Evde Terzilik Yaparak Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin Tavsiyeler

Ek İş Fikirleri, İş Yeri Açmak

Terzi dediğimizde genellikle erkek terziler aklımıza gelmektedir. Dışarıda erkekler ne kadar güzel terzilik yapsalar da ev içinde dikiş nakış konusunda kadınların eline kimse su dökemiyor. Eğer sizde evde terzilik yaparak para kazanma istiyorsanız rehberimizi baştan sona okuyabilirsiniz. Ev işleri, çocuklarla uğraşmak, yemek yapmak gibi birçok ev işinin arasında boğuşuyor olabilirsiniz. Çalışmak istiyor fakat bu uğraşlar nedeniyle para kazanmaya fırsatınız olmuyorsa evde terzilik yapmak tam size göre.

Büyük sermayeler gerektirmeyen bu iş birkaç malzemeyle yapılabiliyor. Üstelik ay sonuna kadar ciddi paralar biriktirebiliyorsunuz. Zaman içinde terzilik işini sizde çok seveceksiniz.  Boş zamanlarınızı çay, kahve veya gün yaparak harcamak yerine kendi paranızı kazanmanın tadına varacaksınız. Bu sayede istediğiniz kıyafeti alabilir veya çocuğunuzla istediğiniz yerde vakit geçirebilirsiniz. Hayat standartlarınızı bile yükselterek, eşinize ve evinize katkıda bulunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Fotoğraf Çekerek En Az 4 Bin Lira Para Kazanmak Çok Kolay

Evde tek bir kişinin çalışması çoğu zaman günümüzde yeterli olmuyor. Artan vergiler, pahalı ev eşyaları elinizi kolunuzu bağlıyor olabilir. Artık evde terzilik yaparak para kazanma oldukça kolay. Zaten dikiş yeteneğiniz biraz olsun varsa işiniz hızlanacaktır. Birçok şeyin terziliğini yapabilirsiniz. İster örgü örerek para kazanmak ister ufak tefek sökükleri dikmek veya profesyonelseniz, kıyafet dikerek zengin olabilirsiniz.

Evde terzilik işi biraz daha kadınlara göredir. Çünkü zaten erkek bir terziyseniz aynı işi akşamları da yapmak istemezsiniz. Her insana uygun çeşitli ek iş fikirleri bulunmaktadır. Kimisi sanal asistanlık yaparken kimisi de Youtube veya İnstagram’dan para kazanma yollarını aramaktadır. Yani sadece dışarıda çalışmanıza da gerek yok. Zaten yakın gelecekte insanlar sürekli evden iş yapmaya başlayacaklar gibi gözüküyor.

Terzilik Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

evde-terzilik-yaparak-para-kazanma

Her kadın özünde dikiş-nakış işlerini azda olsa bilir. Hatta birçoğumuzun annesinin yaptığı danteller ve atkılarla büyümüş bir nesiliz. Eksik kaldığınız noktalarda annenizden bile yardım alabilirsiniz. Evde terzilik yaparak para kazanma için bazı ipuçları bulunuyor. Bu ipuçlarından birisi de kaliteli bir dikiş makinesi almaktır. Teknoloji sayesinde işinizi kolaylaştıracak birçok dikiş makinesi bulunuyor. Tabi birçoğunu alacak bütçeniz olmayabilir.

İlginizi Çekebilir: Evde Ütü Yaparak Para Kazanma: Detaylı İnceleme

Sıfır ürün almak yerine ikinci elini tercih ederek, hem paranızı cebinizde bırakabilir hem de teknolojinin nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Ufak tefek işlerle meşgul olacaksanız, düşük bütçeli sıfır dikiş makinelerini de alabilirsiniz. Hem böylelikle işiniz iyi gittiğinde daha iyisini de alabilirsiniz. Bu sayede boş zamanlarını değerlendirerek cebinizi parayla doldurabilirsiniz.

Hiç tecrübeniz yok fakat yinede evde terzilik yaparak para kazanma fırsatı istiyorsunuz. Bunun içinde izleyeceğiniz yollar bulunuyor. Bunların birisi belediyenin vermiş olduğu ücretsiz kurslar. İkincisi ise Youtube’da izleyeceğiniz aşamaları gösteren videolardır. Ayrıca internetten ücretli kursları satın alarak, baştan sona evde terzilik yaparak para kazanma yollarını öğrenebilirsiniz. Tabi ki birebir alacağınız kurslar daha etkili olacaktır. Ülkemizde terzilik sektöründe yapılan en fazla uygulama pantolon kısaltma-daraltma, fermuar dikişi veya bel kısmını daraltmadır.

Sadece bunlar üzerine ders bile alsanız, birçok iş alabilirsiniz. Tabi ki kadın kıyafetlerinde de bazı şeyleri bilmeniz gerekiyor. Ülkemizdeki giyim sektörünün en kötü sorunu standart kalıplar olmasıdır. Haliyle nereye gezerlerse gezsinler bazı insanlar kendine göre kıyafet bulamıyor. İşte burada devreye girerek evde terzilik yaparak para kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Kimler Terzilik Yaparak Para Kazanabilir?

Tabi ki konumuzun odağı olan kadınlar evde terzilik yaparak para kazanma şansını yakalayabilir. Eğer bir erkek olarak tüm bunları biliyorsanız zaten kendi dükkanınızı açarak daha fazlasını kazanabilirsiniz. Ama bu iş evde yapılacağı için ek gelir seviyesinde kazanç sağlanabilirsiniz. Sadece ev hanımı olmanıza gerek yok. Üniversite öğrenciyseniz en çok sizin paraya ihtiyacınız vardır. Bu nedenle derslerden sonra günde bir saatlik çalışmayla aylık harçlığınızı çıkartabilirsiniz.

Terzilik Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

evde-terzilik-yapmak

 

Her insan üç aşağı beş yukarı terzilik yaparak ne kadar para kazanılır bunu biliyordur. Hiç olmasa bile senede birkaç kez pantolon veya gömlek düzeltmeye gitmişsinizdir. Bir pantolon paçası için ortalama alınan para 5-10 TL arasında değişmektedir. Tabi fiyat yükseldikçe insanların yüzü ekşise de işini iyi yapan bir terziye mecbur kalınabiliyor. Siz de ise yeteneğinizi uygun fiyat politikasıyla birleştirerek, onlarca müşteri kazanabilirsiniz. Ucuza yaptığınızı duyan birçok insan size yeni müşteriler getirecektir. Fakat evde terzilik yaparak para kazanmak için dikkatli olmalısınız. Eğer bu işte uzman değilseniz başlamanızı önermeyiz. Çünkü bazı kıyafetlerde yapacağınız ufak bir hata yüzlerce liralık bir pantolona mal olabilir.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

One thought on “Evde Terzilik Yaparak Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin Tavsiyeler

Bir cevap yazın