Web Sitesi Açarak Para Kazanmak | 2023 Yılında 6 Yol!

İnternetten Para Kazanmak

Kolay yoldan para kazanmak isteyenlerin bir başka tercihi ise web sitesi açarak para kazanmak oluyor. Siz de rehberimizi inceleyerek ön fikir edinebilir ve para kazanmaya adım atabilirsiniz. Teknoloji geliştikçe ve girişimciler para kazanmak için yollar aradıkça ticaret dünyası da genişlemeye devam ediyor. Bugünkü konumuz web sitesi açarak para kazanmak oluyor. Başarıya ulaşan birçok site sahibi reklamlar ve farklı yollar üzerinden kazancına kazanç katmaktadır. Fakat para kazanmak istiyorsanız önemli olan açacağınız web sitesi değil, sitenize giren ziyaretçi sayısıdır. Yıllarca uğraş verebilirsiniz. Fakat günlük 1000 ziyaretçiniz yoksa para kazanmak biraz hayal olabilir. Ayrıca rekabetinde fazla olduğunu söyleyebiliriz. BU sektörde azimli, hırslı ve araştırmayı seven insanların kalacağı aşikar.

Eğer web sitesi açarak gelir elde etme şansına kavuşmak istiyorsanız, düzenli olarak içerik üretmelisiniz. Üç-beş yazı koyarak, binlerce ziyaretçi kazanmak pek mümkün değil. Belki yüzlerce yazı, video ve resim eklemeniz gerekebilecektir. Ziyaretçileriniz sitenizi sevdikçe ve uzun süre kalmaya başladıkça işte o zaman hareketlenmeler başlayacaktır. Ücretsiz bir web sitesi sahibi olabileceğiniz gibi ücretli web sitesi de açabilirsiniz. Lakin sitenizin kalitesi ve ziyaretçi gözünde değerini artırmak için cüzi ücretler ödemenizi tavsiye ediyoruz. Gelin hep beraber web sitesi açarak para kazanmak nasıl oluyor bakalım.

İlginizi Çekebilir: Her Zaman Satışını Yaparak Para Kazanabileceğiniz 17 Şey!

1. Adsense ile Para Kazanmak

Web sitesi açmak hakkında her şeyi bildiğinizi varsayıyoruz. Eğer bilginiz yoksa internet ve Youtube üzerinden detaylı açıklamaları inceleyebilirsiniz. Web sitede belli bir seviyeye geldikten sonra adsense ile para kazanmak mümkün. Adsense, Google’nin sunduğu bir reklam ağıdır. Adsense’e kayıt olarak web sitenizde reklam yayınlamaya başlayabilir ve para kazanma şansı elde edebilirsiniz. Eğer internet sitelerinde zaman harcıyorsanız reklamların neye benzediğini biliyorsunuz demektir. Farklı reklam firmaları olsa da ödemeleri yapma konusunda tereddüt yaşatmıyor. Bu nedenle her web sitesi sahibi tarafından kullanılıyor. Para kazanmak için seçenekler farklıdır. Örneğin gösterim başına, tıklama başına gibi ücretler alabiliyorsunuz. Gösterim başına, on binlerce gösterim alarak, anca işe yarar bir kazanç elde edebilirsiniz. Fakat ortalama söyleyecek olursak 100 bin gösterim almak yerine 100 tıklama almak daha iyidir. Çünkü tıklama başına kazançlar daha yüksektir.

İlginizi Çekebilir: Hangi İçeriği Üretsem Diye Düşünenler İçin Youtube Kanal Fikirleri !

2. Başka Web Sitelerinin Reklamını Yapmak

Web sitesinden gelir elde etmek için bir diğer yöntem banner reklamları kullanmaktır. Örneğin yemek konusunda yazılar yazan bir site var. Siz bu sitenin reklamını kendi sitenizde yaparak, aylık ücretler kazanabilirsiniz. Alacağınız ücretler sitenizin çok ziyaret edilmesiyle doğru orantılıdır. Örneğin aylık 1 milyon kişi sitenizi ziyaret ediyorsa 5 haneli rakamlar kazanabilirsiniz. Tabi bunun çok zor olduğunu söylemek yanlış olmaz. Banner reklamları daha çok iki kişi arasındaki anlaşmaya dayalı olarak yapılmaktadır. Sitenize koyacağınız bannerin büyüklüğü ve sitenizde hangi konumda bulunacağı bile fiyatı etkileyebiliyor.

3. Tanıtım Yazısından Para Kazanmak

tanıtım-yazısı

Yine aynı şekilde tanıtım yazısından para kazanmak için başka firmalarla ve kişilerle anlaşmak gerekiyor. Adsense ile para kazanamayanların sıklıkla tercih ettiği yöntemlerden birisidir. Bu iş ise başka bir web sitesinin ürününü yazı ile birlikte tanıtarak sitenize eklemekten geçiyor. Bu sayede reklam verenin sitesi size reklam verdiği için kısa bir süre sonunda sıralamada daha çok yükselecektir. Site sahibi ise bu yazıları ücret karşılığında satarak para kazanabilir. Yine kazanacağınız ücret sitenize gelen ziyaretçiler ile doğru orantılı olacaktır.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

4. Backlink Satarak Para Kazanmak

backlink

Bu yöntem daha çok yeni bir web sitesinin Google aramalarında yükselmek için kullandığı yöntemlerden birisidir.  Aynı zamanda gelen ziyaretçilerin kaliteli olmasını sağlamak içindir. Backlink satmak için sizinle iletişime geçmiş kişinin web sitesinin linkini herhangi bir içeriğinize kopyalamak olacaktır. İster yazının başına ister ortasına ister sonuna ekleyebilirsiniz. Yazının konumuna göre kazanacağınız para artacaktır. Bu sayede sizin sitenize gelen ziyaretçiler bu linki merak ederek tıkladıkların reklam aldığınız kişinin sitesine gidecektir. Bu da karşı tarafa dolaylı yoldan bir ziyaretçi sağlar. Bu ziyaretçiler ilk başta dolaylı olsa da zaman içinde sıralamada yükseleceğinden dolayı organik ziyaretçileri de getirecektir. Backlinkler herhangi bir kelimeye olabileceği gibi çeşitli anahtar kelimelere de eklenebilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

5. Satış Ortaklığı (Affiliate)

Affiliate-Marketing-yapmak

Web sitesinden para kazanmak isteyenlerin en çok kullandığı yöntemlerden birisi de satış ortaklığı yapmaktadır. Ayrıca en çok gelir getiren yöntemlerdendir. Aylık ziyaretçi sayınız on binleri geçtiği takdir de çeşitli firmaların ürünlerini web sitenizde resim veya yazı yoluyla tanıtabilirsiniz. Sizin sitenizden karşı siteye ziyaretçi gidip de herhangi bir ürün satın aldığında, satılan bu ürünlerden komisyon alabilirsiniz. Ürünler ne kadar pahalıysa komisyonunuzda artacaktır. Bunun için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. İnternet üzerinden bunları araştırmalısınız. Dünya çapında kullanılan satış ortaklığı firması Amazon’dur.

6. Üyelik Satarak Para Kazanma

Eğer bu işe girecekseniz, yanınıza belirli konularda uzmanlar almanızı tavsiye ederiz. Örneğin birkaç öğretmen ile bir web sitesi açmayı düşünüyorsunuz. Standart bilgileri her ziyaretçiye sağlarken, ücretli üyelik satarak VIP üyelere daha kapsamlı bilgiler sunabilirsiniz. Seçeceğiniz sektör size kalmış. Fakat sunacağınız hizmetler ve bilgiler kullanıcılara gerçekten işe yaramalıdır. Aksi takdir de birkaç satın alımdan sonra işleriniz duracaktır. Ayrıca bilgileri yenilemeli ve güncellemelisiniz. Eğitimi sürekli hale getirmelisiniz. Kategorileriniz ne kadar çeşitli olursa her kategori için ayrı satışlar yapabilirsiniz. Ziyaretçileriniz bir kategorinin kaliteli olduğunu gördüğünde diğerleri içinde para ödeyecektir. Evet, şimdilik web sitesinden para kazanma yolları biraz zorlu gözükse de azim ve araştırmayla üstesinden gelebilirsiniz.

Bir cevap yazın