Tamir Yaparak Para Kazanmanın Kolay Yolları

Ek İş Fikirleri

 

Tamir yaparak para kazanmak fikirlerini herkes merak ediyordur. Üstelik birçok ürünün 2-3 yıl garantisi varken. Evet, doğru ama 3 yıldan sonra herhangi bir arızadan sonra yapılacak tamir işlemi kendi yedek servisinde oldukça pahalıdır. Siz de daha ucuza yedek parça temin ederek, para kazanabilirsiniz. Fakat tamir yeteneklerinizi geliştirmek için hangi işte çalışacaksanız biraz eğitim alabilirsiniz.

Tekne Tamiri Yaparak Para Kazanmak

tekne-tamiri-yaparak-para-kazanmak

Yüklü para kazanmak istiyorsanız bu iş tam size göre. Fakat biraz yaygın olmadığı doğrudur. Denize yakın illerdeki teknecilerin yanında çalışarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Sadece tekne tamiri yapmak değil, deniz araç gereçleri sağlam çalışabilmesi için birkaç ayda bir düzenli bakımı yapılması gerekiyor. İyi bir yatırımınız varsa değerlendirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Klima Bakım Hizmeti Vermek

klima-bakim-hizmeti-vermek

Neredeyse bitmeyecek bir sektördür. Tamir yaparak para kazanmak istiyorsanız, klima bakım hizmeti verebilirsiniz. Klimalar yüksek enerji harcayan eşyalardan olduğu için veriminin artması için her yıl düzenli bakımlarının yapılması gerekiyor. Siz de bakım ve onarım yapmak için araçlar ile mahallelerde dolaşarak anons yapabilirsiniz. Ya da bir web sitesi kurarak, semtinize özel çalışabilirsiniz.

Marangozculuktan Para Kazanmak

marangozculuk-yaparak-para-kazanmak

Her insanın videolarını izlerken bile zevk aldığı marangozluk işinden para kazanmak oldukça karlı bir iş fikridir. Ev eşyalarının tamirinde ihtiyaç duyulan marangozların iş bulma şansı oldukça yüksektir. Çünkü ev eşyalarının neredeyse hepsi ağaçtan v.b maddelerden yapılmaktadır. Bir sene eğitim alarak, evinizin bir köşesini bile atölyeye çevirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Bebek Giyim Mağazası Açmak | İşte Kazanç, Maliyet ve İstenen Belgeler

Çatı Tamiri

cati-tamiri-yapmak

Yazın sıcağı ve kışın yağmuru, dolusu ve karı nedeniyle çatı tamirinden para kazanmak karlı bir iştir. Kötü bir görüntünün yanı sıra damlama yapmaması için mutlaka tamire ihtiyaç duyuluyor. Tamirin yanı sıra yenileme işlemlerinden de para kazanabilirsiniz.

Cep Telefonu Tamiri

cep-telefonu-tamiri-yapmak

Ülkemizin belki de en çok para kazandıran iş fikirlerinden birisi de cep telefonu tamiri yaparak para kazanmak oluyor. Her insanın elinde bulunan cep telefonları, çok sır tamir ihtiyacı duymaktadır. Sektörde rekabet bulunsa da iş yapabilirsiniz. Deneyiminiz yoksa bir telefoncunun yanında çalışabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Dönerci Açmak | Kazancı | Maliyeti | Giderler ve Gerekli Belgeler

Asansör Tamiri Yaparak Para Kazanmak

asansor-tamiri-yapmak

Çok sık bakım gerektiren kompleks makinelerden birisi olan asansörler, karlı iş fikri sunuyor. Bakım yapılması ihtiyaçtan ziyade bir zorunluluktur bile denilebilir. Firmalar aracılığıyla yapılan tamiratlar, insanlara daha çok güven vermektedir. Siz de bu firmalarla anlaşarak iş alabilirsiniz. Ya da şirket kurarak lisans alabilirsiniz. İnsan hayatı gerektiren bir konu olduğu için asansör tamiri yaparak para kazanmak detaylı bir iştir.

Beyaz Eşya Tamiri Yaparak Para Kazanmak

beyaz-esya-tamiri

Garanti süresi biten beyaz eşyalardan sonra insanlar arıza durumunda daha ucuz firmalara yönelmektedir. Her evde mutlaka birkaç tane bulunan beyaz eşyalar, adeta bir evin kalbidir diyebiliriz. İş yükünü oldukça azaltmasından dolayı hiçbir insan tamiri geciktirmemektedir. Bu nedenle bir ekip kurarak beyaz eşya tamiri yaparak para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Tabi önce kısa bir eğitimden geçmeniz iyi olacaktır.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Müzik Aleti Tamiri Yaparak Para Kazanmak

muzik-aleti-tamiri-yapmak

Müzisyenlerin en yakın yoldaşı olan müzik aletleri, aynı zamanda onlara para kazandıran bir araçtır. Bu nedenle tamirleri aksatılmamaktadır. Bazıları kompleks bir yapı olduğundan tamiri de oldukça zordur. Müzisyenler ise müzik aletlerine gözü gibi baktıkları için güvenilir tamirciler aramaktadır. Siz de iyi bir eğitim alarak müzik aleti tamiri yaparak para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Mobilya Tamiri ve Onarımı

mobilya-tamiri-yapmak

Ekonomik koşulların zorlaşması nedeniyle insanlar evlerine uzun yıllar geçse de mobilya almakta zorlanabiliyorlar. Fakat mobilya tamiri yaparak para kazanmak isteyenler bu fırsatı değerlendiriyor. Eski mobilyalar da farklı değişiklikler yaparak, insanlara yeni gibi mobilyalar sunabilirsiniz. Geniş bir atölye açarak daha çok kişiye hizmet verebilirsiniz.

Bir cevap yazın