İnstagram Sayfasından Para Kazanmak İçin Tavsiyeler

Ek İş Fikirleri

 

İnstagram son yılların en popüler eğlence ve paylaşım alanlarından biri olmuştur. Ayrıca internetten para kazanmak isteyenlerin de uğrak noktası haline gelmiştir. Girişimciler her işte olduğu gibi İnstagram’da da farklı fikirlere kendilerini açarak, para kazanmanın yollarını arıyorlar. Hemen hemen herkese karlı işler sunan İnstagram ev hanımlarına bile kazanç kapısı sağlıyor.

İnstagram çeşitli hizmetleri sunmanızda yardımcı olsa da satış yapmak kar oranınızı daha çok arttıracaktır. Fakat yüksek takipçi sayısına sahipseniz reklam alarak daha yüksek gelirlere sahip olabilirsiniz. Böylelikle sermayesiz olarak hızlı başlangıç yapabilirsiniz. Tabi bunun için takipçiye ihtiyacınız bulunuyor. Türkiye’de ve Dünya’da en çok kullanılan sosyal medya aracından olan İnstagram’da yapılan ürün satışları aylık 50 binlere varan ücretler kazanmayı sağlayabiliyor. Bu ücretler daha büyük sayfalarda gerçekleşirken küçük sayfalarda da ay sonu faturalarınıza yardımcı olacak paralar kazandırabilir. Örneğin internetten çanta satışı için yazımızı okuyabilirsiniz.

İnternetten Çanta Satışı Yapmak İstiyorum Diyenlere İpuçları

İnstagram’da Ne Satabilirim?

İnstagram’da hedef kitlenizi iyi belirlediğiniz takdir de birçok ürün satabilirsiniz. Örneğin, ayakkabı, elbise, takı, cep telefonu kılıf, tişört, kozmetik ürünlerinin yanı sıra gıda ürünlerini bile satabilirsiniz. Bu ürünler İnstagram’ın en çok satılanları arasında. Rekabet ne kadar çok olursa olsun, yeterli takipçiniz olduğunda hala satış yapabilirsiniz. Çünkü Pazar payı oldukça büyük. Binlerce sayfa bile olsa her insanın örneğin ayakkabısı, giysisi eskiyeceği için sürekli satışlar aktif olacaktır. İnstagram sayfa açıp para kazanmak için çeşitli markalara yönelerek, hedef kitlenizi genişletebilirsiniz.

Satışa Başlamak İçin Ne Yapabilirim?

instagramdan-nasil-para-kazanilir

Satışını yapabileceğiniz ve İnstagram’dan para kazanmaya inandığınız bir ürün bulduysanız, öncelikle bir İnstagram hesabı açmalısınız. Hesabınız sizi ve markanızı temsil edeceği için ismini iyi belirlemelisiniz. Profil fotoğrafınızı seçtikten sonra işletmenizin bilgilerini açıklama olarak yerleştirmelisiniz(telefon, adres).

Ürünlerinizi pazarlamaya geçmeden önce birkaç ay sadece ürünlerinizden fotoğraflar koyarak ilerleyin ki hesabınız dolu görünsün. Zaten işe takipçisiz başlayacağınız için bu sırada takipçileriniz de yavaştan artmaya başlasın. Takipçilerinizi arttırmak için başkalarını takip edebilirsiniz. Böylelikle ilgisini çektikleriniz size geri dönecektir. Saat başı ceza yemeden 80 civarı kişiye takip atabilirsiniz. Birkaç ay böyle idare ettikten sonra takipçi sayınız yaklaşık 5 binleri bulacaktır.

Takip etme limiti 7.500 olduğu için bu sayıya ulaşınca takipten çıkmalısınız. Yine bunu da saat başı yaparak ceza yeme ihtimalinizi azaltmalısınız. Ücretsiz olarak hesap yükseltmenin en kolay yolu bu olsa da yüksek sayfalı hesaplara ücretli reklam vererek daha uğraşsız kazanç sağlayabilirsiniz. Öncelikle orta seviyedeki yani 200 bin civarı takipçisi olan sayfalardan başlayarak denemeler yapabilirsiniz. Dolandırılma ihtimaline karşı ücret vereceğiniz sayfa sahibi ile telefon ile arayın. Diğer yandan İnstagram sayfasından para kazanmak için direkt olarak İnstagram’ın kendisine reklam verebilirsiniz. Oldukça cüzi miktarlarda denemeler yaparak, sayfa potansiyelinizi görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Ürün Satışı Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar

İnstagram sayfasından para kazanmak istiyorsanız öncelikle satacağınız ürünü iyi pazarlamayı bilmelisiniz. Satacağınız ürünü biraz süsleyerek ilgi çekici hale getirin. Buna ise fotoğrafları yüksek çözünürlükle çekerek başlayabilirsiniz. Bir başka şey ise kampanyalar ve çekilişler düzenleyebilirsiniz. Böylelikle yüksek kitlelere sesinizi duyurabilirsiniz.

Belli bir noktaya ulaşmak istiyorsanız dürüstlükten taviz vermemelisiniz. Kötü yorum almamaya özen gösterin. Siparişini aldığınız her ürünü en kısa sürede müşteriye ulaştırarak, güvenilir bir profil çizmeniz gerekiyor. Aynı gün kargoya vererek bu sorunu çözebilirsiniz. Müşterilerinizle güven sorununu ortadan kaldırmak için kapıda ödeme fırsatı sunarak, yüzlerini güldürebilirsiniz. Size güvenen müşterileriniz daha sonra kredi kartı ile ödeme yapmaya yanaşacaktır. Ayrıca sattığınız ürünlerden memnun kalanlara ve olumlu yorum yapanlara belirli bir indirim sunabilirsiniz.

Reklamlarla İnstagram Sayfasından Para Kazanmak

instagramdan-para-kazanmak

Ürün satışının yanı sıra İnstagram sayfasından paza kazanmak için reklamları kullanabilirsiniz. Sosyal medya artık her işletmenin ilk başvurduğu yerler arasındadır. Herkes satışlarını arttırmak için sosyal medyaya bütçe ayırmaktadır. Fakat rekabet fazla olduğu için öncelikle yüksek takipçili bir hesabınız olması gerekiyor.

Bunun yanında belli bir kesime hitap eden hesabınız size daha çok kazandıracaktır. Örneğin sadece kadınlara hitap eden bir sayfanızın olması, kadınlara yönelik ürün satışı yapanlardan daha çok reklam geliri elde etmenizi sağlar. Böyle bir hesapta takipçi sayınız 50-100bin arası bile olsa 500 bin kişilik komedi sayfasından daha çok gelir sağlayabilir.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Bunu iyi analiz etmek için rakip sayfaları inceleyebilirsiniz. Onlara göre kendinizi yenileyebilir veya geliştirebilirsiniz. Eğer hesabınız kaliteli ise hesap açıklamanıza reklam aldığınıza dair bir not düşebilirsiniz. Zaten siz bunu yapmadan firmalar size ulaşacaktır. Firmaların en çok reklam verdiği yöntem içerik reklamıdır. Bunun yanında hikaye ve isim yerleştirmede bulunuyor. İçeriklerde kaliteli bir görsel kullanarak firmayı memnun edebilirsiniz. Bunun yanında sadece ürüne özel video da çekebilirsiniz.

Takipçileri Nasıl Arttırabilirim?

 

İnstagram sayfasından para kazanmak için en önemli etken takipçidir. Organik takipçileri olan bir hesabın arkasına yaslanması yeterlidir. Öncelikle başka hesaplarla iletişim halinde olmalısınız. Onları takip ederek, beğeniler atarak ve yorumlar yaparak, başka insanların sizi görmesini sağlayın. Paylaştığınız her fotoğrafa uygun içerikler girmeyi unutmayın.

Mevcut takipçilerinize değer verin. Onlarla iletişim halinde olun, sordukları sorulara cevap verin ve beğenin. Bu onların hoşuna giderek, sadık denilen kitleyi oluşturur. Bazen de soruları siz sorarak, cevaplamalarını isteyin. İnstagram sayfasından para kazanmak ve takipçi arttırmak için en etkili yöntem etiketleri doğru kullanmaktır. Yeni insanlar kazanmak istiyorsanız içeriklerle alakalı birkaç etiket kullanmalısınız.

İnstagram’da çekiliş yaparak para kazanmak ise yeni bir yöntemdir. Sayfa beğenip, yorum yapıp, arkadaşlarını etiketlemelerini istemeniz takipçi sayınızı bir anda fırlatacaktır. Tabi karşılığında güzel ödüller verirseniz. Hikayeler ise takipçilerin ana sayfasında sabit duran içeriklerdir. Günde birkaç hikaye oluşturarak, farklı şeyler kullanarak dikkat çekebilirsiniz. Eğer belirli bir bölgeye hitap eden sayfanız varsa, coğrafi etiketleme yaparak, tam istediğiniz kitlelere ulaşabilirsiniz. Bu durumda 100 kişi 1000 kişiden daha etkili olabilir. İnstagram takipçinizi arttırmak için diğer sosyal medya hesaplarınızı kullanarak reklam yapabilirsiniz. Oradaki kullanıcıları buraya yönlendirebilirsiniz. Facebooktan para kazanmak için fikirlerimize de göz atabilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın