E-Kitap Nasıl Yazılır? İnternetten Nasıl Satış Yapabilirim?

Ek İş Fikirleri

 

Her insan kendi düşündüklerini kitaba aktarmak ve ölümsüz yapmak ister. Kalemine güvenenler ise e-kitap nasıl yazılır sorusunun cevabını arayarak, yeteneklerini paraya dönüştürmek istiyor. Hem seveceğiniz hem de kazanacağınız ek iş fikirlerinden biri olan e-kitap, internetten para kazanma imkanı sunuyor. Kitap türünün ve kaç sayfa olmasının bir önemi yok. Sadece gerçekten kitlelere satabileceğiniz bir kitap olması kafidir. Anı kitabı, yemek kitabı, roman fark etmeksizin iş kapısı bu sektörde daima açıktır. Özellikle günümüz teknolojisinin gelişmesi telefonlar, tabletler gibi araçlar bu sektörü ilerletmeye yetmiştir. İşte size para kazanmanın yolları arasındaki e-kitap yazarak para kazanma hakkındaki bilgiler.

E-Kitap Nasıl Yazılır?

Yapmanız gereken harika bir harika bir e-kitap yazmak olacaktır. Fakat tabi ki bu oldukça zor. Her yazar yazmaya başladıktan sonra mükemmel satırlar icra ettiğine inanır. Ya da kötü bir kitap bile olsa illaki alıcısının çıkacağına inanılır. Fakat bunu dışarıdan gözle görmek gerekiyor. Bunun için internet ortamında veya dışarıdan yazarların aktif olduğu yerlere katılın.

Buralardan aldığınız geri bildirimler ile e-kitap yazma işinde kendinizi geliştirebilirsiniz. Övgü veya kötü eleştiriler gelişmenizde yardımcı olacaktır. Kitabınızın beğenilmesi için yanlışları bulmanız gerekiyor. Tabi bu yanlışlar da bir grup içinde daha kolay bulunacaktır. Düzenlemeleri editöre yaptırmak yerine kendiniz yaparak, tecrübenizi katlayabilirsiniz. Böylelikle hem paranız cebinde kalır hem de bir dahaki kitabınız için cesaretiniz artar. Kitap yazımının yanı sıra kitap seslendirerek de para kazanabilirsiniz. Bunun için yazımızı okuyabilirsiniz.

Kitap Seslendirme: Seslendir ve Sesinle Para Kazan!

E- Kitap Fiyatları İçin Seçiminizi İyi Yapın

E-kitapları fiyatları oldukça çeşitlidir. Sayfa sayısını, zorluğunu dikkate alarak 0-100 TL arasında uygun bir fiyat belirleyin. Yeteri kadar iyi yazdığınıza inanıyorsanız yayınlayabilirsiniz. Sayfa sayısı fark etmeksizin kitabınız iyiyse uzun sayfalı kitaplardan bile iyi kazanabilirsiniz. Ayrıca e-kitap yazarken benzer konuda yazan rakiplerinizi de inceleyerek, fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-Book Yazmak İçin Format Seçimini Belirleyin

E-kitaplar internet ortamında yayınlanacağı için hangi formatta olacağını iyi bilmelisiniz. Online kitap yazma işi için tavsiyemiz işin uzmanından yardım almanız. Doğru formatta göze iyi gelecek şekilde hoş düzenlenmiş bir kitap, büyük kitlelere satılabilir. Yazı tipi, yazı büyüklüğü, paragraflar ve yazı genişliği gibi özelliklere dikkat etmelisiniz.

İlginizi Çekebilir: İnstagram Sayfasından Para Kazanmak İçin Tavsiyeler

Kapak Tercihinizi Yapın

Kitap kapağı internet ortamında bile olsa dikkat çekecektir. Dijital ve hoş tasarlanmış bir kapak, e-book yazmaktan bile daha önemlidir diyebiliriz. Ayrıca e-kitabın profesyonel bir şekilde tasarlanması daha iyi olacaktır. Baştan savma bir tasarım ile ilk sayfasının bile okunması zor olacaktır.

Ürünün Açıklamasına Özen Gösterin

Yapacağınız açıklamalar kitap hakkında insanlara ön bilgi sunar. İyi bir açıklamada şunlar olmalıdır. Kitabın türü, kelime sayısı, yazarın kısa özgeçmişi ve diğer insanların görüşleri. Bu sayede insanlar ne okuyacağı hakkında hayal kurmaya başlayabilir.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Kitabın Satışı Nerede Olacak?

e-book-nasil-yazilir-satis-siteleri

 

İnternetten kitap yazarak para kazanma işini birçok platformda yapabilirsiniz. İnternet üzerinden bilindik siteler bulunmaktadır. Bunlar ilk başta az miktarda üyelik ücreti istemektedir. Daha sonra her kitaptan alınmak üzere belli bir komisyon oranı bulunmaktadır. Yapacağınız satışlar için internet üzerinden reklam vererek, para kazanma şansınızı arttırabilirsiniz. Örneğin 40 satışa 100 LT ödeyerek 300 TL kazanabilirsiniz. Farklı sitelerde kitabınızı yayınlamaya başladıkça bu oran artacaktır. Eğer iyi bir İngilizceniz varsa İngilizce e-kitap yazarak, daha çok kazanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Kitabınızın Reklam Yaparak İnsanlara Duyurun

E-kitap nasıl yazılır sorusunu cevaplandırdıktan sonra asıl parayı tanıtım ve reklamlardan kazanacaksınız. Öncelikle kendinize bir web sitesi kurarak işe başlayabilirsiniz. Daha sonra Facebook, Twitter, İnstagram gibi yerlerde kendinize sayfalar açabilir veya başka sayfalara ücreti karşılığında reklam yapabilirsiniz. İnternet üzerinde bulunan e-kitap satışı yapan forumları ve grupları bularak reklam yapabilirsiniz. Kendi sayfalarınızdaki biyografinize kitabınızın ismini ve linkini ekleyebilirsiniz.

E-Kitap Siteleri Nelerdir? (Satış)

 • Wattpad
 • Scribd
 • Google Play Kitaplar
 • Amazon Kindle
 • Apple Store
 • Kendi Web Siteniz

E-Kitap Yazma Programı Nelerdir?

 • Wattpad
 • Word (ayrıca imla hatalarını da görebilirsiniz)
 • Google Dökümanlar
 • Gitbook
 • Metin Belgesi
 • Leanpub
 • Moon+ Reader

Araştırmayı seviyorsanız makale yazarak da kazanç sağlayabilirsiniz. Makale konusundaki rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Bilgisayardan Makale Yazarak Para Kazanmak: İnceleme Yazısı

 

 

Bir cevap yazın