Hangi İçeriği Üretsem Diye Düşünenler İçin Youtube Kanal Fikirleri !

Ek İş Fikirleri, İnternetten Para Kazanmak

2005 yılında kurulan Youtube, video yayıncılığı sektöründe neredeyse lider konuma yükselmiştir. Televizyona en büyük rakip olan platform, milyonlarca insanın yayınladıkları videolarla bilinmektedir. Müzikler, videolar, kısa filmler, oynatma listeleri gibi birçok özelliğe sahip Youtube, her geçen gün insanların ilgisini çekmektedir. Eğer siz de Youtube kanal fikirleri arıyorsanız, listemize göz atabilirsiniz. Çünkü videolar kadar kanal çeşitliliği de oldukça fazladır. Basit video içeriklerinden yüksek kaliteli videolara kadar içeriğe sahip olduğundan dolayı rekabet edecek kişi sayısı çok fazla. Sıfırdan yeni bir şeyler üretmekte korkuya kapılıyorsanız, listemizi inceleyerek, bu korkudan sıyrılabilirsiniz. Başlamak yolun yarısını tamamlamaktır.

Vlog İçerikleri

youtube-kanal-fikirleri-vlog

Ünlüler dahil birçok Youtuber’ın içerikleri vloglardan oluşmaktadır. Vloglar, insanların bir gününü kısa kesitlerle video haline çevirmektir. Ayrıca en kolay video oluşturmanın yoludur. Sadece cep telefonunuzla bile vlog çekerek yayınlayabilirsiniz. Günlük yaşantılarını yayınlarken rast geldikleri birçok şey hakkında yorum yaparak, görüşlerini ve fikirlerini izleyicilere aktarırlar. Sonu bilinmeyen bu aktivite insanları merak ettiren video çeşitlerindendir. Çekeceğiniz videoyu önceden planlayarak aralara ilginç şeyler sıkıştırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Kutu Açılış Videoları

youtube-kanal-fikirleri-kutu-acilisi

 

Unboxing kavramı da denilen kutu açma videoları, satın alınan yeni ürünleri insanlara tanıtmaktır. Özellikle elektronik cihaz tanıtımları ile bilinen bu videolar Youtube kanal fikirleri arasında ilk sıralardadır. Daha çok yurtdışı ürünlerine ilgi gösterilmektedir. Çünkü ekonominin etkisi ile doların yüksek olması insanların her ürünü alıp deneyememesine neden oluyor. Youtuber’lar ise ürünleri alarak insanların yerine deneyerek fikirlerini belirtiyorlar. Bu tür videolar Youtube’dan para kazanmak isteyenlerin ilk tercihi de olabilir. Çünkü firmalar ürünlerini bu yollar tanıtarak video sahiplerini yüklü paralar ödeyebilir. Eğer yüksek takipçisiniz varsa bunları deneyebilirsiniz.

Ürün Değerlendirmesi

youtube-kanal-fikirleri-urun-inceleme

 

Kutu açılış videolarına benzeyen ürün değerlendirmesi Youtube kanal fikirleri arasındadır. Ondan ayrılan yönü ise bu ürünün daha uzun süre denenmesidir. Satın alınan bir eşyayı belli bir süre deneyerek, videolar ile izleyenlere ulaştıran Youtuber’lar bu sayede insanlara fikir vermektedir. İnsanlar bu videolar sayesinde paralarını uygun ürüne harcamaktadırlar. Fakat iyi değerlendirme yapamamanız durumunda insanlardan tepki alabilirsiniz. Çünkü insanlar bütçesini size göre değerlendirecektir. Bu değerlendirmeler sadece elektronikte değil her türlü eşya için yapılabilmektedir. Bu yüzden içerik sıkıntısı çekilmemektedir.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Oyun Oynamak

youtube-kanal-fikirleri-oyun-oynamak

 

Her insan oyun oynamayı sever. Fakat Youtube ile birlikte insanlar oyun oynayanları izlemeyi de sevmektedir. Birçok ünlü kanal videolarında oyunları tanıtarak uzun süre oynar. Bu nedenle oyun oynayarak para kazanma şansınız bulunuyor. Ayrıca uzun oyun videoları izlenme süresini artırdığı gibi reklamlara tıklama olasılığını da arttırmaktadır. İzleyicilerin çoğunun özelliği ise sizinle aynı oyunu oynayanlardır. Bunlar daha çok oyunlar hakkında taktik, öneri ve tavsiye için videoları izlemektedir. Bazıları ise sadece meraktan.

Nasıl Yapılır Videoları

youtube-kanal-fikirleri-nasil-yapilir

 

Youtube kanal fikirleri arasındaki nasıl yapılır videoları ise teknolojinin yeni icatlarını bizlere tanıtmaktadır. Her üründe kullanım kılavuzu bulunsa da insanlar bir şeyi öğrenmek için artık Youtube kullanmaktadır. Eğitici videolar arasında, program öğrenme dersleri, tamirat videoları, oyun videoları, sanal dersleri, el işi videoları bulunmaktadır. Yani içerik sayısı bir hayli fazladır. Fakat diğer fikirlere göre biraz daha zor olabilir. Öğretmek isteyeceğiniz herhangi bir şeyi bularak videoda anlatabilirsiniz.

Müziğinizi Konuşturabilirsiniz

youtube-kanal-fikirleri-muzik-videolari

 

Youtube kanal fikirleri arasında bir diğer şey ise şarkı söylemek veya müzik aleti çalmaktır. Hatta biraz daha ileriye giderek, insanlara müzik aleti çalmak için dersler verebilirsiniz. Sadece ünlüler değil sıradan insanların bilindik parçaları söylemesi bile size milyonlarca tık sağlayabilir. Hatta günümüzde şarkıcı olmayanların yeni şarkılar çıkararak popüler olduğunu biliyoruz. Bunun için biraz ses birazda editleme bilmek gerekebilir.

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak | 2023 Yılında En Karlı 11 Site!

Yemek Tarifleri Kanalı

youtube-kanal-fikirleri-yemek-videolari

 

Bu fikir herkese hitap etmeyebilir. Öncelikle bildiğiniz yemek tariflerinin sayısı biraz fazla olmalıdır. Ya da yeni öğrendiğiniz tarifleri de videolarda tanıtabilirsiniz. Adım adım bir yemeğin nasıl yapılacağını göstermek yüksek izlenmelere ulaştırabilir. Özellikle yemek yapmayı bilmeyenler için bulunmaz bir kanal hazırlayabilirsiniz. Ne kadar malzeme, ne kadar baharat, pişirme süresi gibi soruların cevabını sizin videolarınızdan öğrenen izleyiciler, kalıcı takipçileriniz olacaktır. Sadece yemeklere yer vermeyebilirsiniz. Atıştırmalıklar, ilginç tarifler, tatlılar gibi aklınıza gelen her türlü gıdayı izleyicilere sunabilirsiniz. Bu tariflerin pratik olması ise izlenme sayınızı daha da arttıracaktır. Özel diyet yemeklerinizi de bu platform da paylaşarak dikkat çekebilirsiniz.

Diyet Yemekleri Yaparak Para Kazanmak 2023

Gezi Videoları

youtube-kanal-fikirleri-seyahat-videolari

 

Dünyayı gezmeyi her insan ister. Youtube kanal fikirleri arasındaki gezi videoları, insanlara oturdukları yerden gezme fırsatı sunmaktadır. Eğer seyahat edecek bütçeniz varsa hem yurtiçi hem de yurtdışı videoları çekerek insanlara izlettirebilirsiniz. Kimsenin görmediği yerler çok ilgi çekeceği için izlenme sayınızı arttırabilirsiniz. Bu sayede reklamlar üzerinden ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Ayrıca takipçilerinizin yorumlarını dikkate alarak yeni yerler hakkında öneriler alabilirsiniz. Bu yerleri yüksek çözünürlükte çekere, izlemesi şahane bir videoya sahip olabilirsiniz. Bir nevi rehberlik yaparak para kazanabilirsiniz.

Eğitim Videoları

youtube-kanal-fikirleri-egitim-videolari

 

Herhangi bir uzmanlık alanınız varsa bunu kanal fikirleri arasında değerlendirebilir ve paraya dönüştürebilirsiniz. Örneğin yazılım uzmanı olabilirsiniz. Ya da tarih, coğrafya, matematik bilginiz olabilir. Bunları izleyicilere ne kadar iyi sunarsanız o kadar yüksek takipçi kazanabilirsiniz. Herhangi bir hobinizi bile paylaşmanız dikkat çekici olacaktır. Sadece sunum yeteneğinizi biraz geliştirmelisiniz.

Özel Ders Vermek İstiyorum!

Komik Videolar

youtube-kanal-fikirleri-komik-videolar

 

Herkes hayatın stresli yönünden kaçarak biraz gülmek ister. Siz de insanları güldürmekte yetenekliyseniz komik videoları tercih edebilirsiniz. Kanal fikirleri arasında bulunan komik videolar, en çok izlenenler arasına girebiliyor. Karikatür çizmek, şakalar yapmak, oyunculuğunuzu göstermek, kısa komik videolar çekmek bunlar arasındadır. Hatta güzel bir editleme ile tek başınıza birkaç kişiyi canlandırabilirsiniz.

Sorunlar Hakkında Tavsiyeler

youtube-kanal-fikirleri-tavsiyeler

 

İnsanların çoğu ise bazı sorunlara ve sorulara cevap için Youtube’da arama yapmaktadır. Sağlık, para, kariyer, sıkıntılar, hastalıklar gibi birçok alanda araştırmalar sağlanmaktadır. Sizin de belirli bir konuda uzmanlığınız, eğitiminiz veya sertifikanız varsa insanlara bu sorunları nasıl aşacağını anlatarak, tavsiyeler verebilirsiniz. Onların sorununu çözmeseniz bile çözmeye yaklaştırmanız bile insanlar tarafından ilgi çekecektir. Kendi deneyimlerinizden yola çıkarak, fikirler verebilirsiniz. Kısacası danışmanlık yeteneklerinizi konuşturabilirsiniz.

Danışmanlık Yaparak Para Kazanmanın 2023 Yılında 6 Yolu

Çizgi Filmler

youtube-kanal-fikirleri-cizgi-filmler

 

Eğer program kullanma yeteneğiniz varsa animasyonlar hazırlayabilirsiniz. Youtube kanal fikirleri arasında bulunan bu yöntemle yüksek takipçilere ulaşarak yüklü miktarda kazanç sağlayabilirsiniz. Özelikle çocuklara hitap eden bu videolar, çok izlenme sağlayacaktır. Yaptığınız işte iyiyseniz kısa bir süre sonra bir firma ile anlaşma bile sağlayabilirsiniz. Yani Youtube kariyerinizde ilerlemeniz için bir araç olabilir.

Haber Yorumları

youtube-kanal-fikirleri-haber-yorumlama

 

Günlük yaşantıya hakimseniz haber yorumlama videoları çekebilirsiniz. Pek çok kişi günün sıcak olaylarını hem televizyondan hem de internetten takip etmektedir. Eğer fikirleriniz dikkat çekici ise binlerce kişiye ulaşabilirsiniz. Şuan bile birçok haber sunucusu Youtube üzerinden haber sunarak para kazanmaktadır. Böyle bir kanal açarak, kendi fikirlerinizi, tartışmaları bazı durumlarda eğlence bazı durumlarda ciddi bir şekilde aktararak dikkat çekebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Kedi Köpek Videoları

youtube-kanal-fikirleri-kedi-kopek-videolari

 

Hayvan severler her yerde oldukları gibi Youtube üzerinden de sevimli hayvanları takip etmektedir. Özellikle evcil hayvan satın almak isteyenler bu videolarla bilgi sahibi olabilir. Video çekmekte yetenekli olmayabilirsiniz. Fakat evcil hayvanınız bu görevi sizin yerinize üstlenecektir. Şuanda en komik videolar arasında bile kedi ve köpek videoları yer aldığını söylersek, Youtube kanal fikirleri arasında ilk sıraları alabilir. Bu kanalın başrol oyuncusu evcil hayvanınız olacak.

Makyaj Videoları

youtube-kanal-fikirleri-makyaj-videolari

Kadınların en sevdiği ve Youtube kanal fikirleri arasında makyaj videoları bulunmaktadır. Cilt bakımı, moda, kıyafet deneyimleri gibi birçok seçenek bu kanalda bulunabilir. Bir tüyo hakkında onlarca sayfa okumak yerine bir videoda ufak bir teknik öğrenmek izleyicilerin hoşuna gidecektir. Kadınlara hitap eden bir kanal olduğundan dolayı izleyicilerinizin çoğu kadın olacaktır. Bu yüzden yorumlarda onların önerilerini dikkate alarak bir dahaki videoda çeşitli şeyleri ele alabilirsiniz. Hem kendi stillerinizi paylaşabilir hem de bu işten para kazanabilirsiniz

 

Bir cevap yazın