İnternetten Çanta Satışı Yapmak İstiyorum Diyenlere İpuçları

Ek İş Fikirleri, İş Yeri Açmak

İnternetten Çanta Satışı Yapmak İstiyorum Diyenlere İpuçları

İnternet sektörünün gelişmesiyle e-ticaret platformları da giderek artmaktadır. Daha önceleri bir dükkanda çeşit çeşit ürün satarak para kazanma fırsatı bulurken artık tek bir ürün üzerine bile satış yapabilirsiniz. İnternetten çanta satışı yapmak bu sektörlerden birisidir. Özellikle farklı model çantaların çıkmasıyla insanlar her türlü ihtiyacını gidermek için birer çanta alabiliyor.

Çanta Dükkan Açmak İçin İpuçları

Ürün Temin Etmek

Yolun başındayken çanta dükkanı açmak için öncelikle hangi çantaları satacağınıza karar vermelisiniz. Daha sonra bu çantaları ucuza alabileceğiniz firmaları internetten ve dışarıdan bulmalısınız. Fakat ürünleri satın alırken hedef kitlenizin büyük olduğundan emin olmalısınız. Farklı ürünler satmak için hiç kimsenin almayacağı ürünlere yönelmemelisiniz. İnternette çanta dükkanı açmak için izleyeceğiniz yolu çizmelisiniz. Hesap kitap, gelir-giderlerinizi kontrol etmek için en baştan bunları belirlemelisiniz. Sermaye, ek masraflar, tanıtım ücretleri ve kargo ücretlerini öğrenerek, bunları bütçenize dahil etmelisiniz. Yani  çanta dükkanı açmak istiyorum diyorsanız karşınıza çıkacak sorunlara karşılık hazır olmalısınız.

İlginizi Çekebilir: E-Kitap Nasıl Yazılır? İnternetten Nasıl Satış Yapabilirim?

Uygun Fiyatlandırma

İnternetten çanta satışı yapmak karlı mı merak edenlerin sayısı hayli fazla. Bunun için önemli kurallardan birisi de fiyatlandırmayı insanların bütçesine göre yapmaktır. Siz ürünleri pahalıya alıp üstüne koyarak satsanız bile rakip firma ucuza temin edeceği için ucuza satacaktır. Bu durumda insanlar diğer firmayı tercih edecektir. Müşteri memnuniyeti edinmek için uçuk fiyatlardan kaçınmalısınız. Diğer firmalardaki satış oranlarını inceleyerek bir plan çıkartabilirsiniz.

Kurumsallaşın

İnternette çantacı açmak için öncelikle profesyonel olmalısınız. Bunun için bir logo ve güzel bir isim bulmalısınız. E-ticaret ile web sitenizde satış yapacağınız için kısa ve akılda kalıcı bir isim olmalıdır. Yasal mevzuatları da tamamlayarak, internetten çanta satışı yapmak için hazır olacaksınız. Birkaç yıl önceye kadar bu tip web siteleri on binlerce lira yaparken şimdi iyi görünen bir siteyi ücretsiz yapabilirsiniz.

Tabi ki bütçeniz varsa profesyonel bir yazılım şirketine site yaptırmak birkaç bin lira ile daha özelleştirilebilir olacaktır.  İnternet ortamında e-ticaret sitesi kurma nasıl yapılır anlatan videolar bulunmaktadır. Ayrıca insanların sitenizden kredi kartıyla alışveriş yapabilmesi için sanal pos entegresi ve vergi levhası bulundurmanız gerekiyor. Bunlar olmadığı takdir de kapıda ödeme şansı sunmanız gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

İnternetten çanta satışı yapmak için en önemli ve kritik adımlardan birisi de ürünleri siteye yüklemektir. Çantalarınızın güzel görünmesi için mutlaka kaliteli ve yüksek çözünürlüklü resimler yüklemelisiniz. Resimler satışa direkt etki edeceği için profesyonel bir yardım almalısınız. Ayrıca ürünlerin kalitesi, hangi marka olduğu ve kaç yılında üretildiği gibi açıklamaları tanımlayarak, daha dikkat çekilebilir bir siteye sahip olabilirsiniz. İnternetten yapacağınız satışların çeşidini artırmak istiyorsanız bu rehberimizi inceleyebilirsiniz.

İnternetten Neler Satabilirim Diyenlere 2023 Yılı Önerileri

İnternetten Çanta Satışında Önemli Husus

canta-dukkani-acmak-istiyorum

Reklam ve Tanıtımlar

Çanta satışı yapmak istiyorum diyorsanız şansınızı arttıracak etkenlerden birisi de reklam vermektir. E-ticaret sitenizin tanıtımını yapacağınız ücretsiz sitelerde bulunmaktadır. Özellikle Facebook, İnstagram gibi sosyal medya platformlarından web sitenizi tanıtan bir hesap açmalısınız.  Zaman içinde tek tük bile büyüseniz, her bir kişinin ürün alma potansiyelinizi yakalayabilirsiniz.

Ayrıca bu platformlardan ufak bütçeli reklamlar yayınlayarak geri dönüşümleri takip edebilirsiniz. Bütçeyi daha sonra arttırabilirsiniz. Bunun yanında dijital pazarlama uzmanlarından yardım alarak biraz daha yüksek bütçeli reklamları Google Adwords reklamlarıyla yapabilirsiniz. Mümkün olan tüm fırsatları denemeniz internetten çanta satışı yapmak için size büyük şanslar tanıyacaktır.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Ayrıca takipçilerinize özel indirimler ve kampanyalarda düzenleyebilirsiniz. İlk zamanlarda satış yapamamanız durumunda moralinizi bozmayın. Tüm işlerde olduğu gibi internetten çanta satışı yapmak sabır isteyen bir iştir. İstikrarlı ve azimle ilerlediğiniz takdir de yüksek karlar elde edebilirsiniz. Üstelik tüm bu işleri evde oturarak yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın