AVM’de Stand Açma Fikirleri: Detaylı İnceleme

Ek İş Fikirleri

Günümüzün kolay yoldan para kazanma fırsatlarından birisi de AVM’de stand açmaktır. Kalabalıklaşan şehirlerin en güzel gezinti ve eğlence mekanlarından birisi de AMV’lerdir. Ayrıca insanların para kazanma istekleri de bu gibi yerlerin artmasını sağlamıştır. Ne kadar böyle yerlerde zaman harcamanın boşa vakit olarak nitelendirildiğini duysak da yeniliklere karşı gözleri kapatmak çok zor olur.

Artık sinemaya gitmek, dolaşmak, elbise satın almak, yemek yemek gibi aktiviteler bu kapalı alanlarda gerçekleşiyor. Özellikle yazın sıcağında içinin serin olması insanları cezp ediyor. Ayrıca çocuklar içinde bu yerler vazgeçilmezdir. Eğlence merkezlerinin olması çocuklu aileler için oldukça uygun oluyor. Erken saatlerden geç saatlere kadar sürekli dolu olan bu yerlerde insanlar para harcamasa bile değişik şeyleri görmeye geliyor. Siz de AVM’de stand açmak istiyorsanız ve para kazanmak istiyorsanız, insanların isteklerini ve tercihlerini iyi analiz etmelisiniz.

İlginizi Çekebilir: 2023 Yılında Para Kazanmanın En İyi 25 Yolu

AVM’de Açılabilecek Standlar

AVM’de stand açmak için çeşitli teknikler bulunuyor. Bu yerlerde ister kendi standınızı açabilir ister bayilik alarak para kazanabilirsiniz. Gıda, yiyecek, tasarım, ürün satışı gibi birçok kategori de kendi yerinizi bulabilirsiniz. Fakat sizin neyi istediğinizden çok insanların neyi aldığı daha önemlidir. Gelin AVM de açılabilecek standlar için öneriler beraber inceleyelim.

Çay ve Kahve Üzerine Stand Açmak

avmde-cay-kahve-standi-acmak

Ülkemizin başlıca içeceklerinden biri olan çay ve kahve AVM’lerde de baş köşede bulunuyor. Zaman fark etmeksizin sürekli tercih edilen bu içecekler, günün stresini almada yardımcı oluyor. AVM’de çay kahve standı açarak, hem müşterilere hem de kendinize güzel bir ziyafet verebilirsiniz. Maliyeti düşük ve yüksek kar oranı sağlayan bu işi mutlaka düşünmelisiniz.

1 kilo çayın 30-40 TL arasında olduğunu düşünürsek ve bir çay demlemek için 3 kaşık atarsanız, ortalama 200-300 bardak çay satabilirsiniz. Bir çay maliyeti de en az 2 TL olduğunu göre 30 TL’ye 400-600 TL arası kazanabilirsiniz. Tabi ki güzel bir mekan tercih ederek ve kiraları kıyaslayarak kar oranınızı arttırabilirsiniz. Eğer stand işi size basit geliyorsa kahve dükkanı açmak adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Parfüm Standı Açmak

avmde-parfum-standi-acmak

Çoğunlukla kadın müşteriler olmak üzere erkek müşteriler için de parfüm standı açarak para kazanma fırsatını yakalayabilirsiniz. Satış ve pazarlama konusunda kendinize güveniyorsanız kesinlikle bu işe girmelisiniz. Standı kendiniz veya bayilik alarak kurabilirsiniz. Bir dükkan açmaktan daha karlı olacağı için size daha çok kar kalacaktır.

Şekerleme ve Tatlı Standı Açmak

avmde-tatli-standi-acmak

Yaş fark etmeksizin herkesin ilgi odağı olan şekerleme ve tatlı standı açmak size iyi gelir sağlayabilir. Renk renk, farklı aromaları sunduğunuz takdir de müşteri potansiyeliniz artacaktır. Ayrıca güler yüzünüzü kullanarak, dikkat çekebilirsiniz. Bilinen markaların bayiliğini alarak, daha çok güven sağlayacağı için kar oranınız artacaktır. Şekerlemelerin yanı sıra yöresel tatlılara da yer vererek, özel günlere özel tatlılar satabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Her insan yemekten önce veya sonra birkaç tatlı siparişi vermek ister. Sütlü tatlılar, baklavalar, revaniler standınızı süslerken kimse satın almadan yanından geçmeyecektir. Hem yöresel lezzetlere yer verebilir hem de dünyanın en çok bilinen ürünlerini satabilirsiniz. Örneğin waffle,  donut gibi şeyler insanların merakını cezp edecektir. Tatlı ve şekerleme çeşitlerini arttırarak, ilgiyi büyütebilirsiniz.

Çiğ Köfte Standı Kurmak

avmde-cig-kofte-standi-acmak

Son dönemin en trend yiyeceklerinden birisi de çiğ köftedir. AVM’de çiğ köfte standı açmak, iyi paralar kazanabilirsiniz. İster kendi tatlarınızı kurabilir, ister ünlü markaların bayiliğini alabilirsiniz. Ünlü çiğköftecilerin reklamları sürekli döndüğü için bayilik almak şansınızı arttıracak ve masraflarınızı kısacaktır. Ayrıca kolay ve hızlı sunumuyla insanların iştahını açan ürünler arasındadır. Kar marjı ise yüzde 100’ün üzerindedir.

Hediyelik Ürün Standı Açmak

avmde-hediyelik-esya-satisi-yapmak

Her insan sevdiklerine ve ailesine özel günlerde hediye almayı sever. Siz de bu istek üzerine AVM’den- hediyelik eşya standı açmak ve para kazanmak için iyi bir araştırma yapabilirsiniz. Farklı ve ilginç dekoratif ürünlerden, kalpli yastıklara kadar birçok ürün çeşidi sunarak, herkese hitap edebilirsiniz.  Mumlar, oyuncaklar, ahşap oyuncaklar en çok satılan eşyalar arasındadır.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Hazır Giyim Standı Açmak

avmde-hazir-giyim-standi-acmak

İnsanların ne kadar çok çeşitli giyim eşyası bulunsa da ilgilerini çeken ürünleri almaya meyillidir. Üstelik istedikleri ürün bir tane kaldıysa, almak için her şeyi yapmaktadırlar. Mevsime özel kıyafetler getirerek AVM’de hazır giyim standı açmak üzerine bir fikir düşünebilirsiniz. Gençler için baskılı tişörtler, yetişkinler için daha sade ürünleri seçebilirsiniz. Ürünlerinizin kumaşı kalite oldukça satışlarınızı arttırabilirsiniz. Şorttan, şapkaya kadar birçok ürünü pazarlamak sizin elinizde.

Takı Aksesuar Standı Açmak

avmde-taki-aksesuar-standi-acmak

Takı satışları hem dışarı da hem AVM’de oldukça tutulan ek iş fikirleri arasındadır. Küpeler, kolyeler, bilezikler, yüzükler kadınların en sevdiği ürünler arasındadır. Uygun fiyatlı olarak satışını yapacağınız bu ürünler, yüksek kar marjı sağlayacaktır. Her kadın satın almasa bile illaki bir kez standınıza uğrayacaktır. Kadınlar kendileri için satın alırken erkeklerde eşleri için takılar alacaktır. Yani şansınız daha çok.

Çanta ve Eşarp Standı Kurmak

avmde-canta-esarp-satisi

Çanta ve Eşarpları uygun fiyata tedarik ederek AVM’de çanta ve eşarp standı kurmak artık çok kolay. Farklı markaların bayiliğini alabilir veya kendi temin ettiğiniz ürünleri kolaylıkla satabilirsiniz. Farklı mağazaları dolaşarak en çok satılan ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz. Ya da internet üzerinden kısa bir araştırma yapabilirsiniz. Kaliteli çantalar özellikle gençler tarafından büyük ilgi görmektedir. Eşarplar ise her yaş grubuna hitap eden tasarımlarda olduğu takdir de kolaylıkla satış yapabilirsiniz.

AVM’de Stand Açmak İçin İpuçları

Belirli bir sermayeye sahipseniz AVM de açılabilecek standlar sizi zorlamayacaktır. Burada en önemli konu stand açacağınız alışveriş merkezinin müşteri potansiyelidir. Daha çok büyük şehirlerdeki yerleri tercih ederek, aylık cironuzu arttırabilirsiniz. Bunun yanında standı açmadan önce tedarikçinizi belirlemek önemlidir. Ayrıca satışlarınızı artırmak için internetten çanta satışı hakkındaki konumuza göz atabilirsiniz.

AVM’de Stand Açmanın Kar Oranı

Kar oranı tamamen ne sattığınız, nerede sattığınız ve hangi şartlarda stand kurduğunuz önemlidir. Örneğin çay standından yüksek kar elde edebileceğiniz gibi çanta standından kar oranı az olabilir. Bu seçeneklere ve müşteri potansiyeline bağlıdır.  Ayrıca açtığınız standın hangi mağazanın yanında olduğuna dikkat edin. Çay standını en üst kata açarak, belki de satışlarınızı daha çok arttırabilirsiniz. Çünkü insanlar yorulduktan sonra dinlenmek için çay içeceklerdir. Bu yüzden alışveriş merkezinde stand açmak aylık 50 bin TL’ye varan kar sağlayabilir.

 

Bir cevap yazın