Düşük Sermayeli İş Fikirleri ile Para Kazanmak

Ek İş Fikirleri, İş Yeri Açmak

Düşük Sermayeli İş Fikirleri ile Para Kazanmak

Birçok insan hayatının bazı dönemlerinde düşük sermayeli iş fikirleri düşünerek bunu gerçekleştirmek ister. Siz de karlı iş fikirlerini öğrenerek, artık parasızlık düşüncelerine katlanmak istemiyorsanız hazırladığımız rehberi okuyabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız rehber daha çok küçük işletmelere yönelik düşük sermayeli işler olduğu için yatırım yapabilme ihtimaliniz daha fazla olacaktır.

1. Mekan Organizatörlüğü

Adı pek bilinmeyen düşük sermayeli iş fikirleri arasında olsa da insanlar ufak tefek tasarım organizatörlerine daha çok başvurmaya başlamıştır. Büyük şaşalı organizasyonlar insanlar tarafından gereksiz görülerek, sadece çevresini dahil ederek, minimalist şeyler denemektedirler. Eğer siz de karmaşadan sıkılıyorsanız ve her şeyi düzenleme konusunda iyiyseniz bu işte başarılı olabilirsiniz. Dikkat çekmek ve iş alabilmek için çevrenizdeki evleri ve dükkanları düzenleyerek, internet üzerinden paylaşabilirsiniz. Böylelikle yavaş yavaş referanslı işler alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Arı Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır, Ne Kadar Kazandırır, Maliyeti

2. Evlere ve Dükkanlara Temizlik Hizmeti

evlere-temizlik-yaparak-para-kazanmak

Yıllardır daha çok kadınlar tarafından evlere temizlik olarak yapılan bu iş erkekler tarafından da rağbet görmeye başlamıştır. Bu iş için kendi şirketinizi kurarak, evlere ve dükkanlara profesyonel hizmet verebilirsiniz. Üstelik turizm illerinde buna artan ilgi büyüktür. Çünkü birçok insan günlük evler kiralayarak, evleri başkasına bırakmaktadır. Yani her gün temizlik yapılması gerekiyor. Yaptığınız iş beğenilirse, becerinizi herkese duyurabilirsiniz.

3. İçerik Yazarlığı

İnternet üzerinde artık sayılamayacak kadar web sitesi bulunuyor. Büyük veya küçük fark etmeksizin her işletmenin web sitesi bulunuyor. Haliyle hepsi sitelerinin dolu gözükmesi için çeşitli konularda içerikler satın alıyor. Konular ise oldukça çeşitli. Haber, sağlık, spor, ekonomi ve tanıtım yazıları gibi içerikler bulunabiliyor. Bunun yanında ticaret siteleri ürünlerini kolay satabilmek için tanıtım yazılarına ihtiyaç duyuyor. İlk başlarda ücretinizi düşük tutarak, referans elde edebilir daha sonra çokça kişiye ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinden “makale nasıl yazılır” araştırabilirsiniz. İş fikirleri az sermayeli olarak bir arama yapan insan ilk sırada içerik yazarlığını görebilir.

4. Evde Bakım Hizmeti Vererek Para Kazanmak

İnsanların günlük iş yükü arttıkça evde bakım hizmetinden para kazanma fırsatı daha da artıyor. Bu işin en güzel yanı hiç sermaye gerekmemesidir. Fakat profesyonel olarak yapacaksanız bir ajans kurarak, ekip tutabilirsiniz. Evde bakım hizmeti, yaşlılar, çocukları ve bebekleri kapsayan bir hizmettir. Fakat yaşlı bakımı en zor bakımlardan olduğundan tecrübeniz varsa iyi paralar kazanabilirsiniz. Tek başınıza bir sermaye gerekmese de ekip olarak yapacaksanız az sermayeli iş fikirleri arasında bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

5. Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Ülkemizde artık birçok çevirmene ihtiyaç duyuluyor. Uluslar arası kurulan şirketlerimizin sayısı arttıkça çevirmenler para kazanma fırsatı yakalayabiliyor. Örneğin bir web sitesindeki yazıların veya ürünlerin çevrilmesi için bile yüklü miktarlar ödenebiliyor. İyi derecede İngilizceniz varsa para kazanma şansınız daha çok. Yanında başka diller biliyorsanız, bu dilleri bilenlerin sayısı az olacağından iş bulma şansınız çok olacaktır. Düşük sermayeli işler arasında yazmamızın sebebi ise kendinizi tanıtmak için reklamlara ufak tefek ücretler ödemeniz gerekebilir.

6. Dijital Pazarlama Hizmeti

dijital-pazarlama-hizmeti-vermek

Geçmişten günümüze kadar satışlar ve pazarlama dünyası her zaman el sıkışarak yapılmıştır. Fakat internetin bu denli büyümesi bu pazarı artık internete taşımıştır. Web siteleri, sosyal medya platformları, e-ticaret siteleri gibi birçok sektörde pazarlama uzmanı aranmaktadır. Dijital pazarlamanın SEO kurallarını araştırmaya birkaç ayınızı vererek, birazda tecrübe kazanarak iyi kazanç elde edebilirsiniz. Fakat sektörde rekabet çok fazla olduğu için işiniz büyüdükçe rekabet daha da güçlenecektir. Bu yüzden her geçen gün kendinizi geliştirmelisiniz. Kısacası düşük sermayeli işler arasında olmasının sebebi aslında eğitimlere verebileceğiniz ufak ücretlerdir.

7. Oyun ve Uygulama Yaparak Para Kazanma

Teknolojinin nimetlerinden olan telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar artık insanlara kazanç kapısı sağlıyor. Bununla beraber mobil uygulamalara olan ihtiyaç giderek artıyor. Bu hem mobil oyun olabilir hem de işletmelerin işinizi kolaylaştıracak uygulamalar. Hiç bilginiz yoksa internet üzerinden kursları alabilir veya Youtube üzerinden giriş yapabilirsiniz. Özellikle oyun sektörü şuan için milyarlarca dolarlık bir sektördür. Bu işi ister tek başınıza ister bir şirkete dahil olarak yapabilirsiniz. Unutmayın, yaptığınız şey ne kadar farklıysa talep giderek artacaktır.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

8. Mobil Yemek Satışı

mobil-yemek-satisi-yapmak

Az sermayeli ek iş fikirleri arasında olan mobil yemek satışı, özellikle sokak satışlarından büyük ilgi görüyor. Satmak istediğiniz şeylere karar vererek, bunları farklı bir şekilde sunup para kazanabilirsiniz. Seyyar satış yapmak dükkan açmaktan daha karlıdır. Ayrıca hareket halinde olmasından dolayı kalabalık birçok mekana gidebilirler. Konserler, düğünler, organizasyonlar, cadde üstleri gibi her yerde satış yapabilirler. Ortalama bu iş için 7-8 bin TL yeterli oluyor. Bilmeniz gereken hangi lezzeti kim beğenir ve kaça satılır gibi soruların cevabını bulmanız.

9. Çim Biçme İşi

Daha çok yurtdışında büyük Pazar payına sahip olan çim biçerek para kazanma işi, ülkemizde de yeni yeni kıvama geliyor. Türkiye’de yeni bilinmesinin faydası ise rekabetin az olmasıdır. Kendinize ufak bir şirket, biraz ekipman ve gereken durumda eleman alarak, birçok eve hizmet verebilirsiniz. Büyük şehirlerde bu işi yapmanız şansınızı daha çok arttıracaktır. Düşük sermaye ile ticaret yapmak istiyorsanız bu iş size göre. Biraz da reklamınızı yapmanız gerekebilir.

Bir cevap yazın