Oto Çekici İşi Yaparak Zengin Ol !

Ek İş Fikirleri, İş Yeri Açmak

 

Son dönemlerin ek iş fikirlerinden olan oto çekici işi yapmak, ülkemizde artan araç sayısını göz önünde bulundurduğumuzda iyi paralar kazandırmaktadır. Orta düzey bir sermaye ile herkes bu işi yapabilir. Tabi ki öncelikle B sınıfı ehliyete sahip olmalısınız. Aracın ağırlığı arttıkça ehliyet tipi değişmektedir.  Oto kurtarma şirketi kurmak için satın alacağınız aracın maliyeti ortalama 50-100bin TL arasındadır. Bunun yanında yıllık sigortayı da yaptırmanız gerektirmektedir. Bunun maliyeti ise 7-9 bin TL civarındadır. Kolay yoldan para kazanma yöntemleri arasında tam anlamıyla olmasa da kazanç oranı yüksek bir iş fikridir. Ayrıca oto kurtarıcı nasıl kullanılır, Youtube üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Ülkemizdeki araç sayısı genellikle ikinci el olarak arttığı için yolda kalan ve kaza yapan birçok araba bulunmaktadır. Yeterli seviyede insana ulaşabilir ve reklamınızı yapabilirseniz tek araç size para kazanmak için yetecektir. Oto kurtarıcı işi yapmak için başvuracağınız ilk şirket sigorta firmaları olmalıdır. Müşterilerine sigorta yaptıran bu şirketler, anında olay yerinde olmak için çalışmaktadır. Bu nedenle oto çekici arabası bulunanlarla anlaşma yoluna gitmektedirler. Hatta bir firmayla anlaşmadan araç almamanızı öneriyoruz. Uzun yıllar sektörde olan bir sigorta firması günde yüzlerce araçla meşgul olabilmektedir. Bu nedenle oto çekici işi yapmak oldukça karlıdır.

Oto Kurtarıcı İşi Yapmak

Oto çekici işi yapmak istiyorsanız diğer bir durağınız araba kiralama firmaları olmalıdır. Bölgenizde birden fazla araba kiralama firması varsa hepsine kartvizit bırakabilirsiniz. Çünkü aynı sigorta şirketleri gibi araba kiralama firmalarının da bazı durumlarda çekiciye ihtiyacı olabiliyor. Genellikle müşteri hatalarından kaynaklanan arızalar nedeniyle araçlar yolda kalabiliyor. Kısacası oto kurtarıcı işi yapmak ve iş bulma şansı oldukça yüksek.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Oto Çekici İşi Yapmak Karlı Mı?

oto-cekici-isi-yapmak

Ortalama bir araç çekmek 1-2 saati bulabilir. Fakat kazanacağınız para 100-200 TL arasındadır. Günde 5 araç bile çekseniz günlük 750 TL yapmaktadır. Aylık ise kazanacağınız para 22.500 TL’dir.  Oto çekici işi yapmak için sadece bir araç yeterlidir. Aracınızı ikinci el olarak satın alarak maliyetinizi kısabilirsiniz. Zaman içinde iş aldıkça ve para biriktirdikçe son model araçlardan alarak, müşteri potansiyelinizi arttırabilirsiniz. Karlı iş fikirleri arasında olduğu için zaman ilerledikçe bir filo bile kurabilirsiniz.

Bu işte kalite ve güven daima önemlidir. Birkaç daimi müşteri edindikten sonra aranacak ilk kişi olacaksınız. Bu nedenle reklam ve tanıtımlara önem gösterin. Örneğin sosyal medya hesaplarınızı açarak, düşük bütçeli reklamlar verebilirsiniz. Bunun yanında kartvizit, el ilanı ve broşürün bastırmanın yanı sıra gazetelere ilanlar verebilirsiniz. Ayrıca dijital pazarlama uzmanlarıyla anlaşarak, sadece 25 km çapındaki insanlara reklam vererek, daha çok kişiye ulaşabilirsiniz. Böylelikle Google üzerinde oto çekici diye aratan insanlar ilk olarak size ulaşabilir.

İlginizi Çekebilir: Diyet Yemekleri Yaparak Para Kazanmak 2023

Profesyonel araçlarla çalışmaya başlayacağınızda K sürücü belgesi edinmelisiniz. Bunu karşılayan araçların fiyatı ise 150-200 bin TL arasındadır. Tabi ki K belgesi de ortalama 15 bin TL civarında. Büyük şehirlerde oto çekici işi yapmak daha karlıdır.  Yapacağınız iş büyük bir sektör olduğu için yasal mevzuatlara uymalısınız. Aksi takdir de binlerce TL ceza yiyebilirsiniz. Aracınızı zararlardan korumak için mutlaka sigorta yaptırmalısınız. Araç işlerine ilgi duyuyorsanız oto yıkama dükkanı açma iş fikrine de göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın