Ev Hanımlarına Evde İş İmkanları 2023 | 14 İş Fikri

Ek İş Fikirleri, İnternetten Para Kazanmak, İş Yeri Açmak

Günümüzde ekonomik koşulların zor olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Bu zorlukları bertaraf etmek için de herkes kolay yoldan para kazanma hayali kurmaktadır. Haliyle erkekler kadar kadınlarda evde iş fikirleri arayarak, eşlerine destek olmak istiyorlar. Böylelikle ailevi ilişkileriniz güçleneceği gibi belki de beklemediğiniz kadar kazanç elde edebileceksiniz. Ayrıca zor işler yapmanıza da gerek yok. Sadece günlük yaptığınız işleri birazda pazarlama yeteneğiyle paraya dönüştürebilirsiniz. Bunu duyunca dikkat kesilmiş olabilirsiniz. İşte sizin için derlediğimiz ev hanımlarına iş imkanları.

1. Evde Kurabiye Yapıp Satmak İstiyorum Diyenlere

evde-kurabiye-yapip-satmak-istiyorum

Hem lezzetli hem eğlenceli hem de para kazandıran işlerden birisi de kurabiye yapmaktır. Üstelik yaparken siz de yiyebilirsiniz. Günümüzde kurabiye yaparak para kazanan birçok kadın bulunuyor. Günlük birkaç saatinizi ayırarak, şekilli ve değişik tatlardaki kurabiyelerinizi pazarlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle çevrenize tattırarak işe başlayabilirsiniz. Eğer çok beğenilirse, çevrenizdeki dükkanlara ve kafelere de tadımlıklar bırakabilirsiniz. Toplantılar, organizasyonlar ve çeşitli etkinlikler için hazırlayabilirsiniz. İnternetten bunları takip edebilir ve sosyal medyadan reklamınızı yapabilirsiniz. Lakin kurabiyelerin fotoğrafını çekerken kaliteli çekim yapmaya özen gösterin.

İlginizi Çekebilir: İnstagram’dan Butik Açma Fikri | 2023 Yılında da Karlı!

2. Altın Yatırımı Yapmak

altin-yatirimi-yapmak

Altın günleri her kadının kendi arasında yaptığı etkinliklerden birisidir. Ayrıca bu etkinliği yaparken neredeyse her kadın altın piyasasına hâkim durumda olabiliyor. İşte bu bilginizi altın yatırımı yapmak ile paraya çevirebilirsiniz. İnterneti ve haberleri takip ederek, anlık değişikliklerden yararlanarak altınlarınızdan kar edebilirsiniz. Öncelikle ufak rakamlarla denemeler yaparak, kendinizi test edebilirsiniz. İşi ilerletmek için eğitimleri ve videoları izleyebilirsiniz. Ev hanımlarına evde iş imkanları için oldukça basit yöntemlerdendir.

3. Evde Nikah Şekeri Yaparak Para Kazanmak

evde-nikah-sekeri-yaparak-para-kazanmak

Lezzetli ve en güzel hediyelerden biri olan nikah şekerleri, sizlere ay sonunda iyi kazançlar getirebilir. Üstelik hiç yormaması nedeniyle yapılabilecek işlerden birisidir. Tabi adı nikâh şekeri olsa da farklı etkinlikler için de hediye niteliğinde hazırlayabilirsiniz. Yine sosyal medyadan ve çevrenizden kendinizi tanıtmaya başlayabilirsiniz. Siparişlerin fazla olması durumunda ücretin bir bölümünü almanız, hazırlıklarınızı yaparken kolaylık sağlayacaktır. Evde nikah şekeri yapıp satmak için eğitici videolar izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Seyyar İş Fikirleri | 2023 Yılında 8 Karlı Yöntem

4. İkinci El Eşya Satmak İstiyorum Diyenlere

ikinci-el-esya-satisi-yapmak

Kadınların alışveriş tutkunu olduğunu biliyoruz. Bazı durumlarda zayıflayıp veya kilo alabilirsiniz. İşte böyle zamanlarda kıyafet fazlalığınız olabilir. Bu size ikinci el eşya satmak için bir şans sunabilir ve evinizde gereksiz bir yükten kurtulmuş olursunuz. Aksesuarlar, ayakkabılar, elbiseler, cüzdanlar, kemerler gibi aklınıza gelen her şey satabilirsiniz. Üstelik günümüzde ikinci el satış yapabileceğiniz birçok uygulama bulunuyor.

5. Teraryum Tasarlayarak Para Kazanmak

teraryum-yapip-satarak-para-kazanmak

Akvaryumlarda genelde balıklar yaşar. Fakat bu iş için hazırlanan özel akvaryum cinsi fanusların için oldukça hoş bahçeler tasarlayabilirsiniz. İnternet üzerinden teraryum hakkında birçok resim bulabilirsiniz. Hem boş zamanlarınızı değerlendirebilir hem evinize hem de dışarıya satarak para kazanma şansı yakalayabilirsiniz. Öncelikle 15-20 adet bahçe tasarımı yaparak, bunları aksesuar dükkanlarına satabilirsiniz. Ya da kendiniz tezgâhta da satabilirsiniz. Veya İnstagram üzerinden bunları pazarlayabilirsiniz. Günümüzde ev hanımlarına iş imkanı arasında oldukça dikkat çekici ve her ortama renk katan fikirlerden birisidir.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

6. Marka Yüzü Olarak Para Kazanma

marka-yuzu-olmak

İlk defa duyduğunuzu tahmin ediyoruz. Fakat günümüzde sosyal medya aracılığıyla yayılan iş türlerinden birisidir. Bu işte genel amaç çeşitli markaların ve firmaların ürünlerini kullanarak insanlara tanıtmaktır. Eğer üzerinizden satılan ürün sayısı fazlaysa her üründen belli bir komisyon alabilirsiniz. Genellikle bu iş Instagram üzerinden yapılmaktadır. Ve ev hanımlarına iş imkanı arayanlar için oldukça popüler.

7. Evde Sabun Yapıp Satmak

evde-sabun-yapip-satmak

Hoş kokusuyla her evi süsleyen sabunlar, günümüzde farklı çeşitleriyle ve renkleriyle dikkat çeker hale gelmişlerdir. Hijyen ürünlerinin başında gelmesinin yanı sıra artık dekorasyon amaçlı bile kullanılmaya başlanmıştır. İnternet üzerinden videolar izleyerek Evde sabun yapıp satmak işine başlayabilirsiniz. Merak etmeyin, fazla zamanınızı alan bir iş değildir.

8. Yemek Yaparak Para Kazanmak

evde-yemek-yaparak-para-kazanmak

Yemek yaparak para kazanmak her kadının en seveceği aktivitelerden birisidir. Ayrıca ev hanımlarına iş imkanı arayanlara ilaç gibi gelecektir. Bu aktiviteyi kazanca dönüştürmek ise oldukça kolay. Biraz kartvizit bastırarak, ilkokul düzeyindeki öğrencilere öğle yemekleri tahsis edebilirsiniz. Bu sayede hem lezzetli hem de sağlıklı yemeklerle buluşmuş olurlar. Bunun yanı sıra lokantalara börek ve çöreklerinizi satabilirsiniz.

9. Organizasyon Yaparak Para Kazanmak

organizasyon-yaparak-para-kazanmak

Ev hanımları günlük ev işlerini çekip çevirirken zaman içinde yorulabilir. İşte burada devreye siz girebilirsiniz. Onlar için ucuz ve eğlenceli aktiviteler düzenleyebilirsiniz. Örneğin yakın bölgenizdeki tarihi ve turistik alanlar için turlar düzenleyerek, iş başı komisyon alabilirsiniz. Sadece müşteri bulmanız gerekiyor. Bunun için yaptığınız organizasyonlara dair güzel bir albüm hazırlayarak, cezp edici bir şekilde sosyal medya hesaplarınıza yükleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

10. Evcil Hayvan ve Çocuk Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak

evcil-hayvan-ve-cocuk-bakiciligi-yaparak-para-kazanmak

Ev hanımlarının çoğu çocuklara bayılır. Eğer düzenli geliriniz yoksa ve eşinize yardım etmek istiyorsanız, boş zamanlarınızı değerlendirebilirsiniz. Çocuk bakarak para kazanmak için günde birkaç saat çalışma yeterli olabilmektedir. Genellikle evde bakım yaptığınız için fazla yorulmanız gerekmeyecektir. Bunun yanında çevrenizde evcil hayvanı olanlar varsa evcil hayvan bakımı yaparak da para kazanabilirsiniz. Onları gezdirebilir, tuvalete çıkarabilir ve gün boyu oyun oynayarak, zaman geçirebilirsiniz.

11. Blog Açarak Para Kazanmak

blog-acarak-para-kazanmak

Belirli bir alanda yeteneğiniz varsa tecrübelerinizi ve yeteneğinizi yemek blogunuzda anlatabilirisiniz. Zaman içinde düzenli ziyaretçiler elde ederek, reklamlardan para kazanabilirsiniz. Yemek tariflerinizi yazabilir, çocuk yetiştirmenin ipuçlarını anlatabilir veya günlük yaşantınızdan kesitler sunabilirsiniz. Fakat genel alanlara odaklanmak yerine biraz daha alt sektörlere odaklanarak, daha çok kişiye ulaşabilirsiniz. Örneğin yemek sektöründe rekabet fazla olabileceği gibi onlarca yemek tarifi bilmeniz gerekebilir. Ev hanımlarına iş imkanı arasında bulunsa da bilgisayar kullanmayı iyi bilmek gerekebilir.

12. Özel Ders Vermek

ozel-ders-vererek-para-kazanmak

Günümüzde öğrencilerin en zorlandığı konular genelde matematik ve İngilizce olmaktadır. Bu konularda iyiyim diyorsanız ders vererek para kazanma şansı elde edebilirsiniz. Böylelikle hem siz de yeteneklerinizi pekiştirmiş hem de yeni nesillere katkı sunmuş olursunuz. Günde birkaç saat ders vererek ay sonunda asgari ücretten fazla para kazanabilirsiniz. Lakin fiyatlarınızı memnun edecek düzeyde tutmanız iyi olacaktır.

13. Reçel Yaparak Para Kazanmak

recel-yaparak-para-kazanmak

Ülkemizde envai çeşit reçel bulunuyor. Şeker ve birkaç malzemeyle reçel yapmak çok kolay diyebilirsiniz. Fakat dozunu tutturmak en önemli meseledir. Eğer insanlar tattıklarında parmaklarını yalıyorlarsa reçel yaparak para kazanmak sizin için çok kolay olacaktır. Kayısı, incir, vişne, çilek gibi çeşitli meyvelerden reçel yapabilirsiniz. Ya da bunları karıştırabilir veya tropik meyveleri de kullanabilirsiniz. Yaptığınız ürünleri pazarda, internette ve sosyal medyada satabilirsiniz.

14. Evde Ütü Yaparak Para Kazanmak

utu-yaparak-para-kazanmak

Ev hanımlarının günlük işlerinden biri olan ütü yapmak, biraz azimle gelire dönüşen bir iş olabilir. Hızlı ütü yapma yeteneğiniz varsa çalışan kadınlar için ütü yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. İşin en zor kısmı kendinize müşteri bulmak olacaktır. Birazda dikkat gerektiren bir iştir. Ütü yapmanızı kolaylaştıracak ekipmanlar alarak daha hızlı çalışabilirsiniz.

Bir cevap yazın