır. Gerek malzeme maliyeti olsun gerekse yapabileceğiniz şeylerin çeşitli olması bu işi bir benze olsun kolaylaştırıyor. Bu işi için birkaç şiş, kumaş, ip ve düğme alarak kendinizi zaman içinde geliştirebilirsiniz. Satışa başlamadan önce kendiniz için oyuncaklar yaparak, yeteneğinizi görebilirsiniz.

Kartondan Oyuncak Yaparak Para Kazanmak

kartondan-oyuncak-yaparak-para-kazanmak

Bu fikir kesinlikle yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz işlerden birisidir.  Genellikle kartondan zeka oyunları yapılmaktadır. Ya da el becerisini geliştiren oyunlar. Araba, ev, fırın maketi, tren gibi farklı oyuncaklar kartonlarla yapılması gayet kolay oluyor. Yine internet üzerinden bakabileceğiniz birçok karton oyuncak ev yapımı bulunuyor. Yapmayı becerebildiğiniz karton oyuncakları satmaya kıyamayacaksınız.

Oyuncak Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Bu iş için vereceğimiz tek tavsiye biraz sabır ve çaba göstermenizdir. Çünkü ilk seferde istediğiniz şekli çıkaramayabilirsiniz.  Denemeler yaparak, zaman içinde profesyonel oyuncaklar yapabilirsiniz. Oyuncak yaparak para kazanma istiyorsanız kadın erkek demeden bu işi istemelisiniz. Üstelik büyük sermayelere gerek olmadığı için denememek için önünüzde hiçbir bahane yok. Satamazsanız bile evinizin en güzel köşesini süsleyebilirler. Biraz hayal gücü biraz el becerisi biraz da zaman ile her işin üstesinden gelebilirsiniz.

Oyuncak Yaparak Aylık Ne Kadar Kazanılır?

Bu sorunun kesin bir cevabı bulunmamaktadır. Fakat el emeği ile yapılan oyuncakların fiyatlarına internet üzerinden bakabilirsiniz. En ucuz bir bez bebek 40-50 TL arasındadır. Sadece bundan 100 tane yaparak satmak için bir köşeye koyarsanız hepsini sattığınızda 4 bin TL para kazanabilirsiniz. Fakat çeşitleri arttırmanızı öneriyoruz.

Pazarlama yeteneğinizi kullanarak insanlara yaptığınız ürünleri satabilmelisiniz. Yaptığınız oyuncaklar kişiye özel olduğunda daha fazla emek gerekeceği için kazancıda iyi olacaktır. Ki, kişiye özel hediyeler, her zaman daha sevimli olmaktadır. Oyuncak yaparak para kazanmak için çocuklu aileleri hedeflemelisiniz. Güven verici oyuncaklar yaptığınız takdir de devamlı müşteriler kazanabilirsiniz.

Çünkü sağlıklı ürünler pahalı ucuz demeden aileler tarafından alınmaktadır. Bu nedenle koyacağınız fiyatta tereddüt yaşamamalısınız. Ürünlerinizi satmak için interneti ve sosyal medyayı aktif olarak kullanmalısınız. Özellikle İnstagram’da ve Facebook’ta bu işi yapan birçok insan bulunuyor. Çünkü insanlara ulaşma fırsatı daha kolay olmaktadır. Bu platformların reklam verme fırsatı da bulunmaktadır.

10-50 TL gibi düşük bütçeli reklamlar vererek, binlerce kişiye ürünlerinizi gösterebilirsiniz. Eğer reklam başarılı olur da çok sipariş alırsanız fiyatı arttırabilirsiniz. Fakat ürünlerinizi farklı şehirlere göndermek için kapıda ödeme imkânı koymalısınız. Çünkü insanlar güvenmediği kişilere para ödemekte endişe duyar. Tecrübeniz varsa kendinize ait bir web sitesi de açabilirsiniz. Fakat bu biraz karmaşık ve pahalı olabilir.

Bir cevap yazın