Bardakta Süt Mısır Satarak Para Kazanma Fırsatı, Kar ve Maliyet

Ek İş Fikirleri

 

Yeni dönemin en lezzetli gıdalarından birisi de bardakta süt mısır satışıdır. Seyyar olarak gezerek yapabileceğiniz bu iş kalabalık mekanlarda bekleyerek de yapılabilmektedir. Sermayesiz iş fikirlerinden biri olarak, sizleri kısa sürede zengin edebilir. Uygun bir mekan belirleyerek, örneğin okul çevresi, konserler, düğünler gibi yerlerde çokça satış yapabilirsiniz. Burada odak müşterileriniz genellikle çocuklar olacaktır. Pek fazla kayıp riski bulunmadığı için bardakta mısır satışından para kazanma şansı da yüksektir. En fazla zamanınız boşa gitmiş olur. Fakat kazanırsanız aylık kazancınız oldukça fazla olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Elektrikçi Dükkanı Açmak: İpuçları, Maliyeti ve Kazanç Oranı

Mısır Satmak İçin Ne Gerekiyor?

Bardakta mısır satışından para kazanmak için öncelikle cüzi ücretle ekipmanlarınızı alabilirsiniz. Bunlar mısır arabası, tüp, kaşık-bardak ve malzeme karıştırma ekipmanıdır. Mısır arabasında genellikle karıştırma ekipmanı bulunmaktadır. Siz bir kaşık ve diğer araçları alarak işe koyulabilirsiniz. Mısırı lezzetlendiren ana malzemeler ise başkadır. Bunlardan bazıları tuz, pul biber, nar ekşisi, limon, ketçap, mayonez ve tereyağıdır.

Bardakta Mısır Satışı Maliyeti

Yani markette hemen alabileceğiniz ürünlerdir.  Mısır arabasını kiralık veya satılık olarak kullanabilirsiniz. İkinci el bir bardakta mısır arabası 500 TL’ye kadar bulunabilmektedir. Yenileri ise 800-2000 TL arasındadır. Eğer belli etkileşimleriniz varsa sanayi de kendiniz de yaptırabilirsiniz. Fakat profesyonel görünmek daha iyi olacaktır. Örneğin üzerinde mısır resmi ve fiyatın yazdığı araba daha çok dikkat çekecektir. Son dönemin karlı iş fikirlerinden biri olan gurme mısır satışını da deneyebilirsiniz.

Patlamış Mısır Satarak Para Kazanma

Bardakta Mısır Yapmak İçin Ne Gerekiyor?

Peki bardakta süt mısır nasıl yapılır? İş sadece malzemeleri karıştırmakla kalıyor. BİM ve A101 gibi veya farklı marketlerden dondurulmuş olarak alacağınız süt mısırı kolaylıkla satabilirsiniz. Hem zamandan hem maliyetten kar edebilirsiniz. Ayrıca toptancıların sattığı mısırları da tercih edebilirsiniz. Bunlar lezzet olarak daha iyidir. Yine Baharatları da marketlerden alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Bardakta Mısır Satışı Ne Kadar Kazandırır?

Markette dondurulmuş mısırın kilosu ortalama 6 TL’dir. Bir kilo mısırdan kaç bardak mısır çıkar diyorsanız cevabı 10’dur. Eğer 2 TL’ye satarsanız, içine koyacağınız diğer malzemelerle birlikte yüzde yüzden biraz fazla kar edebilirsiniz. Günlük 100 satış yaptığınızda 200 TL kazanabilirsiniz. Farklı bardak boyları koyarak, gramajı yüksek ve pahalı mısır satabilirsiniz. Kalabalık mekanlarda kar oranınız daha yüksek olacaktır.

Bardakta Mısır Nasıl Yapılır?

Bardakta mısır satmak için arabanın altında tüp bulunan ve üstündeki metal pişirme kabına mısırı koyun. Mısırlar buharda pişerek asıl lezzeti verecektir. Ortalama 10-20 dakika içinde pişecektir. Haşlandıktan sonra müşterilerin isteğine göre başka bir pişirme kabına bir bardaklık mısır ayırarak diğer malzemelerle birlikte karıştırın ve servis edin. Yapımı bu kadar kolay.

Bardakta Mısır Satışı İçin İpuçları

Bardakta mısır satışı yaparak para kazanmak birazda sizin becerilerinize kalıyor. Hiç kimsenin olmadığı bir yerde satış yapmak zararına olacaktır. Burada mısırların pişmesini göz önünde bulundurun. Mısırın soğumaması için tüpün sürekli açık kalması gerekiyor. Haliyle satılamayan mısırlar kuruyacaktır. Bu yüzden kimsenin gelmediği durumlarda tüpün altını kısın ve yeteri kadar mısır koyun. Çok satış yapacağım diye titizlikten ödün vermemelisiniz. Sürekli tezgahınızı temiz tutmalısınız. Bardakta mısır satışı yapmak için en elverişli yerlerden birisi de Pazar yerleri ve okul önleridir.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Bardakta Süt Mısır Malzemeleri

  • Tereyağı
  • Tüp
  • Kaşık, bardak (karton)
  • Baharatlar (karabiber, pulbiber, tuz vs.)
  • Ketçap, mayonez
  • Su
  • Mısır arabası
  • Mısır

Bir cevap yazın