İnstagram’dan Butik Açma Fikri | 2023 Yılında da Karlı!

Ek İş Fikirleri, İnternetten Para Kazanmak, İş Yeri Açmak

Herkesin hobi amaçlı kullandığı bir sosyal medyadan para kazandıran uygulamalar arasına giren İnstagram, girişimcilerin yeni hedefi haline gelmiştir. İnstagram’dan butik açmak oldukça kolay, zor olan insanlara ulaşmaktır. Siz de neler yapacağınızı bilmiyorsanız rehberimizi inceleyebilirsiniz.

İnstagram’da Butik Açmak

İnstagram’da butik açmak için öncelikle mobil cihazınıza uygulamayı indirerek, satacağınız ürün ne hakkındaysa güzel bir isim bulmalısınız. Yenilikçi ve özgün bir isim bularak, dikkat çekici olabilirsiniz. Unutmayın başkalarını kopyalamak sadece size zarar verir. İsminizi oluşturduktan sonra resim kısmına güzel bir logo ayarlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Bu konuda bilgili değilseniz cüzi fiyatlara kendinize logo tasarlatabilirsiniz. İnstagram’dan butik açmak ve sermaye harcamak istemiyorsanız dropshipping uygulayabilirsiniz. Dropshipping başkalarının ürünlerini satarak, satıştan pay almak demektir. İnsanların en çok tercih edeceği ürünleri bulmak için firmalarla iletişime geçerek, satış fiyatı ve komisyon oranını belirleyebilirsiniz. Daha sonra gelen her sipariş sonrasında firmayla iletişime geçerek, ürünleri alıcıya gönderebilirsiniz. Butik açmak için toptancılar bularak uygun fiyata güzel tercihler yapabilirsiniz.

Bunun yanında toptancı misali çalışabilirsiniz. Örneğin ayakkabı, çanta, aksesuar ve takı gibi ürünleri toptan satın alabilirsiniz. Bu ürünleri dikkat çekici bir şekilde pazarlamak için HD olarak fotoğrafını çekmeli ve yüklemelisiniz. Fotoğrafta sadece ürün yer almalıdır. Gün ışığında çektiğiniz fotoğraflar daha güzel gözükecektir. Ya da fotoğrafçıyla anlaşarak bu işlerle uğraşmak zorunda kalmazsınız. İnstagram fenomeni olmak ve satışlarınızı artırmak için detaylı rehberimizi inceleyebilirsiniz.

İnstagram’dan Satış Yapmak

instagram-butik-acmak

 

İnstagram’dan butik açmak kolay olsa da ürünlerini satmak için bir kargo firmasıyla anlaşmalısınız. Kesinlikle insanlara kapıda ödeme imkânı sunmalısınız. Hatta ürünlerini şeffaf kargoyla göndererek, insanların güvenini kazanabilirsiniz. Tüm kargo firmaları ile iletişime geçerek, en uygun olanı seçebilirsiniz. Fakat anlaşma yapabilmek için vergi levhası ve muhasebeci ayarlamanız gerekebilir. Bunun için vergi dairesine gidebilirsiniz. İnstagram’dan butik açma işini tamamladıktan sonra ürünleri yayınlamaya başlayabilirsiniz. Fakat hemen satılmasını beklemek zorlama olacaktır. İnternetten çanta satışı nasıl yapılır yazımızı hemen inceleyerek satışlarınız için fikir alabilirsiniz.

Peki, İnstagram’dan satışlarımı nasıl arttırabilirim? Diyorsanız çeşitli yöntemler mevcuttur. İnsanlara takip göndererek, ilgilerini çekebilirsiniz. Her takipte insanlara bildirim gideceği için birçok insan merak ederek profilinizi inceleyecektir. Saatte takip atabileceğiniz kişi sayısı 90 olsa da size 70 civarında takip atarak banlanma riskini azaltabilirsiniz.

Bunların 15’i size geri dönse ve bir tanesi bile alışveriş yapsa yetecektir. Birkaç ay sonra takipçileriniz on binlere ulaşacaktır. Sadece sabırlı olmanız yeterlidir. İnsanlarla takipleşme sınırı 7500 olduğu için bu sınıra yaklaşınca yine her saat 70 insanı takipten çıkabilirsiniz. Zaman içinde hesabınız ön plana çıkarak keşfete düşecektir. Bu sayede para vermeden İnstagram’dan para kazanmak mümkündür.

İnstagram Butik Açarak Satış Yapma Taktikleri

İnstagram’dan butik açmak oldukça karlı bir iştir. Fakat uzun vadede kazandıran bir platformdur. Kısa vadede kazanmak için biraz paraya kıymak gerekebiliyor.  Çeşitli platformlardan reklam alarak gönderilerinizi binlerce kişiye gösterebilirsiniz. Fakat bunu yapmak için öncelikle 30-40 içerik sayısına ulaşarak profesyonel görünmeye çalışın. Ayrıca İnstagram’ın kendi reklam özelliğini kullanarak 10 TL’ye deneme reklamı vererek,  kolay yoldan para kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

Bunun yanında orta ölçekli takipçisi olan sayfalarla reklam işbirliği yapabilirsiniz. 150 bin takipçisi olan bir sayfada 50-150 TL arası reklam verebilirsiniz. Eğer takipçileri yeteri kadar sadıksa reklamınızı görme olasılıklar yüksektir. İnstagram’dan butik açma işinden sonra ürünlerinizi iyi pazarlamalısınız. İlgi çekici fotoğraflar ve yazılar dikkat çekiciliği arttıracaktır. Hatta ürünlerin neyden yapıldığı sağlıklı olduklarından bahsedebilirsiniz. Fakat insanları kandırmaya çalışmayın. Müşterilerinizle samimiyet içinde olduğunuz süre boyunca pahalıya bile satsanız, kar edebilirsiniz. İnstagram ve internetten neler satabilirim diye düşünüyorsanız rehberimize göz atabilirsiniz.

Kısa sürede satış yapmanın bir diğer taktiği ise çekilişler düzenlemektir. Örneğin bir hediye kampanyası düzenleyerek, insanlardan bir içeriğinizi beğenip, yorum yapmasını ve paylaşmasını isteyebilirsiniz. Birkaç gün sonra çekiliş yaparak, hediyeniz ne ise kazananı açıklayabilirsiniz. Ayrıca anlaştığınız kargo firmalarının hızlı gönderim sağladığından emin olun.

İnsanlar size sipariş verdikçe ürünlerini hızlı bir şekilde ellerinde görmek ister. Sattığınız her üründen sonra alıcılara mesaj atarak güzel yorumlarda bulunmalarını isteyebilirsiniz. Böylece onlara indirim sunarak, sadık müşteriler ve takipçiler elde edebilirsiniz. İnstagram’dan butik açmak maliyeti yoktur. Fakat yerel bir işletme olarak mekanınız bulunuyorsa biraz harcama yapabilirsiniz. Profesyonel fotoğraflar çektirmek için ücret ödeyebilirsiniz. Ya da logo tasarımı ve reklam ücretleri maliyete dahil olabilir.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Bir cevap yazın