Kitap Seslendirme 2023: Seslendir ve Sesinle Para Kazan!

Ek İş Fikirleri, İnternetten Para Kazanmak

Kitap okumak birçok insan en güzel hobilerden ve bilgi edinme kaynaklardan birisidir. Günümüzde ise kolay yoldan para kazanma şansı yakalamak isteyenlerin odak noktası. Kelime dağarcığımızı geliştiren kitaplar, bildiklerimizi daha iyi ifade etmeye yarar. Günümüzün teknolojisiyle elektronik kitaplarda internet üzerinde yerini almaya başladı. Girişimciler sayesinde bu sektörü değerlendirmek isteyenler e-kitap yazarak para kazanma yollarını aramaya başladılar. Şimdide kitap seslendirerek para kazanmak için yollar ortaya çıkmaya başladı.

Fikrimizi sorarsanız kitap seslendirme, girişimcilerin şimdiye kadar bulmuş olduğu en yenilikçi fikirlerden birisidir. Çünkü hem ülkemizde hem de dünyada görme engelli birçok insan bulunuyor. Artık onlar da kitap okuyamasalar da dinlemenin zevkine varabilecekler. Dünyaca ünlü birçok firmanın yatırım yapmak istediği kitap seslendirerek para kazanmak için bulunan yollar, size de para kazandıracaktır. Sadece görme engelliler için değil, kitap okumaya vakit bulamayanlar için de oldukça verimli bir iştir.

Kitap Seslendirerek Nasıl Para Kazanılır?

kitap-seslendirerek-para-kazanmak

Kulaklıkla bile dinleyebileceğiniz kitaplar artık yanı başınızda. Peki ama bu nasıl oluyor? Seslendirme olduğu için kitap bir ses dosyasına dönüşmektedir. Yani bir konuşmayı telefona kaydederek satmak gibi. Fakat tabi ki telefonda yapılacak bir iş size para getirmeyecektir.

Çünkü hem telif hakları hem de ses kalitesi devreye girecektir. Kitap seslendirerek para kazanmak için profesyonel bir stüdyo ile anlaşabilirsiniz. Sadece bununla da bitmiyor. İnsanları etkileyen bir sesinizin olması gerekiyor. Kimse farklı şivelerle yüzüklerin efendisi kitabını dinlemek istemez. Yani her insan için bu hoş olmaz. Ses kaydı mutlak suretle kaliteli olmalıdır.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Diksiyonunuzu ve Türkçeyi iyi kullanmalısınız. Donuk bir sesle sürekli cümleleri okumak, okuyucuları rahatsız edecektir. Bunun yerine vurgulara dikkat eden ve biraz da kitabı hissederek okumak satışlarınızı tavan yaptıracaktır. İnsanların neyle karşılaşacağını bilmesi için kısa bir dinleme parçası yayınlayabilirsiniz. Böylelikle kitap seslendirerek para kazanmak için şansınızı artırabilirsiniz. Nasıl bir kayıt yapacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez mantığıyla internet üzerindeki birkaç sesli kitabı satın alarak, her dakikasına dikkat ederek notlar alabilirsiniz. Bu size iyi fikirler verecektir.

Sesli Kitapları Nerede Satabilirim?

Yine internet üzerinden kitap seslendirerek para kazanmak için şans sunan birçok web sitesi bulunuyor. Bu siteler kitaplarınızı yayınlıyor. Fakat her satıştan belli bir komisyon alarak. Her iki tarafından kazançlı çıktığı bir durum yani. Sadece belli bir konuda kitap olarak düşünmeyin.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Aynı zamanda masal anlatabilir veya ders kitaplarını seslendirebilirsiniz. Ya da sosyal medya hesaplarınızı açarak kitaplardan belli bölümler yayınlayarak direkt olarak satışa sunabilirsiniz. Dediğimiz gibi bazı kitapların telifi olabileceği için iyice araştırmadan her kitabı seslendirmenizi önermiyoruz. Ayrıca Storytel veya Aubdible siteleri, kitap seslendirerek para kazanmak için uğrayacağınız belli başlı sitelerden birisidir.

 

Bir cevap yazın