Saç Satmak İsteyenler İçin Karlı Tavsiyeler

Ek İş Fikirleri

Eğer sizinde gereğinden fazla uzun saçınız varsa kolay yoldan para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Hızlı bir yol olmasa da zaten uzatıyorsanız, bu fikri değerlendirebilirsiniz. Satış yapmanın yanı sıra saçlarınızı bağışlayabilir ve hastalık nedeniyle kayıp yaşayanların yüzünü de güldürebilirsiniz.  İyi bir saça sahip olmak ve para kazanmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Talep Oldukça Fazla

Kaynak, peruk ve örgü gibi farklı seçeneklerde insanlar saçlara oldukça talep gösteriyor. Bu saçlar moda için kullanılabildiği gibi farklı alanlarda da kullanılıyor. Örneğin yaşlı insanlar, hastalar ve saç kazası yaşayan insanlar doğal saçlarına yeniden kavuşmak isteyebilirler.

İlginizi Çekebilir: Çay Ocağı Açmak | Maliyetleri, Kazanç Oranı ve Gerekli Şartlar

Sentetik saçlar yerine doğal oldukları için daha çok tercih edilmektedir. Aynı zamanda sentetik saçlara göre doğal saçlar kolay yıkanır, görünür, renklendirilir ve şekil verilebilir olmaktadır. Daha çok kızlara hitap eden bir iş fikri gibi olsa da saç satmak erkeklere de hitap ediyor. Üstelik her saç tipi farklı olduğu için taleplerde çeşitlilik gösterebilir ve kazancınızı artırabilir.

İpuçları

Saç satışı yapabilmek ve ilgi görmek istiyorsanız uzun ve eşit olarak büyütmelisiniz. Saçınızı almak isteyenler belirli uzunluklarda ve ağırlıklarda saç talep edebilirler. Kırıkları önlemek için saçlarınıza güzel bakın ve eşit olmasına dikkat edin. Saç satışı yapmak sizi zengin etmeyebilir. Bunun için planınızı önceden yapmalısınız. Bir saçın yılda 15 cm büyüdüğünü göze alırsak, planlarınızı ciddiye almalısınız. 40-50 cm bir saç için 500-1000 TL arasında bir ödeme alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Kuru Bakliyat Dükkanı Açmak | Maliyet ve Kazanç Oranı Nedir?

Ayrıca saçınızın uzama süresini de not ederek, planınızı düzene sokabilirsiniz. Saçlarınızı her gün yıkayarak kurumasından kaçınmalısınız. Bunun yerine doğal bir şampuanla haftada iki kez yıkamalısınız. Böylelikle parlak ve güçlü saçlara sahip olabilirsiniz. Saç satmak için bol su içmeli, meyve sebze yemeli ve sigara içmemelisiniz.

Saçlarınıza Isı Vermeyin

Saç satmak için saçınızın mümkün olduğunda doğal görünmesi gerekiyor. Kimyasal görmemiş, güneş hasarı almamış, renklendirilmemiş, kısacası işlenmemiş saçlar piyasada daha çok ilgi görüyor. Saç kurutma makinesi, düzleştirici ve aşırı sıcaklar saçınıza hasar verebilir.  Ayrıca saç spreylerinden uzak durarak bakım yağları kullanın ve saçınızı narince kurulayın. Güneşten korunmak için şık şapkalar giyebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı ile haftada bir kez saçınıza bakım yapabilirsiniz. Tarama işlemlerinizi ise aşırı hızlı ve sert yapmamalısınız.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Alıcı Bulun

sac-satmak-ve-para-kazanmak

Saçınıza makas değdirmeden önce bir alıcı bulmanız iyi olacaktır. Yoksa saç satmak sizin için üzücü olabilir. Saç satın alan firmalar yeni ve taze saçlardan başka bir şey kabul etmeyebilir. Saçınızı topladıktan sonra at kuyruğu olarak sıkıca sabitleyerek kesmeniz gerekiyor. Ya da bir örgü de olabilir. Kendiniz kesmekte tereddüt ederseniz bir kuaföre gidebilirsiniz.

Biraz Üzücü Olabilir

Bir günde rapunzelden kısa saçlı birine dönüşmek her insan için neşe verici bir durum olmayabilir. Uzun süre buna hazırlansanız bile oldukça garip hissetmeniz normal. Tabi sadece siz değil çevrenizin de size bakışı değişebilir. Ayrıca saç satmak için saçınızı iyi paketlemeniz gerekiyor. Saçınızı teslim etmeden önce hasar almamasına dikkat edin.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Nerede Satabilirsiniz?

  • Öncelikle tanınmış ünlü kuaförleri Ya da internet üzerinden saç alan yerler hakkında araştırma yapabilirsiniz. Saçlarınızı satarak para kazanmadan önce başka yerlerin tekliflerini dinleyebilirsiniz.
  • Çevrenizdeki peruk kullanan ve üreten firmalara başvurabilirsiniz. Ya da internet üzerinde saçlarınızın fotoğrafını çekerek alıcı bulabilirsiniz. Alıcı bulmak için sosyal medyayı ve Youtube’u kullanarak ilgi çekebilirsiniz. Böylelikle ekstradan reklamlarla da ek gelir sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın