Evde Sabun Yaparak Para Kazanmak 2023

Ek İş Fikirleri

Kolay yoldan para kazanma fikirleri arasında sabun yapımı bulunmaktadır. Kolaylıkla yapılabilecek işlerden birisi olduğu için yeni girişimcilerin sıklıkla denediği yöntemlerden birisidir. Her evin vazgeçilmez temizlik ürünlerinden birisi olan sabunlar, aynı zamanda hoş kokularıyla insanları büyülemektedir. Renk renk ve mis kokulu sabunlar el yıkama alışkanlığı kazandıran araçlardan birisidir. 1800’lü yıllarda gelişmeye başlayan sabunlar aslında yüzyıllardır kullanılan temizlik malzemelerindendir.

Sabun ne işe yarar dendiğinde herkes el yıkamak için diye cevaplar. Fakat aslında kozmetik sektöründen, boya ve ilaç sektörüne kadar birçok alanda aktif olarak kullanılmaktadır. Günümüzde farklı şekillerde ve farklı kokularda hala imal edilen sabunlar, girişimcilerin yeni hedefi haline gelmeye başladı.  Şöyle ki artık oturarak evde sabun yaparak para kazanma imkanınız bulunuyor. Tam zamanlı işinizden yeteri kadar kazanç sağlayamıyorsanız veya ev hanımı olarak boş zamanınız bulunuyorsa, bu iş tam size göre.

İlginizi Çekebilir: Arabaya Reklam Alarak Para Kazanmanın Pratik Yolu 2023

Bu yöntemi birçok insan para kazanmak için kullanırken birçoğu zaten hâlihazırda hobi amaçlı yapmaktadır. Bu satırları okurken sanırım birçoğunuz neden bu zamana kadar zaman kaybettim diyecektir. Evde sabun yaparak para kazanma şansınız oldukça yüksektir. Fakat nasıl bir sabun yapacağınızı bilmelisiniz. Marketlerde biraz gezindiyseniz birbirinden çeşitli sabunlar bulunmaktadır.

İnsanlar bu sabunların hem kalitesiyle hem kokusuyla hem de şekliyle ilgilenmektedir. Çünkü bir temizlik malzemesi olmasının yanı sıra güzel bir dekorasyon aracıdır. Yuvarlak veya kare olanlardan bahsetmiyoruz. Araba şeklinde sabunlar bile bulunuyor. Demek ki sabun çeşitleri bu noktaya geldiyse bu işte para var demektir. Siz de hayal gücünüzü ve el becerinizi birleştirerek evde sabun yaparak para kazanma şansını elde edebilirsiniz.

Bu sayede günümüzün ekonomik şartlarının altında ezilmek zorunda kalmadan ihtiyacınız olan her şeyi alabilirsiniz. Ekonomik koşullar ne kadar zorlaşsa da peşinden farklı iş fikirleri de geliyor. Özellikle internet günümüzde birçok kişinin ekmek yiyeceği bir yer haline gelmeye başladı. Birçok insan sabun yaparak para kazanmak nasıl olur hayal bile edemezken daha adını sayamayacağınız farklı iş kolları da bulunuyor. Gelin daha yakından bakalım.

İlginizi Çekebilir: Bebek-Çocuk Bakıcısı Olarak Para Kazanma Fırsatı: İnceleme Yazısı

Evde Sabun Yaparak Nasıl Para Kazanılır? Yöntemleri Nelerdir?

sabun-yapımı

Günlük işlerde çalışarak saatlerce kendini heba edenler ve yeterince para kazanma şansı bulamayanlar evde sabun yaparak para kazanmanın tadına varıyorlar. Sizi belki de zengin etmeyecek bir iş fikri olsa da ay sonu faturalarınızı ödemenizde yardımcı olacaktır. Tek başınıza bu ekonomik güçlükten çıkamıyorsanız, ailecek evde sabun yapabilirsiniz. Tabi kimyasal malzemeler kullanılacağı için çok küçük çocuklarınızı bu işe katmamanızı öneriyoruz.

Bu iş daha çok öğrencilerin ve ev hanımlarının kurtarıcısı haline gelmiştir. Birçok ev hanımı mevcut şartlar nedeniyle eşinden para istemeye gocunabilmektedir. Fakat bu sayede para harcamanın tadına varabileceksiniz. Ya da öğrenciler aldıkları bursları kiraya veya yemeğe verdikleri için cebinde parası kalmamış olabilir. Evde sabun yaparak, kendinize kıyafet alabilir ve parayı düşünmek zorunda kalmayabilirsiniz. Birkaç malzemeyle yapabileceğiniz bu iş sizi fazla yormayacaktır. Ayrıca kaybetme riskiniz yok denecek kadar az. Hiç olmadı elinizdeki ürünleri aldığınız fiyatın biraz üstüne satarak, maliyeti çıkartabilirsiniz. Asıl önemli olan denemektir.

İlginizi Çekebilir: Freelancer Çalışmak İsteyenler İçin Altın Değerinde Tavsiyeler

Evde sabun yaparak para kazanma isteyenler genellikle farklı sabunları nasıl yapacaklarını bilmiyorlar. Fakat günümüzde bu pek problem değildir. İnternet ortamında ve özellikle Youtube üzerinde birçok video bulunmaktadır. Gereken malzemeleri alarak birkaç deneme sonrasında istediğiniz gibi sabun yapabilirsiniz. Öncelikle sabunlara şekil vermeniz için kalıplara ihtiyacınız olacaktır.

Büyük bir sermayeye de gerek yok en fazla 30-40 TL malzemeler için yeterli olacaktır. Eğlenceli ve para kazanmaya uygun bir iş olduğu için her gün sabun yapmak isteyebilirsiniz. Ayrıca fabrikasyon ürünlerin hangi şartlarda üretildiği belli olmadığı için sizin ürünleriniz biraz daha doğal olacaktır. İlk zamanlarda bir sabun yapmak bir iki saatinizi alırken zaman içinde yarım saate düşecektir. Yani gün içinde ürettiğiniz sabun sayısı artacaktır. Şekilleri ve renkleri yaratıcı bir şekilde ortaya çıkartarak, satış yapma şansınızı arttırabilirsiniz.

Evde sabun yaparak para kazanma kolay olsa da pazarlama yeteneğinizin de biraz olması gerekiyor ki ürünlerinizi satabilin. Özellikle internetten satış yöntemlerini araştırmalısınız. Sosyal medya hesapları bu iş için biçilmiş kaftan olacaktır. Bunun yanında çeşitli firmalara toptan olarak tüm ürünlerinizi satarak, müşteri bulma derdinden kurtulabilirsiniz. İnstagram veya Facebook hesabınızı açtıktan sonra insanların ne alacağını bilmesi açısından çeşitli fotoğraflar yükleyebilirsiniz. Uzak yerlerden sipariş almanız durumunda kapıda ödeme imkanını sunarak, insanların güvenini kazanabilirsiniz. Evde sabun yaparak para kazanma için öncelikle plan programınızı iyi yapmalısınız?

Evde Sabun Yaparak Para Kazanmanın İncelikleri

renkli-sabun-yapmak

 

Sabun yaparak para kazanmak için pek bir inceliğe ve yeteneğe gerek yok aslında. Asıl iş pazarlama yönünde bitiyor. Biraz istek, azim ve sabırla bu işin altından kolaylıkla kalkabilirsiniz. Ayrıca ürünlerinizin dikkat çekici olması gerekiyor. Yuvarlak ve kare tasarımlar hâlihazırda zaten var. Fakat eğlenceli tasarımları insanlar dekorasyon amaçlı bile alacaktır. Erkekler zaten her gün işte çalıştıkları için evde sabun işi onlar için pek uygun olmayacaktır.

Fakat ev hanımları ve öğrenciler için biraz daha uygundur. Tabi ki 18 yaş üstü. Ev hanımlarının el becerisi yemeklerde iyi olduğu için bu iş onlar için oldukça kolay olacaktır. Evde sabun işi ayrıca canı sıkılmış emekliler için de uygundur. Kısacası boş zamanı olan herkes, bu eğlenceli ve para kazandıran işi yapabilir. Bu işte kullanacağınız malzemeler asitli olacağı için mutlaka yaparken eldiven ve gözlük kullanmalısınız. Ayrıca ısıya dayanıklı kalıplar kullanmalısınız.

İlginizi Çekebilir: AVM’de Stand Açma Fikirleri: Detaylı İnceleme

Evde Sabun Yapmak Ne Kadar Kazandırır?

evde-sabun-yapımı

Herkesin merak ettiği soru evde sabun işi ne kadar para kazandırır? Oluyor. Öncelikle maliyetlerinizi hesaplamalısınız. Daha sonra satış fiyatına karar vermelisiniz. Para kazanma konusuna gelirsek bu sizin günlük üretiminize ve çalışmanıza bağlıdır. Günde 20 sabun yapanın 40 sabun yapana göre alacağı para daha az olacaktır. Fakat daima satış yapabileceğiniz bir sektördür. İnsanlara sesinizi duyurmak için bir süre sonra pes etmek yerine üretmeye devam etmelisiniz. Satış fiyatları malzemeye göre daha yüksek olacağı için kar oranınız yüzde yüzü geçecektir. Bu size motive olmanız için gereken güveni verecektir.

İlginizi Çekebilir:  İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Bir sabunun ortalama 10 TL olduğunu düşünürseniz günde 20 sabun yapan bir insan eğer pazarlayabilirse 300 TL kazanacaktır. Evde sabun yaparak para kazanma şansı yakalamak istiyorsanız firmalarla anlaşarak fazla üretimleri hızlıca elden çıkartabilirsiniz. Bunun yanında pazarlarda tezgâh kurarak satış yapabilirsiniz. Pazar ortamında bu gibi ürünler oldukça ilginç ve dikkat çekici gelecektir. Fiyatları hem kazanacağınız hem de insanların almakta zorlanmayacağı bir şekilde belirleyerek, satışlarınızı artırabilirsiniz. Her işte olduğu gibi evde sabun işinde de müşteri memnuniyeti önemlidir.

Bir cevap yazın