Gezerek Para Kazanmak İçin 2023 Yılında En Kolay 12 Yöntem!

Ek İş Fikirleri

Kolay yoldan para kazanma fikirleri arasında bugün oldukça keyifli bir yöntem bulunuyor. Hem dünyayı gezip hem de kazanç elde etmek isteyenler bunu birkaç yolla sağlayabilirler. Sadece dünyayı gezmenize gerek yok yurtiçindeki birçok tarihi ve turistik yeri ziyaret edebilirsiniz. Birçok insan için gezmek vazgeçilmek bir tutkudur. Yeni yerler görmek yeni kültürler keşfetmek yeni tatlar aramak ve gezerek para kazanmak her insanın içinde kalan bir uktedir.

Yıllarca bulunduğunuz bölgeye sıkışmış kalmış ve hiçbir yere çıkamamışsanız, gezmek size göredir. Fakat bunca ekonomik sıkıntının içinde insan kendini gezerken düşünemiyor. Nasıl para kazanacağım? Gezerken nerede kalacağım? Gibi sorular insanların akıllarını kurcalıyor. Bunun yanında her insan ilk defa gideceği yerin güvenli olup olmadığını sorgular. Cebinde para olarak gidenler ise dünyanın tadını çıkarabiliyorlar. Siz de gezmeyi seviyorsanız fakat maddi sebeplerden dolayı ara veriyorsanız, gezerek para kazanmak için yapmanız gerekenler hakkında tavsiyeler veriyoruz.

İlginizi Çekebilir: Aylık En Az 2400 TL Kazandıran Karlı Ek İş Fikirleri!

Gezerek Para Kazanmak İçin En Yararlı İpuçları

Öncelikle gezmek istediğiniz ülkeyi seçmeniz gerekiyor. Güzel bir planlama yaptıktan sonra mutlaka gezeceğine inanman lazım. Bütçeniz az ise para kazanmadan gezemeyeceğiniz için neler yapacağınıza bir bakalım.

Gezerek Fotoğrafçılık Yapmak

gezerek-fotografcilik-yapmak

Gezerek para kazanmak için yapacağınız en iyi yollardan birisi de fotoğrafçılıktır. Çünkü zaten insanların her zaman görmediği yerlere gidiyorsunuz. Biraz da yeteneğiniz varsa bu yerleri harika bir fotoğrafa dönüştürerek satabilirsiniz. Gazeteler, dergiler, internet sayfaları ve stok fotoğraflar satan sitelere satabilirsiniz. Tabi öncelikle gezdiğinizi insanlara bildirmelisiniz. Eğer yeterince iyi reklam yaparsanız sipariş üzerine bir istek fotoğraf alabilirsiniz. Sosyal medya hesabı açıp, fotoğraflarınızı burada paylaşmaya başlayarak tanınabilirsiniz. Fotoğraf çekerek para kazanmak için detaylı yazımızı okuyabilirsiniz.

Hep Gezip Hem Takı Satışı Yapmak

gezerek-aksesuar-satisi-yapma

Basit kolyeler veya bileklikler yaparak gezerek para kazanmak için bir fırsat yakalayabilirsiniz. Pahalı takılar yapmanıza gerek yok.  Sevimli tasarımlar yaparak maliyeti düşürebilir ve ucuza satış yapabilirsiniz. Gittiğiniz yerlerdeki dükkânların fiyatlarını inceleyebilir ve uygun görürseniz dükkanlara da satış yapabilirsiniz. Otobüste yolculuk yaparken bile ürünlerinizi yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Anketörlük Yaparak Para Kazanma Fırsatı

Gezerken Şekilli Balonlar Satmak

gezerek-balon-satisi-yapmak

İnternet üzerinden alabileceğiniz bu balonlara kolaylıkla şekil verilebilmektedir. Haliyle ne yapacağınız sizin hayal gücünüze kalmıştır. Gittiğiniz yerlerde biraz duraksayarak, farklı şekilde tasarladığınız bu balonları satabilirsiniz. Nasıl yapılacağın hakkında bilginiz yoksa Youtube üzerinden aşama aşama öğrenebilirsiniz.  Turistik bölgelerde ziyaretler yapacağınız için oranın yerlisi olarak görünebilirsiniz. Çünkü turistler farklı gördükleri şeyleri almaya meyilli olduğundan iyi paralar kazanma şansınız olacaktır.

Gezerken Günlük İşlerde Çalışmak

gezerek-gunluk-islerde-calismak

Hangi ülkeye giderseniz gidin orta ölçekli işletmeler sürekli part time eleman arayışındadır. Eğer kendi becerinize uygun bir iş ilanı bulursanız saatlik veya günlük çalışarak, gezerek para kazanma şansı yakalayabilirsiniz. Örneğin garson, temizlikçi veya getir-götür işleri yapabilirsiniz. İnternet üzerinden eğer gittiğiniz alanların yakınında bir iş ilanı da bulabilirseniz çalışabilirsiniz. Ayrıca bazı ülkelerde belirli mevsimlerde farklı ürünler yetiştirilmektedir. Tarım alanında bu yerlerde iş bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Gezdiğiniz Yerleri Youtube’da Tanıtın

gezdiginiz-yerleri-Youtubeda-tanitin

Yazının başında dediğimiz gibi gezmek her insanın hayalidir. Fakat her insan maalesef bunu gerçekleştiremiyor. Ama teknolojinin gelişmesi insanların bir nebze olsun ufkunu açabilmektedir. Youtube üzerindeki yayın yapan kanalların bazıları da sizin gibi dünyayı gezerek, videoya alıyorlar. Üstelik gezerek para kazanmak için şans yakalayabiliyorsunuz. Youtube üzerinden reklamlardan para kazanabiliyorsunuz. Yani ne kadar çok izlenme o kadar çok kazanç. Bunun için ilgi çekici videoları çekmeli ve videolarınız mutlaka yüksek kalite olmalıdır. Youtube’dan para kazanmak için detaylı bilgi almak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Gezerken Kodlama Yapmak

gezerek-kodlama-yapmak

Pek gezintiye uymasa da eğer yeteneğiniz bulunuyorsa boş zamanlarınızı yazılımlarla uğraşarak geçirebilirsiniz. Yolunuzun üzerinde işletmelere çeşitli fikirler satarak, belki de döviz ile para kazanabilirsiniz. Ya da mobil oyunlar yaparak, Google Play’a yükleyebilirsiniz. Fakat zaten yazılımcıysanız bu fikir aklınıza gelmiştir.

Gezdiğiniz Yerleri Tur Rehberliği Yaparak Tanıtma

tur-rehberligi-yapmak

Gezdiğiniz yerleri birden fazla gezdiyseniz bildiklerinizi yeni ziyaretçilere aktararak, gezerek para kazanmak oldukça kolay olacaktır. Ya da çeşitli turizm şirketleriyle anlaşarak onlara bağlı olarak çalışabilirsiniz. Bu sayede ücretsiz olarak da gezebilir ve para kazanabilirsiniz. Bunun yanında Facebook ve İnstagram’da topluluklar oluşturarak, sizin gibi gezmeyi sevenleri bir araya getirerek yöneticilik yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Gemilerde Görevli Olmak

gemi-gorevlisi-olmak

Deniz üzerinden seyahat etmeyi seviyorsanız yatlarda belli firmalara bağlı olarak çalışarak gezerek para kazanmak isteyebilirsiniz. Fakat tabii ki yabancı diliniz olmalıdır. Ayrıca firmanın size verdiği eğitimleri başarılı bir şekilde geçmelisiniz. Gemide seyahat etmek sizi farklı bir boyuta taşıyacaktır.

Gezerken Sokak Sanatçılığı Yapmak

sokak-sanatcisi-olmak

Ülkemizde yeni yeni ortaya çıksa da yurt dışında neredeyse her ülkede sokak sanatçıları bulunuyor. Eğer sizinde belli bir yeteneğiniz varsa gezerek para kazanmak için çeşitli yollar deneyebilirsiniz. Örneğin çok iyi şarkı söyleyebilir veya müzik aleti yapabilirsiniz. Yada insanların resmini çizebilir veya illüzyon gösterileri yapabilirsiniz. Fikir almak için internetten insanların neler yaptığına bakabilirsiniz.

Freelancer Çalışmak

gezerek-freelance-calismak

Bu terim belirli bir konuda yeteneği olan insanların kendi belirledikleri saatler çerçevesinde çalışmasına denir. Nedir bu yetenekler? Örneğin yazarlık, danışmanlık, sanal asistanlık, editörlük, grafik-tasarım gibi işlerdir. Bu işler bilgisayar üzerinden gerçekleştirildiği için her an çalışmaya hazır olabilir ve gezerek para kazanmak için bir şans yakalayabilirsiniz. Freelancer çalışarak para kazanmak istiyorsanız detaylı rehberimizi okuyabilirsiniz.

Gezi Blogu Açmak

gezi-blogu-acmak

Youtube’un yazılı versiyonu olan gezi blogu açmak, sevdiğiniz yerleri web sitenizde tanıtmaktır. Yol boyunca gittiğiniz yerlerin önemli bilgilerini not alabilir ve fotoğraflarıyla birlikte siteye yükleyebilirsiniz. Hem anılarınızı ölümsüzleştirebilir hem de reklamcılıktan para kazanabilirsiniz. Bu reklamları sağlayan firma ise Google Adsense’dir. Eğer ziyaretçileriniz on binlere ulaştığında firmaların ürünlerini sitenizde tanıtarak ek gelir elde edebilirsiniz. Gezerek para kazanmak için asıl yol internetten geçiyor diyebiliriz. İnternetten para kazanma yollarını iyice araştırarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Web sitesi ile para kazanmak için detaylı rehberimizi okuyabilirsiniz.

 

Tarihi yerleri hakkında en iyi bilgileri veren “gezilecek tarihi yerler”  adlı blogdan hem tarihi, turistik ve gezilecek yerleri öğrenebilir hem de blog açma konusunda aklınızda bir fikir olabilir.

Bir cevap yazın