Düğün Organizasyonları Tasarlayarak Para Kazanmanın En Renkli Yolları!

Ek İş Fikirleri

Yaz geldiğinde her çift düğün planı yapmaktadır. Ömür boyunca bir kez yapılan düğünler herkes tarafından güzel olması beklenmektedir. Bunun için aylar öncesinden planlar yapılmaktadır. Yıllar boyu hatırlanacak bir düğün için girişimciler de harekete geçmektedir. Günümüzün büyük bir sektörü olan düğün organizasyonu yaparak para kazanma, her insana çeşitli fırsatlar sunmaktadır.

Ülkemizdeki düğünler oldukça çeşitlidir. Her şehrin kültürü birbirinden farklı olduğu için düğünlerde farklılaşabiliyor. Bunun için önceden araştırma yaparak, bu işten iyi paralar kazanabilirsiniz. Bu işe girmek istiyorsanız ve sermayeniz yoksa öncelikle oturduğunuz yerden düğün planlaması yaparak insanlara fikir verebilirsiniz. Bunun yanında sizin için hazırladığımız düğün organizasyonu yaparak para kazanma fikirlerine bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Evde Terzilik Yaparak Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin Tavsiyeler

Düğünlere Yemek Servisi Vermek

dugun-yemegi-hazirlayarak-para-kazanma

Evlenecek olan çiftler düğünlerinin kusursuz olmasını istediği için misafirlerine güzel yemek servisi yapan firmalarla anlaşmak isterler. Eğer yemek yapmakta kendinize güveniyorsanız, çeşitli düğünlerle anlaşabilirsiniz. Yanınızda iyi yemek yapan birkaç kişi daha bulunuyorsa, ufak bir işletme olarak çalışabilirsiniz. Böylece daha çok düğüne hizmet götürebilir ve kolay yoldan para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Düğünler İçin Araç Kiralama

dugun-arabasi-kiralayarak-para-kazanma

Düğünlerin vazgeçilmezi olan konvoylar, düğün organizasyonu yaparak para kazanma şansınızı tetikleyebilir. Konvoylar için araçlarınızın çok olması gerekebilir. Bunun yerine sadece evlenecek olan çiftlere özel lüks araç kiralayabilirsiniz. Böylelikle bir günde olsa kendilerini güzel ve özel hissedebilirler. Eğer hiç sermaye ve arabanız yoksa araç kiralayarak bu aracı düğünler için sunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Evde Sabun Yaparak Para Kazanmak 2023

Düğünler İçin Müzik ve DJ Hizmeti

dugunler-icin-dj-hizmeti

Günümüzün evlenecek çiftleri artık daha modern düğünlere kapılarını aralıyorlar. Siz de düğün organizasyonu yaparak para kazanmak istiyorsanız bu işlerden birini deneyebilirsiniz. Örneğin orkestra olarak ekibinizle çalışabilir veya kişisel enstrümanınızla özel hizmet verebilirsiniz. Ya da daha önce DJ olarak herhangi bir yerde çalıştıysanız düğünlere farklılık katabilirsiniz. Müzik hizmet vermek için çeşitli müzik aletlerine sahip olmak için ister satın alabilir ister kiralayabilirsiniz.

Düğünler İçin Özel Pastalar Yapmak

dugun-pastasi-tasarlamak

Şuana kadar birçok düğüne gittiniz. Tüm bu düğünlerde bir parçada olsa pastalar yediniz. Eğer sizde pasta konusunda iyiyseniz bunu paraya dönüştürebilirsiniz. Herhangi bir zorluluğu yoktur lakin farklı pasta çeşitlerini bilmeniz gerekebilir. Lezzetinizi kanıtlayabilirseniz, referanslar sayesinde her düğünün aranan pastacısı olabilirsiniz. Üstelik ufak bütçeli sermayelerle hemen işe başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Gelin Makyajı

Bir gelinin belki de en önemsediği konulardan birisi de makyajdır. Düğün organizasyonu yaparak para kazanmak için ister tek başınıza hizmet verebilir isterseniz de çeşitli kuaförlerle ortak çalışma gösterebilirsiniz. Fakat bu işte uzman olduğunuzdan emin olmalısınız. Çünkü kötü bir makyaj kimseniz hoşuna gitmeyecektir.

Evli Çiftler İçin Balayı Planı Yapmak

balayi-yaparak-para-kazanma

Mutluluğa atılan ilk adım düğün ikinci adım ise balayıdır. Çünkü her çift balayı için birçok hayal kurar. İnsanların isteklerini iyi analiz edebiliyorsanız onlara hem hayallerindeki gibi hem de ucuz balayı planlaması yapabilirsiniz. Önemli olan huzur ve rahatlığı birçok istekle birlikte verebilmektir. Danışmanlık konusunda uzmansanız danışmanlık yaparak para kazanma yazımıza göz atabilirsiniz.

Düğün İhtiyaçlarını Tamamlama

dugun-ihtiyaclarini-tamamlama

Aileler ve evlenecek çiftler düğün için uzun zaman planlama yapsa da unuttukları ufak tefek şeyler daima olmaktadır. Düğün organizasyonu yaparak para kazanmak istiyorsanız, çeşitli istekleri ve ihtiyaçları yerine getirebilirsiz. Örneğin masa ve sandalye temini yapabilirsiniz. Bunun yanında dış mekânlar ve iç mekânlar için gerekli aksesuarları alabilirsiniz. İyi bir sermayeniz varsa dış mekân düğünlerini hedefleyerek iyi paralar kazanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Hediye Paketleme İşi

dugun-hediyesi-hazirlama

Düğün organizasyonu yaparak para kazanmanın en kolay yollarından birisi olabilir. Paketleme konusunda yaratıcılığınıza güveniyorsanız bu iş tam size göre. Müşterilerinizin bütçesini ve isteklerini listeleyerek, düğünden önce planlamanızı iyi yapmalısınız. Çeşitli renkler kullanarak yaratıcı paketler hazırlayabilirsiniz.

Fotoğrafçılık Yapmak

dugun-fotograciligi-yapmak

Anı ölümsüzleştirmenin en iyi yollarından biri olan fotoğrafçılık yapmak, düğün sahiplerinin kesinlikle para harcayacağı bir iştir. Farklı açılardan fotoğraf çekmeyi seviyor ve biliyorsanız işe başlayabilirsiniz. Sermayenizle iyi bir fotoğraf makinesi olarak fotoğrafların daha profesyonel gözükmesini sağlayabilirsiniz. Fakat uzun yıllar bu işle uğraşıyorsanız normal bir makineyle bile harikalar yaratabilirsiniz.  Siz de düğün sahipleriyle anlaşabilir ve işe başlayabilirsiniz. Düğün fotoğrafçılığı yaparak para kazanmak genellikle yaz aylarında artış göstermektedir. Bu yüzden yaz öncesinde bol bol fotoğraf çekerek kendinizi geliştirebilirsiniz. Birkaç saat fotoğraf çekerek 300-1000 TL arası para kazanabilirsiniz. Fotoğrafçılık yapmak ve para kazanmak hakkındaki detaylı yazımızı okuyabilirsiniz.

Düğün Planlama

dugun-planlamasi-yapmak

İnsanlar nasıl bir düğün yapacakları konusunda endişeye kapılabilirler. Bu nedenle işin uzmanlarına başvurabilirler. Çeşitli alanlarda ve tasarım konusunda yeteneğiniz varsa bu yeteneği düğün planlamaya yönlendirebilirsiniz. Yaptığınız planlamaları en ufak ayrıntısına kadar düşünerek, hem düğün sahiplerini hem ziyaretçileri memnun edebilirisiniz. Bu sayede iş alma şansınız giderek artacaktır. Bazen bir düğün başına binlerce lira kazanabilirsiniz.

Çiçek Tasarımcılığı

dugun-cicekleri-tasarlamak

Bir düğünü güzel yapan detaylardan birisi de çiçeklerdir. Özellikle kır düğünlerinin vazgeçilmezi olan çiçekler kapalı alanları da güzelleştirmekte oldukça başarılıdır. Konvoydan gelin arabasına ve salon düzenlemesine kadar her yerde çiçek bulunmaktadır. Çiçeklerle harikalar yaratabiliyorsanız düğün organizasyonu yapmak ve para kazanmak çok kolay olacaktır. Çiçekler konusunda yetenekliyseniz çiçekçi dükkanı açma konusundaki rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın