Apart Yurt Açarak Para Kazanma Fırsatı: İnceleme

Ek İş Fikirleri

Apart Yurt Açarak Para Kazanma Fırsatı: İnceleme

Sermayesi bulunan girişimciler için apart açmak ve para kazanma şansı oldukça yüksektir. Özellikle tatil kentlerindeki ve üniversite mekanlarına açılan apartlar ilgiyle karşılanmaktadır. Apart açarak insanlara kiralama veya satın alma fırsatı sunarak, kazanç sağlayabilirsiniz. Fakat her işte olduğu gibi bu işte de bazı evrakların tamamlanması gerekiyor.

Apart veya Öğrenci Yurdu Nasıl Açılır?

MEB’e bağlı olarak çalışan bu kurumları açmak için öncelikle buraya başvurmak gerekiyor. Özel öğrenci yurdu açmak için istenen ilk evrak üniversite diploması olmaktadır. Şahıs, limited şirketi veya adınıza başvuru yaparak, açmak istediğiniz öğrenci yurdunu yetkililere bildirebilirsiniz. Bunlar için üniversite mezunu olmanıza gerek yok. Peki, ama özel öğrenci yurdu nasıl açılır?

Özel öğrenci yurdu açmak için iskan belgesi şarttır. Oturma izni bulunan binalar yurda çevrilerek, öğrencilere hizmet verebilir. Yasaların belirlediği şartlara uyan binalarda istenilen aparta çevrilebilir. Fakat yönetmeliğe göre binanın bazı özelliklere sahip olması gerekiyor. Bu özellikle binanın dış yapısını ve iç dekorasyonunu kapsıyor. Detaylı bilgiyi başvuru yaparken öğrenebilirsiniz. Burada önemli olan öğrencinin sağlığı ve güvenliğidir. Bina gerekli kalitedeyse, örneğin doğal afetlere karşı dayanıklıysa iş yapabilir izni alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Hangi İçeriği Üretsem Diye Düşünenler İçin Youtube Kanal Fikirleri !

Apart veya Yurt Açmak İçin Gerekli Özellikler

yurt-acmak-icin-gerekenler

Apart yurt açmak için gerekli özellikler ve binanın yapısı itfaiye tarafından belirlenmektedir. İtfaiyenin gerekli kurumlara bildirdiği raporda yurt kapasitesi ve öğrenci sayısı belirlenmektedir. En yakın belediyeye başvurarak binanızın özelliklerini incelemeye alabilir ve raporunuzu başarıyla alabilirsiniz.

Özel öğrenci yurdu açarak para kazanma için diğer bir özellik kat planı hazırlanmasıdır. Örneğin ders odası nerede olacak, yemek salonu, tuvalet ve banyolar nerelere konumlandırılacak bu belirlenmelidir. Eğer öğrencilerin ilgisini çekecek bir apart açmak istiyorsanız, her şeyden önce bunu iyice düşünmelisiniz. Ayrıca her şeyden sonra yurdunuz için çalışan başvurusu almak için ruhsat almak gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Apart ve Yurt İçin Gerekli Belgeler

Apart, pansiyon ve yurt için almanız gereken belgeleri Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvurarak alabilirsiniz. Başvurunuz sonrasında müfettişler tarafından incelenen yurdunuz, ortalama 1-3 ay içerisinde onay almaktadır. Yasal mevzuatlara uyduğunuz takdir de bu sizin için çok kolay olacaktır.

Özel Apart Satın Almak

Öğrenci yurdu veya apart açarak para kazanmak istiyorsanız ve bunu hızlı olarak yapmak istiyorsanız var olan bir işletmeyi satın alabilirsiniz. Zaman kaybettiren düşüncelerde boğulmak yerine beğendiğiniz bir yurt ile hemen işe başlayabilirsiniz. Okulların kapandığı dönemde bu işleri yapmak zarar etmenizi önleyecektir. Peki, Öğrenci yurdu açmak karlı mı?  Günümüzde üniversite sayılarında oldukça artış yaşanmaktadır. Bu nedenle büyük şehirlerde açacağınız özel öğrenci yurtlarında para kazanma şansınız daha çok olacaktır.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Özellikle şehir merkezine açarak, şansınızı arttırabilirsiniz. Çünkü öğrenciler günlük hayatın stresinden kaçmak için bazen gezip tozmakta isteyecektir. Rakip analizi yaparak, civar yurtları incelemelisiniz. Eğer yurtların hepsi dolu ve hala istek varsa rakip fark etmeksizin bir yurt açabilirsiniz. Ayrıca bütçeniz fazla kalırsa yurdunuzun yanına bir bakkal veya market açarak, onların ihtiyaçlarına yönelik tüm satışları sağlayabilirsiniz. Özel öğrenci yurdu açmak birçok fırsatı beraberinde getirir. Okulların kapalı olduğu dönemde şayet gerekli izinler alınabilirse apartınız butik otel olarak da hizmet verebilir. Bunun yanında sadece odaları da kiralayarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın