Kuryelik Yaparak Para Kazanmak | 2023 İçin En Verimli Yollar

Ek İş Fikirleri

Kuryelik yaparak para kazanma günümüzün karlı iş fikirleri arasındadır. Teknolojinin gelişmesi ise buna ön ayak olan en önemli etkenlerdendir. Artık birçok insan oturduğu yerden bilgisayar ve mobil cihazlarından sipariş vererek, kuryeler tarafından istediklerini alabiliyorlar. Diğer ek işlerin yanı sıra kuryelik yapmak biraz daha düzenli iş sayabileceğimiz mesleklerdendir.

Hatta bir nevi oturarak ve gezerek para kazanmak olarak da nitelendirilebiliyor. İster araba ister motor ister bisikletle kuryelik yapılabiliyor. Sadece yemek siparişleri değil, getir-götür işleri, eşya taşıma işlerini de kapsıyor. Eğer adres bilginiz iyiyse ve gereken yere tam zamanında ulaşabileceğinizi düşünüyorsanız bu iş tam size göre. Yaş ve cinsiyet fark etmeksizin siz de kuryelik yaparak para kazanma şansı elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Evde Ütü Yaparak Para Kazanma: Detaylı İnceleme

Kuryelik Yaparak Gelir Elde Etmek

kuryelik-yaparak-para-kazanma

Kolay yoldan para kazanma fikirlerinden biri olan bu meslekte çeşitli çalışma modelleri bulunuyor. Kuryelik mesleğinde insanların aklına genellikle motorla taşıma düşüncesi geliyor. Aslında diğer araçlarla da gerçekleştirilebilse de motor ile daha hızlı ve konforlu ulaşım sağlanabiliyor. Mesleğe adım atmak aslında çok basit. Birçok lokanta, kafe ve restoran evlere servis yaptıkları için kurye ile çalışacak ekip aramaktadır. Gün içinde oradan oraya gitmek yorucu gibi görünse de altınızda motor olduğundan dolayı sizi pek etkilemiyor.

İlginizi Çekebilir: Freelancer Çalışmak İsteyenler İçin Altın Değerinde Tavsiyeler

Kuryelik yaparak kazanç elde etmek için öncelikle motor ehliyetinizin bulunması gerekiyor. Fakat bazı durumlarda elektrikli bisikletler de kullanıldığı için buna gerek olmuyor. Sürekli gezerek çalışacağınız için işinizi sevmeli ve sıkılmamalısınız. Eğer işe yeni başladıysanız asgari ücret üzerinden kazanç sağlayabilirsiniz. Bazı durumlarda ücret daha yüksektir. Bunda sizin tecrübeniz ve firmanın büyüklüğü etkendir. Eğer kendinize ait bir motorunuz varsa ve onla çalışmak istiyorsanız bir adım önde başlayabilirsiniz.

Öğrenciler İçin Kuryelik Mesleği

kuryelik-yapmak

Öğrenciler tam zamanlı işlerde çalışacak vakit bulamadıkları için alternatiflere yönelebilmektedir. Bunlardan birisi de kuryelik yaparak para kazanma işidir. Fastfood dükkanlarına, restoranlara ve lokantalara başvuru yaparak part-time olarak kazanç sağlayabilirsiniz. Bu sayede hem okulunuza devam edebilir hem de aklınız ekonomik sorunlarınızda kalmadan derslerinize odaklanabilirsiniz. Bu iş yerlerinde genellikle birden fazla kurye çalıştığı için çalışma saatlerinizi kendinizi seçebilirsiniz. Eğer çalıştığınız iş yeri sınırlı mevkilere gönderim yapıyorsa daha rahat çalışma ortamınız var demektir. Bu nedenle küçük bölgelerde tercih edilebilecek mesleklerden birisidir.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

 Kuryelik Mesleğini Kimler Yapabilir?

Aslında herkes bu soruya erkekler cevabını verebilir. Fakat kadınlarda günümüzde birçok iş kolunda yer aldıkları için kuryelik yaparak para kazanma şansı elde edebilir. Mesleği yapmak için ehliyetinizin bulunması gerekiyor. Güvenli ve hızlı araç kullanmayı da öğrenmelisiniz. Yol bilginiz de varsa asgari ücret yerine daha yüksek ücretlerden işe başlayabilirsiniz.

Kuryelik yapmak dört mevsim için de geçerli olduğundan zorlu hava koşullarını da aklınızdan çıkarmamalısınız. Eğer yaşadığınız yer çok soğuksa kışın motor tutmaktan elleriniz donabilir. Ayrıca aynı anda birden fazla yere teslimat ulaştırmanız gerekebilir. En zor işlemelerden birisi de budur belki de. Çünkü 5 dakika bile geç kalsanız, müşterilerden olumsuz geri dönüş alabilirsiniz. Yani işe başlamadan önce hızlıca yetişebileceğiniz bir mevkide olduğunuzdan emin olmalısınız.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Kuryelik Mesleği Ne Kadar kazandırır?

Bu hangi firmada çalışacağınıza, kaç saat çalışacağınıza göre değişir. Tabi tecrübenize göre de. Fakat kuryelik yaparak para kazanma için günlük 4-8 saat çalışarak 500-1200 TL arası kazanabilirsiniz. Saat arttığında kazanç oranınız ortalama 2000-3000 TL arasında olacaktır. Bu işi devamlı olarak mı yapmak istiyorsunuz yoksa eğitimleriniz için bütçe gerektiği için mi istiyorsunuz, bu analizi iyi yapmalısınız.

Bir cevap yazın