Kedi Köpek Oteli Açmak 2023

Ek İş Fikirleri

Girişimcilerin yeni sektörlerinden birisi olan kedi köpek oteli açmak, doğru planlandığında iyi paralar kazandırabiliyor. İnsanların en yakın arkadaşlarından birisi olan köpekler, insanların yardımına bile koşabilmektedir. Hatta bazı köpekler, çoğu insanın yapabileceği işleri yapabiliyorlar. Sizi koruyabilir, canınız sıkıldığında arkadaşlık edebilir ve daha birçok şeyi sizinle paylaşabilirler.

Kedi köpek oteli açmak istiyorum diyorsanız öncelikle uzman olmalısınız. Ya da sermayeniz varsa işletme açarak, bu işin uzmanlarıyla çalışabilirsiniz. Bu gibi işletmelerden para kazanmak için büyük şehirlere açmanız önemlidir. Çünkü büyük şehirlerde nüfus yoğunluğu fazla olduğu için referans bulma şansınız artacaktır. İnsanlar size ve yeteneğinize güvendikçe iş bulma şansınız artacaktır. İşte kolay yoldan para kazanma yöntemi olan kedi köpek okulu açmak için bilmeniz gerekenler.

İlginizi Çekebilir: Tavuk Çiftliği Kurmak 2023 | Maliyet ve Kazanç | Gerçekten Karlı Mı?

Kedi Köpek Oteli Açmak Karlı Mıdır?

kedi-kopek-oteli-acmak

Kedi köpek oteli açmak ve bundan para kazanmak öncelikle sabır gerektiren bir iştir. Bazı köpekler çok uysal olabileceği gibi bazıları huysuz olacaktır. Bu yüzden her köpek hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Gerek geçmişte nasıl büyütüldüğü gerekse cinslerini bilmelisiniz. Her insanın yapabileceği bir iş olmadığı için para kazanma şansınız oldukça yüksektir. Ayrıca zaman içinde daha çok müşteri elde edeceğiniz için kar oranınız giderek artacaktır.

İlginizi Çekebilir: Aktar Dükkanı Açmak 2023 | Maliyet Kar Oranı Nedir?

Bunun için kartvizit ve broşür bastırarak reklam yapmalısınız. Bunun yanında sosyal medya hesaplarınızı açarak, işletmenizin fotoğraflarını çekebilir ve cüzi miktarda reklam verebilirsiniz. Köpek kedi köpek oteli açmak istediğiniz yer ne kadar güzel olursa insanların için ısınacaktır. Örneğin daha doğayla iç içe bir yer veya kapalı olsa bile iyi dekore edilmiş bir yer müşteri potansiyelinizi arttıracaktır. Karlılığınızı arttırmak yerine sadece eğitim değil bakım hizmeti de verebilirsiniz. Bazı insanlar uzun yolculuklarda köpeğini bırakacak bir yer bulamadığı için konaklama hizmeti de kazancınızı arttıracaktır.

Kedi Köpek Oteli Açmak

Kedi köpek oteli açmak, düşünsel bir süreç istediği için iyi planlama yapmalısınız. Gerek işletme kirası gerekse çalışan masraflarını göz önünde bulundurmalısınız. Bazı köpeklerin bakımı ve eğitimi daha zor olacağı için ekstra bütçe ayırmanız gerekebilir. Örneğin günü birlik eğitimlerin yanı sıra uzun süre kalıcı eğitimlerde vermeniz gerekebilir.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Mesela insanlar 1 hafta boyunca köpeğini size emanet edebilir. Bu yüzden işletmeniz yeteri kadar köpeğe hizmet verebilecek şekilde geniş olmalıdır. Tüm köpek cinsleri hakkında bilgi sahibi olduktan sonra insanların ilgisini çekmeniz daha kolay olacaktır. Yani insanlar size güvenebileceğini bilecektir. Bazı köpekler birbiriyle iyi anlaşamayabilir. Bunun için her köpeğe ayrı eğitim vereceğiniz odalar bulunmalıdır. Burada hayal gücünüzü kullanabilirsiniz.

Ruhsat ve vergi levhası için belediyeden yasal mevzuatları tamamlayarak kedi köpek oteli açmak oldukça kolay olacaktır. Mutlaka veteriner bulundurmayı ihmal etmeyin. Köpeklerin hastalanabileceğini göz önünde bulundurun. Müşteriler bu konuda hassas olacaktır. Her zaman uysal davranmayan köpekler için gereken her şeyi sigorta yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Hem insanlara hem eşyalara zarar verme olasılıkları bulunuyor.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Kedi Köpek Oteli Açmak İçin İpuçları

kedi-oteli-acmak

Kedi köpek oteli açmak istiyorsanız geniş bir arazi kiralamanız gerekiyor. Köpekler sürekli kapalı bir odada kalmayacağı için enerjilerini atacak açık alanlara ihtiyaç olacaktır. Yiyecek alanı, tuvalet, köpek yıkama bölümleri işletmenizde bulunmalıdır. Eğer açık alanda bir işletme kiraladıysanız bu alanların çeşitli haşerelere karşı ilaçlandırıldığından emin olun. Her köpeğin büyüklüğüne ve kilosuna göre özel dinlenme yatakları hazırlamalısınız. İnsanlara işinizi ne kadar iyi yaptığınızı göstermek için en ufak ayrıntıya bile dikkat etmelisiniz. Bunun yanında kedi köpek otelinde duvarlar kolay temizlenebilir olmalıdır. Ki hastalıklara karşı korunaklı olabilsin.

 

Bir cevap yazın