Girişimci Kadınların Yaptığı İşler, Kadınlar İçin İş Fikirleri

Ek İş Fikirleri, İnternetten Para Kazanmak, İş Yeri Açmak

Bir kadın girişimciyseniz, kadınlara iş fikirleri sunan sektörlere olan ilginiz muhakkak vardır. Kadın girişimcilerimiz ülkemizde birçok iş kolunda hem sermaye hem de cesaret sorunu yaşıyor. Fakat çok fazla sermaye gerekmeyen işler de bulunmaktadır. Siz de düşük yatırımlı bu işlerle ilgilenerek, başlangıçta kar oranınızı arttırarak sonrasında işinizi büyütebilirsiniz. Sizin için hazırladığımız kadınlar için iş fikirleri rehberindeki her iş size göre olmasa da birçoğundan fikir elde edebilirsiniz.

1. Poşet Üretimi

bez-poset-uretimi-yapmak

Naylon poşetlerin kullanımının azaltılması için para ile satılma uygulaması getirilmiştir. İnsanlar da naylon poşetlere para vermek yerine, bez poşetler satın alarak birçok yerde kullanabiliyorlar. Siz de bu ihtiyacı paraya çevirebilirsiniz. Evinizde birkaç malzeme ile bez poşet yaparak para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Ayrıca birçok yere kendiniz de satabilirsiniz. Örneğin marketler, tuhafiyeciler, bakkallar ve mağazalar gibi.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazandıran Siteler Nelerdir?

2. Arıcılık Sektörüne Girmek

aricilik-yapmak

Kırsal bir alanda yaşıyorsanız az biraz da sermayeniz bulunuyorsa kadın girişimciler için iş fikirleri arasında arıcılık bulunuyor. Geniş bir alana sahip eviniz varsa sizin için uygun bir iş olabilir. Devletin uyguladığı standartlara ve kurallara uyarak, bu iş için belgenizi alabilirsiniz. Kaliteli ballar ürettiğiniz takdirde yüksek kar marjı elde edebilirsiniz. Bu sektörde iyi bir ivme yakaladığınız zaman arı sütü işine de girebilirsiniz. Son günlerde oldukça rağbet gören bir gıdadır.

3. Mum Üretimi

mum-yapmak

Bundan yıllar önce elektriğin az olduğu yerlerde sıkça kullanılan mumlar, bazı durumlarda elektrik kesintilerinde de ortaya çıkıyordu. Fakat günümüzün dekor anlayışı değiştikçe artık dekoratif mumlarda satılmaya başlamıştır.

Evlerimizi de gayet şık göstermektedir. Satışa sunulan birçok mum çeşidi evde yapılan türdendir. Bu nedenle bayanlar için iş fikirleri arıyorsanız tam size göre. Birkaç TL maliyeti olan bu mumların dışarıda satış fiyatı ise 10-50 TL arasındadır. İnternette ve Youtube’da mum yapımı hakkında araştırmalar yaparak fikir edinebilirsiniz. Ayrıca onlardan ilham alarak daha yaratıcı mumlar tasarlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Evde Para Kazanma Yolları Arayanlara 5 Yöntem!

4. Ev Yapımı Şeker Üretimi

evde-dogal-seker

Yapay gıdaya olan ilgi azaldıkça ev yapımı ürünlere ilgi daha da artmaktadır. Bu nedenle girişimci kadınların yaptığı işler nedir merak ediyorsanız, şeker üretimi ile işe koyulabilirsiniz. İnsanlar içerisinde onlarca kimyasal bulunan şekerleri almak yerine doğal olanlara yöneliyor.

Şeker yapımında kendinizi geliştirebilirseniz, AVM’lerde ve stantlarda satış yaparak para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Maliyeti ise hiçte düşündüğünüz kadar fazla değildir. Yine Youtube üzerinde onlarca çeşit şeker tasarımı ve yapılışına dair bilgiler içeren videolara bulunmaktadır. Daha fazla kadınlar için iş fikirleri arıyorsanız detaylı rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Girişimci Kadınların Yaptığı İşler, Kadınlar İçin İş Fikirleri

5. Çocuklar İçin Ev Partileri Düzenleyin

cocuklar-icin-ev-partisi-duzenlemek

Kadın için iş fikirleri arasında çocukların özel günlerinde partiler düzenleyerek onları mutlu etmeye çalışmakta bulunuyor. Sünnet, 40 gün partisi, ilk yaş partisi, doğum günü v.b. aktiviteler için organizasyon hizmeti verebilirsiniz. Fakat bu işi şehirde yapmanız daha çok kişiye hitap edebileceğinizden daha karlı olacaktır.

Bu işten para kazanmak istiyorsanız interneti ve sosyal medyayı aktif olarak kullanarak, kendinize müşteri çekebilirsiniz. Yüksek kalitede İnstagram’da veya Facebook’a koyacağınız fotoğraflar ailelerin iştahını kabartacaktır. İşe girmeden önce birkaç malzeme satışı yapan dükkanla anlaşarak, eşya ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Hatta bir de palyaço kiralayarak, ekstra eğlence sunabilirsiniz. İlk başlarda iş alma imkanınız az olsa da zamanla çığ gibi büyüyecektir. Kısacası ev partileri kadınlar için iş imkanları bol olan bir sektördür.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

6. Danışmanlık Hizmeti

danismanlik-hizmeti-vermek

Uzman olduğunuz yeteneği belirledikten sonra insanlara danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Fakat bu yeteneğinizi pazarlayabilmelisiniz.  Tasarım veya resim konusunda yeteneğiniz varsa insanlara ders verebilirsiniz. Ya da ev dekorasyonu konusunda insanlara yardımcı olabilirsiniz. Daha çok para kazanmak için interneti kullanarak sınırları aşabilirsiniz. İnternetten çalışmak ise girişimci kadınların yaptığı işlere destek vererek, kısa sürede müşteri çekebilmenizi sağlayacaktır.

7. Evde Çocuk Bakımı

evde-cocuk-bakimi

Sermaye gerektirmeyen bu iş için sadece çocukları sevmeniz yeterlidir. Eğer aklınızda başka bir iş fikri varsa ona sermaye bulana kadar bu işte para biriktirebilirsiniz. Ayrıca bu işte yetenekliyseniz herkes çocuğunu size emanet edecektir. Artık bu işler ajanslar aracılığıyla da sağlanabiliyor.

Onlardan birine kayıt yaptırarak, sıranızın gelmesini bekleyebilirsiniz. Bu sürede diğer işlerinizle ilgilenebilirsiniz. Kadınlar için iş fikirleri arayan birçok insana en kolay gelen sektörlerden birisi evde çocuk bakımıdır. Üstelik yakınlarınızdan başlayabilir ve kendinizi komşularınıza da sevdirebilirseniz kazancınız artacaktır.

8. Stil Danışmanlık Hizmeti

stil-danismanligi-yapmak

Artık ülkemizde hem erkekler hem de kadınlar dış görünüşüne dikkat etmektedir. Bu nedenle stil danışmanı olan insanlarda bu işten para kazanma fırsatı yakalıyorlar. Fakat kadınların bu işte şansı daha yüksek. Kim olursa olsun, her an güzel görünmek isteyenler başkalarından yardım almak istiyorlar. Siz de sabırlı olursanız işleriniz arka arkaya gelecektir.

Bayanlar için iş fikirleri içinde bulunsa da farklı kombinler yapabilmekte yetenekli olduğunuzu kanıtlamalısınız. Bunun için sosyal medyada kombinlerinizi paylaşabilirsiniz. Her kadının kendine ait bir stile sahip olduğunu düşünürsek, mutlaka zevklerinizi pazarlayabileceğiniz insanlar bulunuyor.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

9. Evde Takı Yaparak Para Kazanmak

evde-taki-tasarlamak

Kadınlar ne iş kurabilir diye merak ediyorsanız, bu iş tam size göre. Birçok dükkanda binlerce takı var diyebilirsiniz. Fakat bunların çoğu birbirine benzemektedir. Birçok kadın ise daha benzersiz ve kendine özel bir şeyler aramaktadır.

Siz de el işi takı yaparak büyük paralar kazanabilirsiniz. Üstelik sosyal medyayı kullanarak satışlarınızı daha çok insana ulaştırabilirsiniz. Takipçi sayınız on binleri bulduğunda, yüzünüz gülmeye başlayacaktır. Tabi ki biraz sabır etmek gerekiyor. İnsanlar size güvendikçe siparişler artacaktır. Fakat interneti iyi kullanmayı bilmek gerekebilir.

10. Pastane Açmak

pastane-acmak

Kadınların son dönemde para kazanmak için açtığı dükkanlardan birisi de pastanedir. 10-30 bin TL arası bir sermayeniz varsa ufak ama şık bir pastane açabilirsiniz. Biraz masa, süslemeler ve göz yormayan tasarımla ilgi çekicilik oluşturabilirsiniz. Eğer pasta yapmakta yetenekliyseniz, size bağımlı olacaklardır.

11. Evde Ders Vermek

evde-ders-vermek

Eğer çeşitli konularda bir bilgi birikiminiz varsa bunları özel ders vererek insanlara sunabilirsiniz. Sunum yeteneğiniz iyiyse, şanınız dilden dile giderek, iş alma potansiyeliniz artacaktır. Özellikle çocuklu aileler, çocuklarının başarılı olmasını istedikleri için en zor dersler için özel öğretmen tutabiliyorlar. Çevrenizi iyi takip ederek, bu işlerden birini yakalayabilirsiniz. İşinizi iyi yaptıktan sonra insanlar sizi başkasına anlatacaktır. Bir nevi reklam gibi. Üstelik kadınlar için işler arasında evde ders vermek sizi neredeyse hiç yormayacaktır. Çünkü esnek saatler bulunmaktadır.

12. Düğün Tasarımcılığı

dugun-tasarimciligi-yapmak

Dekorasyon konusunda tutkunuz ve yeteneğinizi düğün tasarımcılığına dönüştürebilirsiniz. Bu kadınlar için iş fikirleri arasındadır. Türkiye’nin dört bir yanındaki düğünler artık çeşitlenmeye başlıyor. Evlenecek her çift düğünlerinin benzersiz olmasını istiyor. Kendiniz için ajans kurarak, kısa bir sürede para kazanma fırsatını yakalayacaksınız. Fakat öncelikle profesyonel görünmeniz gerekiyor. Düğün organizatörlüğü nasıl yapılır detaylı yazımızı okuyabilirsiniz.

Düğün Organizasyonları Tasarlayarak Para Kazanmanın En Renkli Yolları!

13. Düğme Üretimi

Günümüzde devlette kadınlara evde iş imkanları sunmaktadır. Artık tekstil konusunda çeşitli şeyler üretilmeye başlandıkça düğmelere olan talep de artıyor. Akrilik düğmeler ise en çok tercih edilenlerdir. Bir sermaye ile ufak bir imalathane kurarak, akrilik düğme üretimine başlayarak, bunları birçok mağazaya satabilirsiniz.

14. Reçel Yapıp Satarak Para Kazanmak

recel-yapip-satmak

İnsanlar artık yapay gıdalara para vermek yerine doğal ve ev yapımı ürünlere para harcıyor. En azından riski en aza indiriyorlar. Siz de ev yapımı reçel yaparak para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Eğer yapmayı bilmiyorsanız, internet üzerinden videolar izleyerek kısa sürede öğrenebilirsiniz. Hatta yeni tatlarda oluşturabilirsiniz. Yaptığınız reçelleri satmakla uğraşmak istemiyorsanız, bunları dükkanlara kiralayabilirsiniz. Organik reçel satışı hakkında detaylı yazımızı okuyabilirsiniz.

Evde Organik Reçel Yapıp Satarak Para Kazanmak ! 2023

15. Satış Ortaklığı

satis-ortakligi-yapmak

İnternet üzerinden satış ortaklığı hakkında bilgi edinerek, hiçbir üretim yapmadan para kazanabilirsiniz. Sadece bir web sitesi kurarak, yüksek ziyaretçiler elde etmeniz gerekiyor. Yüksek ziyaretçili sitenize bazı firmalardan aldığınız ürün kodlarını ekleyerek, sattığınız her üründen komisyon alabilirsiniz.

Bu ayakkabı, gözlük, telefon veya başka bir şey olabilir. Tamamen sizin seçtiğiniz bir şey. Günümüzde girişimci kadınların yaptığı işler arasında giderek yükselen bir trende sahip. Bu en popüler ve az sermaye gerektiren işlerden birisidir. Örneğin 100 TL’lik bir ürüne 30 TL gibi komisyon alma fırsatınız bulunuyor, tabi ki firmaya göre değişiyor.

Bir cevap yazın