Çeviri Yaparak Para Kazanma İmkanı Veren Fikirler

Ek İş Fikirleri, İnternetten Para Kazanmak

Bir dil insan demektir. Dil bilme becerinizi ne kadar geliştirirseniz çeviri yaparak para kazanma şansınızı arttırabilirsiniz. Günümüzün dijital ortamının gelişmesi sayesinde girişimcilere yeni bir iş daha doğmuştur. Sadece dijital ortam değil gerçek dünyada da dil bilenler, yüksek kazançlar sağlayabiliyor.

Farklı diller bilerek farklı ülkelerde çalışabilir ve firmaların isteklerini yerine getirebilirsiniz. Dil seviyeniz üst düzey olduğu takdir de her firma sizinle çalışmak isteyecektir. Ayrıca çeviri yaparak para kazanma fırsatını hem evde hem de dışarıda yakalayabilirsiniz. Ev ortamında freelancer olarak çalışarak, kazancınızı arttırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kuryelik Yaparak Para Kazanmak | 2023 İçin En Verimli Yollar

 Çeviri Yaparak Para Kazanma

Çeviri yaparak para kazan demesi kolay gibi gelebilir. Fakta globalleşen dünya artık uluslar arası çalışmayı ön görüyor. Bu sayede sektör fark etmeksizin her alanda para kazanma şansınız artıyor. Örneğin Netflix gibi film şirketlerinin gelişmesi sayesinde yüzlerce film, dizi ortaya çıkıyor. Tabi ki sadece bunlar için bile internetten çeviri yaparak para kazanma şansınızda bulunuyor. Fakat bunlar için öncelikle sektörde bilinen bir noktaya gelmelisiniz. Sadece bunlar değil makale çevirisi, tıbbi çeviriler, yasal çeviriler ve e-kitap gibi farklı çeviriler şuan en popüler kazanç yöntemlerindendir. İnternet üzerinden CV’nizi her yere ekleyerek, firmaların size ulaşmasını bekleyebilirsiniz.

ceviri-yaparak-para-kazanmak

Film ve dizi çevirileri şuan revaçtadır. Çünkü yeni eski yüzlerce film dizi bulunduğundan şansınız daha yüksek oluyor. Eğer İngilizceniz iyiyse günlük konuşma dilini çevirmeniz sizin için daha kolay olacaktır. Öncelikle bir filmdeki yazıların planını çıkararak fiyatlandırmasını yapmalısınız. İlk başta iş bulma şansınız düşük olsa da referanslarınız arttıkça şansınızda artacaktır. Ortalama bir diziden 300 ile 1000 tl arasında kazanç sağlayabilirsiniz. Üst düzey firmalarla çalışabileceğiniz gibi internet üzerindeki film siteleriyle de anlaşma yapabilirsiniz.  Bildiğiniz dil ne kadar fazlaysa tercih edilme oranınız o kadar yüksek olacaktır. Ayrıca tercüme bürolarına başvurarak, aylık maaşlı çalışan olarak kolay yoldan para kazanma şansı yakalayabilirsiniz..

Tercüme Yaparak Para Kazanma

Tüm bunların yanı sıra çeviri yaparak para kazanma için dublaj çevirisi de yapabilirsiniz. Fakat dikkatli olmanız gereken konu dublaj çevirisi yapmak için video ile ses senkronu bir şekilde olmalıdır. Fakat bunun için sesinizin de güzel olması gerekiyor. Herkese hitap etmeyen dublaj çevirisi için yeterli olup olmadığınızı internetteki dublajcıları inceleyebilirsiniz. Eğer sesinize güveniyorsanız birkaç deneyim için evde denemeler yapabilirisiniz. Dublaj çevirileri meşakkatli bir iş olduğu için para kazanma şansınız ve oranınız daha yüksek olacaktır. Örneğin Deadpool adlı film karakterini seslendiren Harun Can, sesiyle karaktere can vermiştir.

İlginizi Çekebilir:  İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Kitap Çevirisi Yapmak

kitap-cevirisi-yaparak-para-kazanmak

İyi bir şekilde İngilizce biliyorsanız ve literatüre hakimseniz kitap çevirisi yaparak para kazanmak tam size göre. Bunun yanında kitap hakkında bilgi sahibi olarak mecazları ve deyimleri daha kolay çevirebilirsiniz. Kolay bir şekilde iş bulabilmek için profesyonel şekilde bir CV hazırlamalısınız. Daha sonra yayınevlerinin istediği şartları araştırarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Kazancınız ise yayınevine göre değişecektir. Bildiğiniz dilin seviyesine ve işin zorluğuna göre internetten para kazanma şansınız artacaktır.

Özel Ders Vermek

ceviri-icin-özel-ders-vermek

Oturduğunuz yerde çeviri yaparak para kazanmak için internetten özel derslerde verebilirsiniz. Udemy bunun için uygun bir platformdur. Ayrıca Youtube üzerinden de videolarınızı yayınlayabilirsiniz. Zaman içinde izlenmelere bağlı olarak kazancınız artacaktır. Buralarda çeviri yapmanın püf noktalarını anlatabilirsiniz. Ya da evlerde çocuklara kelime çevirilerini öğreterek, kelime dağarcıklarının gelişmesine yardımcı olabilirsiniz. Özel ders vermek konusunda yazdığımız detaylı rehberi inceleyebilirsiniz.

Mobil Oyun Çevirisi Yapmak

oyun-cevirisi-yaparak-para-kazanmak

Google Play’da yer alan binlerce uygulamanın çoğu İngilizce dilinde bulunmaktadır. Oyunlar ve uygulamaların daha çok kişiye ulaşmasını sağlamak için sahipleriyle iletişime geçebilirsiniz. Herhangi bir uygulamaya geldiğinizde alt kısımlarda uygulamayı kimin ürettiğini görebilirsiniz. Bu bazı durumlarda şirket olabilir. Bu nedenle şirket ismini internette aratarak, ulaşabilirsiniz. Bazen de mail adresleri direkt olarak açık bulunmaktadır. Uygulamalar sayesinde tercüme ettiğiniz kelime başı kazanç sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın