Evde Sarma Yaparak Para Kazanmak 2023 | En Verimli Teknikler!

Ek İş Fikirleri

Kolay yoldan para kazanma için sarmalar sıkça tercih edilmektedir. Yemeklerin vazgeçilmezi olsa da elinizin lezzeti iyiyse size para kazanma şansı tanıyabilir. İsmini bile duyunca birçok insanın iştahı kabarmaktadır. Annelerimizin ve anneannelerimizin yaptığı leziz sarmalar, çocukluğumuzdan beri süregelen lezzetli yiyeceklerden biridir. Farklı farklı çeşitleri olan sarmaların her biri birbirinden güzeldir. Vazgeçilmez öğünlerin baş tacı olan sarmalar, girişimciler için para kazanma fırsatı olarak gün yüzüne çıkmaktadır. ,

Asma yaprağı, pirinç, baharat, salça karışımlarıyla uzun çubuk misali sarılarak, mis gibi kokusuyla pişen bu yemeği sevmeyen insan neredeyse yoktur. Sadece ev yemeklerinde değil lokantalarda, düğünlerde ve mevlitlerde de sıkça yapılmaktadır. Siz de el lezzetinize güveniyorsanız evde sarma yaparak para kazanmak için bir fırsat yakalayabilirsiniz. Çeşitli organizasyonlarda firmalar ve insanlar tarafından toptan olarak satın alınan sarmalar, zamandan tasarruf sağlayabiliyor. Bunun yanında kadınların yaptığı günlerde de çayın yanında yenen yemeklerdendir.

İlginizi Çekebilir: Saç Satmak İsteyenler İçin Karlı Tavsiyeler

Evde Yaprak Sarma İşi Yapmak

evde-sarma-isi

Sarma yaparak para kazanmak isteyenler bir hayli fazla. Fakat bu iş sadece lezzetle de bitmiyor. Sarmaların güzel görünmesi de gerekiyor. Göze hitap eden sarmalar, güzel bir sunum için olmazsa olmazlardandır. Ayrıca satın alacağınız yaprakların da lezzetli olması gerekiyor.

Bunda kıstas yaprağın ince ve damarsız olmasıdır. Sadece sarma işiyle ilgilenmek istiyorsanız malzemeleri alarak da işe koyulabilirsiniz. Catering firmaları tarafından toplu bir şekilde sizden alınan sarmalar, farklı yerlere götürüldüğü için eğer işleriniz iyi giderse hızlı çalışmanız gerekebilmektedir. Memnuniyeti sabit tuttuğunuz takdir de güven kazanarak sürekli iş alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Yaprak sarma yaparak para kazanmak için kendinize güveniyorsanız artık ürünlerinizi pazarlamaya başlayabilirsiniz. Bu işi ister kendi başınıza ister toptan firmalara satabilirsiniz. Kişisel satışlarınızda kar oranı daha yüksek olabileceği gibi firmalara satışta müşteri sıkıntısı yaşamayacaksınız. İkisini de deneyebilirsiniz. Firmalara ister internetten ulaşabilir ister restoranlardan bilgi alarak sizi ulaştırmasını sağlayabilirsiniz.

Tabii ki isteyen restoranlar olursa lezzetini kanıtladığınız takdir de onlara da satış yapabilirsiniz. İnternet üzerinden ürünlerinizi pazarlama şansınızda bulunuyor. Evde yaprak sarma yaparak para kazanmak için sosyal medya hesaplarını kullanabilirsiniz. Özellikle Facebook ve İnstagram bu iş için biçilmiş kaftandır. Ya da bir web sitesi açarak e-ticaret yapabilir ve sarmaları özel paketleme yaparak kargoyla gönderebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Yaprak Sarma İşi Karlı Mı?

evde-sarma-yapmak

Zaman içinde işleriniz büyüyeceği için oldukça karlı bir iş olacaktır. Eğer fason olarak bu işi yapacaksanız yani firmalara belli miktarlarda sarma yetiştirecekseniz, günlük 20-40 TL arası aylık 600-1500 TL arası kazanabilirsiniz. Söylediğimiz gibi böyle yaparak müşteri sıkıntısı çekmezsiniz fakat kazancınız biraz daha az olacaktır. Yaprak sarma yaparak para kazanmak için dükkân açmak daha iyi olacaktır. Kilosunu 40-60 TL’den satabilir ya da bir porsiyonu 5 TL’den verdiğinizde aylık kazancınız daha da yükselecektir.

Devamlı müşteriler edindiğinizde işiniz her geçen gün artacaktır. Özellikle yaz aylarında düğünleri ve mevlitleri takip ederek insanlara teklif verebilirsiniz. Yaprak sarma yaparak para kazanmak için ipuçları bulunuyor. Yapacağınız her sarmanın aynı tatta olması için ölçü kullanmanız iyi olacaktır. Baharat ayarlamalarını da iyi yapmalısınız.

Sarmalar için zeytinyağı kullanarak, damak tadına hitap eden bir yemek oluşturabilirsiniz. Salamura yaprak aldıysanız önceden suda bekleterek fazla tuzunu alabilirsiniz. Bunun yanında sarmaları tencereye dik koyarak, daha fazla yer elde edebilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. Paketleme aşamasında hayal gücünüzü kullanarak daha dikkat çeken reklamsal tasarımlar yapmalısınız. Sarmaların yanı sıra reçel yapıp satmak istiyorsanız detaylı rehberimizi okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın