İnternetten Para Kazandıran Siteler Nelerdir?

Ek İş Fikirleri, İnternetten Para Kazanmak

İnternet ortamı son birkaç yıldır para kazanmak isteyenlerin uğrak noktası olmuş durumda. Gerçekten emek vererek tam zamanlı çalışanlar, dışarıda herhangi bir işte çalışanlar kadar para kazanabiliyor. Tabi bu seviyeye gelmek biraz emek ve sabır işidir. Birçok insanın para kazandığı site bulunmaktadır. Bunlar ister az miktarda ister çok kazandırsın, herkese faydası bulunmaktadır. İşte internetten para kazandıran o sitelerden bazıları.

Fiverr

para-kazandiran-siteler-fiverr

Dünyaca ünlü para kazandıran siteler arasında ve profesyonel bir freelance sitesi olan Fiverr, standart fiyat uygulaması ile çalışmaktadır. Bu sitede çalışarak herhangi bir hizmeti saatlik 5 dolara insanlara sunabilirsiniz. Haliyle rekabet biraz fazla olsa da sabır ederek, insanların size fırsat vermesini bekleyebilirsiniz. Daha sonrası çığ gibi büyüyecektir. Çalışanlar şartlarını kendileri belirleyerek, kendi portföylerini kaliteli bir şekilde doldurmaktadır. İş verenler ise uygun gördükleri profillere gerekenleri ileterek, anlaşmaktadır. İnsanların aklında en çok dolandırılma olur mu sorusu bulunsa da ödenen ücretler Fiverr havuzunda bulunduğu için bu neredeyse imkansız.

İlginizi Çekebilir: Her Zaman Kazandıran Trend: Ev Yemekleri Dükkanı Açmak

Upwork

para-kazandiran-siteler-upwork

Birçok iş sahasına uygun çalışan bulunduran Upwork sitesi, dünyaca ünlü yasal iş sitelerinden biridir. Para kazandıran siteler içinde bulunduğundan dolayı basit arayüzü ile kullanıcı dostu olmayı hedeflemiş ve bunu başarmıştır. Makale yazarlığından grafik tasarıma kadar birçok çalışan bulunmaktadır. Onlarca insanın bir iş için açık alana iş bildirisi bulunduktan sonra iş arayanlar bunlara teklif vererek, para kazanmaya başlayabiliyorlar. Seçenekler oldukça geniş olduğu için burada çalışanlar yıllık 100bin dolara kadar kazanabiliyorlar. Güvenilir bir ortamı ve ücretsiz kullanımı olsa da çalışan sayısı fazla olduğu için biraz sabretmeniz gerekiyor.

Craiglist

para-kazandiran-siteler-craiglist

Her alanda çeşitli işleri sıralayan platform olan Craiglist, para kazandıran site fikirleri arasında size sunabiliriz. Evde para kazanmak isteyenler için birçok fırsat bulunmaktadır. Öğrencilerden, tecrübeli elemanlara kadar çalışanlar yer alıyor. Fakat bunun bazı sıkıntılı yanları da bulunmaktadır. Bunlardan biri ise yaptığınız işten sonra paranızı almak biraz uğraştırıyor. İnternetten para kazanmak için iş verenleri iyi incelemenizi öneriyoruz

Freelancer

para-kazandiran-siteler-freelancer

İsmiyle de özdeşleşen bir site olan Freelancer, serbest çalışanları bir araya getiriyor. Kendi yeteneğinize göre çeşitli işler alarak seviyeler atlayabiliyorsunuz. Böylelikle yeni işler için daha çok şansınız oluyor. Fakat tam anlamıyla ücretsiz bir site değil. Daha çok iş imkanları için öncelikle siteye belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Bu sayede daha tecrübeli gözükebilirsiniz. Fakat yeni bir üyeyseniz bu tercih etmeniz pek olası olmayacak gibi. Yine de para kazandıran siteler arasında ilk sıralarda bulunuyor.

Swagbugs

para-kazandiran-siteler-swagbuck

 

Para kazandıran anket siteleri arasında olan Swagbugs, sizi birçok ödülle ödüllendirmektedir. Anket başına sanal para kazandıran site bunları gerçek paraya dönüştürme imkanı sunuyor. Gerçek para istemeyenler hediye çeki ve krediye dönüştürebiliyor. Asıl amacı anket doldurtmak olan site video izleterek de para kazandırabiliyor.

İlginizi Çekebilir: Aylık 10 Bin TL Kazandıran Boyasız Göçük Düzeltme İşi!

Qmee

para-kazandiran-siteler-qmee

Arama motoru kullanarak para kazanmak isteyenler için iyi bir site olan Qmee, size öncelikle bir eklenti yüklemenizi istiyor. Bu eklenti ile sizin yapacağınız aramaları tarayarak, buna göre ücretler veriyor. Ayrıca site üzerinden sizlere aktarılan reklamlara da tıklarsanız, para kazana fırsatınız daha da artıyor.

Gift Hunter Club

para-kazandiran-siteler-gift-hunter-club

Sanal puanlar ile çalışan site size birçok fırsat vererek para kazanma fırsatı bunuyor. Anket doldurmak, video izlemek ve sizlere verdiği bazı görevleri tamamlamak bunlardan birkaçı. Bunu paypal ile paraya çevirebilirsiniz. Fakat Paypal ülkemizde kullanılmadığı için biraz sorun olabilir. Bunun yerine amazon hediye kartı da veriyor.

Stockimo

para-kazandiran-siteler-stockimo

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız ve birazda yeteneğiniz varsa tam size göre bir uygulama. Akıllı telefonlarınızla çektiğiniz fotoğrafları da yayınlamaya imkan veren sitenin tek kötü yanı para kazanmanın kesin olmaması. Para kazanmak için öncelikle fotoğraflarınızın sevilmesi gerekiyor. Çeşitli işletmelerin aldığı resimler sevilirse yüksek kar oranı bulunuyor. Fakat uygulama şuan için sadece Apple cihazlarda çalışmaktadır.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Shutterstock, Alamy

para-kazandiran-siteler-shutterstock

Stockimo’nun bir benzeri olan bu siteler, internet üzerinden fotoğraflarınızı satma imkanı sunuyor. Fakat burada yayınlayacağınız fotoğraflar kaliteli yani profesyonel DSLR kamera olması gerekiyor. Kazanç imkanı yüksek olsa da çektiğiniz fotoğrafların telif içerici marka logosu veya yazısı bulunmaması gerekiyor. Yine de internetten para kazandıran siteler arasında çok kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın