İnstagram Fenomeni Olarak Para Kazanmanın 10 Yolu

Ek İş Fikirleri

 

İnstagram kimi insanlar için sadece bir fotoğraf paylaşacak sosyal medyayken kimi insan için para kazanma fırsatlarından birisidir. Günümüzde hızla yayılma gösteren İnstagram, en çok kullanılan uygulamalardan biridir. Yeni iş fikirleri arasında yer alan İnstagram’dan para kazanmak ise zorlu bir süreç olsa da hayal ettiğinizden fazlasını kazandırabilir. Ürün pazarlama, reklamcılık ve sponsorluk gibi para kazanma yöntemleri bulunan sosyal medya için neler gerekiyor? İşte İnstagram fenomeni olmak ve para kazanmanın olmanın 10 yolu.

Hesabınızı Oluşturun

Öncelikle İnstagram hesabınızı açarak, İnstagram fenomeni olmak için ilk adımı tamamlamalısınız. İnstagram’da yüksek takipçiler elde etmek için düzenli giriş ve içerik yayınlamak gerekiyor. Hesabınızı herkese açık yaparak, milyonlarca insana görünebilir olabilirsiniz.

Konunuzu Belirleyin

İnstagram’da ne için var olmak istediğiniz belirleyin. Uzmanlık alanınızda açacağınız bir hesap, daha iyi içerikler üretmenizde yardımcı olacaktır. Daha popüler olan konuları araştırarak, bunun üzerinde ilerleyebilirsiniz. Örneğin komik videolar, yemek videoları gibi şeyler şuan oldukça popüler. Fakat korku videoları yüksek takipçi elde etmek için pek iyi bir yöntem olmayabilir.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Düzenli Olmaya Özen Gösterin

İçerikleri paylaşacağınız saati iyi seçmeniz gerekiyor. İnternet üzerinden İnstagram’ın en çok kullanıldığı saatleri araştırarak, paylaşımlarınızı buna göre oluşturabilirsiniz. Örneğin 1 ay deneme yaparak, istatistikleri inceleyin. En çok beğeni ve yorumu hangi içerikler aldıysa, içerik saatlerinizi düzenleyebilirsiniz. İnstagram fenomeni olmak istiyorsanız paylaşımlarınız düzenli olmalıdır. Haftada bir fotoğraf veya video atmanız size yüksek takipçi kazandırmayacaktır. Bunun yerine konunuza göre günde 3-10 içerik daha uygun olacaktır. Ayrıca bunu her gün yapmalısınız.

Orijinal ve Kaliteli İçerikler

Her insan kaliteli fotoğraflara bayılır. Yüzlerce fotoğrafın içinde dikkat çeken kaliteli bir fotoğrafınız varsa kısa sürede patlaması olasıdır. Fotoğraflarınızı ve videolarınızı yüksek piksellerde çekerek, şansınızı arttırabilirsiniz. Özellikle İnstagram’da butik açmak istiyorsanız buna çok dikkat etmelisiniz. Kimse ne olduğu belli olmayan bir hesaptan alışveriş yapmak istemez.

Kişisel Hesabınızı İşletme Hesabına Dönüştürün

instagram-fenomeni-olmak

İnstagram fenomeni olma taktiklerini öğrenmek için işletme hesabının inceliklerini öğrenmelisiniz. İlk hesabınızı oluşturduğunuzda profiliniz bireysel hesap olacaktır. Bunu ayarlar kısmından işletme hesabına geçirerek, ilginç istatistikleri öğrenebilirsiniz. Örneğin en çok beğeni alan günler, en çok beğenilen fotoğraflar gibi. Hemen kısa sürede profilinizi dönüştürebilirsiniz. Bu istatistikleri değerlendirerek İnstagram beğenilerden para kazanma şansı yakalayabilirsiniz. Yani bir ürün reklamı vereceğiniz de yüksek etkileşimleri bu sayede paraya çevirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

İletişimi Koparmayın

Takipçilerinizle daima iletişim halinde olmanız, hesabınızın değerini arttıracaktır. Her yoruma cevap yazamayabilirsiniz. Bunun yerine en çok beğeni alanlara cevap yazarak, insanlara değer verdiğinizi gösterebilirsiniz.

Karşılıklı Reklam Verin

Belirli bir kitleye ulaştığınızda size benzer sayfalarda karşılıklı reklam verebilirsiniz. Örneğin bir komedi sayfanız var ve başka bir komedi sayfası ile anlaşarak, birbirinizin reklamını yapabilirsiniz. Bu sayede iki sayfada ücretsiz olarak takipçi paylaşımı yapabilir. Bu hızla büyümenizde ve İnstagram fenomeni olmak ve para kazanma şansınız arttıracaktır.

Sponsor Reklamları Almak

İnstagram’dan para kazanma şansınızı arttıracak en önemli yollardan birisi de sponsorlu reklamlardır. Yüksek takipçi sayınız varsa, işletmeler size ulaşarak ürünlerinin reklamlarını yapmanızı isteyecektir. Fakat para kazanmak için uygunsuz reklamları tercih etmeyin. Bu size ve takipçilerinize olumsuz yansıyacaktır.

İlginizi Çekebilir: Askeri Malzeme Dükkanı Açmak | Kazanç | Maliyet ve Gereken Şartlar

Özgünlük Daima Önemlidir

Yeni açılan birçok sayfa başkalarının içeriklerini alarak kısa sürede büyüme yoluna gidiyor. Bu ilk başlarda dikkat çekmese de ilerleyen zamanlarda takipçileriniz tarafından olumsuz karşılanacaktır. Farklı yerlerden araştırarak, ilginç şeyleri paylaşabilirsiniz. Hatta montaj ve photoshop işlerinden anlıyorsanız benzersiz içerikler oluşturmanız daha kolay olacaktır. Espri yeteneğiniz varsa kendi yeteneklerinizi de kullanabilirsiniz. İnstagram fenomeni olmak için kaç takipçi gerekiyor oldukça merak konusu. Kısacası bir fenomen hesabı 50 bin takipçiden başlıyor diyebiliriz. Zaten bu süreçten sonra hesabınız kendiliğinden yükselecektir. Ayrıca internetten çanta satışı yapmak hakkındaki önerilerimizi inceleyerek bu fikirleri İnstagram üzerinde kullanabilirsiniz.

Ücretli Reklamları Kullanmak

Takipçilerinizi kısa sürede arttırmanın yolu ücretli reklamlar vermektir. Ayarlar kısmından vereceğiniz 10 TL’Lik bir reklamla 3-4 bin gösterim alabilirsiniz. Bu fiyat daha düşük veya yüksek olabilir. Deneme amaçlı birkaç reklam vererek geri dönüşümleri izleyebilirsiniz. Eğer bütçeniz binlerce lirayı bulacaksa geri dönüşümleri arttırmak için bir dijital pazarlama uzmanından yardım almanız iyi olacaktır. Böylelikle instagram fenomeni olmak için ne yapmalı sorusunun cevabını alabilirsiniz.

Bir cevap yazın