Sanal Asistanlık Yapmak Nasıl Para Kazandırıyor?

Ek İş Fikirleri, İnternetten Para Kazanmak

Ek iş fikirleri arasında günümüzde giderek yaygınlaşan sanal asistanlık yapma fikri, tam zamanlı çalışanların kazandığı paradan daha fazla kazanç imkanı sunabilir. Evde ofis şeklinde çalışabileceğiniz bu sistemde bir nevi sekreter olarak çalışabileceksiniz. Belli bir seviyede bilgisayar kullanabilen herkes sanal asistanlıktan para kazanma fırsatı yakalayabilir.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Sanal Asistanlar Nasıl Çalışır?

Firmanız için evden çalışırken özel görüşmeler için randevular ayarlamak sizin göreviniz olacaktır. Bunun yanında müşterilere veya firmalara sunulacak olan metinleri hazırlayabilirsiniz. İşverenin yoğun temposunda vakit ayıramayacağı maillere cevap verme işlemleri de size kalacaktır. Gereken verileri, hesapları ve işlemleri elektronik olarak dosyalayarak güvenli şekilde saklayabileceksiniz. Bu ve bunun gibi birçok şeyi sanal asistanlar tarafından gerçekleşmektedir. Her firmanın çalışma prensibi farklı olduğundan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sanal Asistan Olmak İçin İpuçları

Eğer üst düzey bir firmada çalışmıyorsanız, sanal asistan olmak herkes tarafından kolayca anlaşılabilir. Dilerseniz çeşitli kurslardan sanal asistanlık eğitimi alarak, kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu kurslar günümüzde internet ortamında da yayınlanmaktadır. Üniversite diplomanız varsa iş bulma ihtimaliniz bir nebze olsun yüksektir. İş imkanı kolay elde edebilmek için iyi hazırlanmış bir CV’ye ihtiyacınız olacaktır. Bu işveren gözünde değerli bir detaydır. Sanal asistan olmak istiyorum diyorsanız, evden çalışabilmek için öncelikle ekipmanlarınızı hazırlamalısınız. İşlemleri hızlı yapmak ve zamandan tasarruf etmek için hızlı bir bilgisayar sizin için iyi olacaktır. Bunun yanında faks, yazıcı, tarayıcı veya fotokopi makinesini da bulundurmanız ekstra işlemler için fayda sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir: Güzellik Merkezi Açmak, Gerekli Belgeler, Maliyet, Şartlar, İpuçları

sanal-asistanlık-yaparak-para-kazanmak

Sadece iş için kullanacağınız ayrı bir telefon işleri tıkırında yürütmenize yardımcı olacaktır. Çalışma ortamınız sessizse işinize kendinizi daha iyi verebilirsiniz. Sanal sekreterlik yapmak ilerleyen zamanlarda önünüze çıkacak işler için de tecrübe kazanmanızı sağlayacaktır.

Var olan yeteneklerinizi hızlandırarak, her işi kolayca yaparak kısa sürede daha çok para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Müşterilerle ve işvereninizle iyi iletişim kurarak, birden fazla işi pratik olarak yapmanız tercih edilme oranını arttıracaktır. Ayrıca bilgisayarda dakikada yazdığınız kelime 60’ın üstündeyse internetten para kazanma fırsatı için biçilmiş kaftansınız demektir. Kelime sayınızı internet üzerinden test edebilirsiniz. Ayrıca bilgisayardaki Excel programlarını, hesap kitap işlemlerini iyi yapabilmelisiniz.

Kendinizi Tanıtın

Sanal sekreterlik yapmak için kendi reklamınızı iyi yapmalısınız. Bunun yanından internet ortamındaki ilanları inceleyebilirsiniz. İyi bir CV hazırladıktan sonra bunu çeşitli sitelere yükleyebilirsiniz. Eğer hâlihazırda sekreterlik v.b bir göreviniz varsa bunu eve taşımak için izin alabilirsiniz.

Bu hem işverenin hem sizin işinize gelecektir. Yeteneklerinizi iyi bir şekilde müşterilere gösterdiğiniz takdir de referanslarınız artacaktır. Çeşitli insanlarla iletişim kurmakta başarılıysanız, sanal asistanlıktan para kazanma hiçte zor değil. Bunu internette sağlayan en iyi platformlardan birisi de LinkedIn’dir. Ayrıca forumlara, sitelere kaydolabilir ve sosyal medya hesabınızdan kendinizi tanıtabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Geri Dönüşüm Tesisi Kurmak, Maliyeti, Kazancı, Gerekli Belgeler

Sanal Asistanlıktan Ne Kadar Kazanırım?

Günde birkaç saatlik çalışmayla aylık 500-2000 TL arası para kazanabilirsiniz. Tabi ki sanal asistan fiyatları sizin yeteneklerinize ve işin zorluğuna göre değişecektir. Taban fiyattan bile sizin için iyi bir ek iş fırsatı olacaktır.

 

Bir cevap yazın