Seyyar İş Fikirleri | 2023 Yılında 8 Karlı Yöntem

Ek İş Fikirleri, İş Yeri Açmak

 

Sermayesiz iş fikirleri arasında seyyar işler kesinlikle ilk sırayı almaktadır. Gittiğiniz her yer dükkan olacak ve para kazanmanız çok kolay olacak. Ufak bir araçla istediğinizi satabileceğiniz için bir sürü ek maliyetten kurtulmuş olacaksınız. Kar oranı yüksek olan bu işler ayrıca istediğiniz zaman çalışma fırsatı da sunuyor. Dükkan kiranı vermeyeceğiniz için iş olmadığını düşündüğünüz günlerde çalışmaya çıkamayabilirsiniz. Uygun bir seyyar araç bulduktan sonra her hafta farklı işler yapabilirsiniz. Çiçek, oyuncak, mısır gibi birçok şeyi aynı arabayla satabilirsiniz. Diğer işlere göre az para isteyen seyyar iş fikirleri ortalama 15 bin TL’ye ihtiyacınız olacaktır.

1. Çiçekçi İşi Yapmak

cicekci-dukkani-acmak

Seyyar iş fikirleri arasında en karlılarından biri olan çiçekçilik, birçok insanın size hediye alma amaçlı uğrayacağı bir yer olacaktır. İşlek alanlarda çiçek arabanızla gezerek, kazanç oranınızı arttırabilirsiniz. Örneğin bu iş için en iyi yerler üniversite civarları ve caddeler olacaktır. Bunun yanında çeşitli konserlerde ve organizasyonların çevresinde satış yapabilirsiniz. Çiçekçilik hakkında detaylı bilgi için çiçekçi dükkanı açma hakkındaki yazımızı okuyabilirsiniz.

2. Kahve Standı Açmak

kahve-standi-acmak

İnsanların birçoğu dışarı da hiçbir şey satın almasa da çay ve kahveyi sıklıkla içmektedir. Hem uygun fiyatlı hem de rahatlatıcı olduğu için seyyar iş fikirleri arasındadır. Kafe açarak 50 bin TL’nin üstünde sermaye harcamak yerine 15 bin TL civarına bir araç alabilirsiniz. Yaz aylarında ise arabayı soğuk içeceklere yönelterek, mevsime uygun iş yapabilirsiniz. Kahve satışlarınızı artırabilecek kahve dükkanı açma konusundaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

3. Lezzetli Yiyecekler

yemek-standi-acmak

İnsanların ayak üstü ve yürüyerek yiyebileceği lezzetli gıdalar, girişimcilere para kazanma fırsatı sunuyor. Örneğin süt mısır satışı, pamuk şeker satışı, dondurma ve kurabiye gibi gıdalar insanların en çok tercih ettiği yiyeceklerdendir. Ayrıca çocukların çok olduğu alanda seyyar satıcı olmak kazancınızı katlayacaktır. Bunun yanında çeşitli konserleri ve organizasyonlarda da bulunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

4. Bisiklet Tamiri Yapmak

bisiklet-tamiri-yapmak

Özellikle büyük şehirlerde bisiklet kullanımı oldukça yaygındır. Günümüzde belediyelerinde sağladığı saatlik bisiklet kiralamaları nedeniyle insanların bisiklete olan ilgisi giderek artmaktadır. Yolda bozulan bisikletler, eğer tamirciye ulaşamayacak kadar uzaksa onların yardımına koşabilirsiniz. Seyyar bir bisiklet tamiri aracı alarak, büyük paralar kazanabilirsiniz. Bunun yanında bisiklet süsleri de satarak, ek gelir elde edebilirsiniz. Fakat tabii ki bisiklet tamirinden anlamanız gerekiyor. Kolay yoldan para kazanma için bisiklet turları düzenleyen yerlerde bulunabilirsiniz. Onarım konusundaki yeteneklerinizi paraya çevirmek için tamir yaparak para kazanma adlı rehberimize göz atabilirsiniz.

5. Seyyar Berbercilik

berber-standi-acmak

Berbercilik belki de ülkemizdeki en karlı işlerden birisidir. Her köşe başında bir berber bulunsa da herkes bu işten para kazanabilir. Üstelik seyyar berberlik yaparak, bu işe farklı bir soluk getirebilirsiniz. Büyük şehirlerde insanlar genellikle daha lüks berberlere uğradığı için küçük şehirlerde kazanç oranınız yüksek olacaktır. Ayrıca uygun fiyatlar sunarak, çocuklu ailelerin ilk tercihi olabilirsiniz.

6. Seyyar Kitap Evi İşi

seyyar-kitapevi-acmak

Güzel bir dekorasyon ile seyyar kitap evi işletebilirsiniz. Güzel ve şık bir arabanın yanında şık koltukları satın alarak, daha çok sessiz alanlara giderek, insanların ilgisini cezp edebilirsiniz. Ayrıca kitapevinin yanında insanlara içecek hizmeti de vererek, iki kat para kazanabilirsiniz. Büyük maliyetler ile risk alarak bir dükkan açmaktansa şansınızı böyle deneyebilirsiniz. Özellikle tatil kentlerinde kitap alışkanlığı olmayan insanlar bile deneyecektir. Sıcaklığa karşı bir adette şemsiye bulundurarak insanlara huzurlu bir alan sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

7. Seyyar Eğitim İşi

seyyar-egitim-isi

Seyyar iş fikirleri arasında bilgi satmak da bulunuyor. Çocukların çok olduğu alanlarda eğer yeteneğiniz varsa belirli bir yerde bekleyerek, çocuklara karikatür, resim ve baskı yapmayı öğretebilirsiniz. Bir nevi seyyar özel ders verebilirsiniz. Çocukların yanı sıra ayaküstü bir şeyler öğrenmek isteyen yetişkinlerde sıklıkla uğrayacaktır. Bunun yanında kırsal alanlarda organik gıdalardan biri olan arıcılık eğitimi de verebilirsiniz. Özel ders verme hakkındaki rehberimiz ile detaylı eğitim verme bilgilerini alabilirsiniz.

8. Seyyar Oto Yıkama

seyyar-oto-yikama

İnsanların rahatsız olmayacağı bir yerde kuracağınız seyyar oto yıkama işi büyük paralar kazandırabilir. Bir adet yıkama makinesi alarak, hızlı yıkama hizmeti verebilirsiniz.  Hızlı hizmet olanağının bulunması arabalarını yıkatmaya zaman bulamayanlar için harika bir fırsat olacaktır. Seyyar işinin yanı sıra oto yıkamacı açmak isterseniz rehberimizi inceleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın