Bahçe Ekipmanları Satarak Para Kazanma

Ek İş Fikirleri

Havalar ısınmaya başladığında ve bahar geldiğinde bahçede zaman harcamaktan daha keyifli bir şey olamaz. Fakat, bahçeciliğe yeni başlıyorsanız biraz zor gelebilir. Birçok insanın otları ayıklamak ve ağaçları budamak için saatler harcayacak vakti yoktur. Fakat ekipmanlarınız varsa bu eşyaları satarak biraz para kazanabilirsiniz. Budama, ayıklama ve dikim gibi bir bahçe bakım hizmeti sağlayan ürünler satabilirsiniz. Ya da bahçede geniş bir alanınız varsa neden köpek sahiplerine evde olmadıkları zamanda kiralamak için bir köpek kulübesi inşa etmiyorsunuz? Kısacası bahçe işleriyle ilgili para kazanmak oldukça fazladır.

Özellikle müstakil evlerde bahçe tasarımı çok önemlidir. İnsanlar yaşam alanlarını değerlendirerek hem görsel hem de işlevsel açıdan güzel bir mekan yaratmak ister. Geniş bir bahçeye sahip olanlar bu alanları değerlendirerek sebze ve meyve yetiştirirler. Aynı zamanda bahçede mangal yapmak, top oynamak ve piknik yapmak için kendilerine büyük bir zaman ayırırlar. İnsanın içini ferahlatan bu ortamlar aynı zamanda verimli çalışma imkanı sunan sessiz yerlerdir. Haliyle insanlar bahçelerini dekore etmek için büyük çaba harcıyorlar. Dekorasyon işlerini de çeşitli ekipmanlar aracılığıyla sağlıyorlar. Siz de bahçe ekipmanları satarak para kazanma fırsatını değerlendirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Düzenli Gelir Etmek İsteyenler İçin Okul Kantini Açmak

Kullanmadığınız Bahçe Eşyalarını Satın!

Artık ihtiyacınız olmayan eski bahçe aletleriniz veya bahçe ekipmanlarınız varsa, evinizde paslanmasına hiç gerek yok. Artık istemediğiniz şeylerden para kazanmak için Letgo, sahibinden, gittigidiyor gibi web sitelerin kullanabilirsiniz. Kullanmadığınız küreklerden çim biçme makinelerine ve hatta bahçe çadırlara kadar birçok ekipmanı satabilirsiniz. Satmak için fiyat belirlemede kararsızsanız, insanların benzer ürünleri ne için sattıklarına bir göz atın. Ya da ürünlerin sıfır değerini inceleyerek fikir oluşturun.

Bahçe ekipmanı satarak para kazanmak için hedefe yönelik çalışmalısınız. Çevrenizdeki bahçeleri göz önünde bulundurarak ihtiyaç duyulan ürünlere yönelmelisiniz. Örneğin bir tatil kentinde daha çok dekorasyona yönelik bahçe ekipmanları avantajı olabilirsiniz. Ya da bir tarım şehrinde sebze ve meyve üretimini kolaylaştıracak ekipmanlar öne çıkabilir.

Daha önce sahip olduğunuz bir ekipman fikri varsa bunu bir mühendis veya marangoza danışarak üretimini yaptırabilirsiniz. Öncelikle hangi bahçe ekipmanlarını satacağınız dair karar vermelisiniz. Tek bir alana yönelmek ürün çeşitliliği sağlamanıza yardımcı olabilir. Bütçeniz varsa tüm ekipmanlardan birkaç tane dükkanınıza koyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Yazı Yazarak Para Kazanma Fırsatı Sunan En Kolay Yollar

Bahçe Ekipmanları Nasıl Satılır?

Eğer satmanız gereken ekipmana karar veremediyseniz, bahçe malzemeleri satan bir dükkan bulabilirsiniz. Daha sonra, fiyatlarını öğrenin ve devamlı alıcı olduğunuzu söyleyerek fiyatta indirim isteyin. Yapamazlarsa, o zaman çok fazla düşünmeyin. Çünkü çevrenizde birçok firma bulabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta, satılan ürünlerin kargoya verilme süresidir. Bu şekilde, eşyalarınızı daha hızlı satabilirsiniz. Ayrıca satın aldığınız firmadan da ürünlerin ne kadar sürede geleceğini öğrenmelisiniz. Böylelikle stoklar tükenmeden kargoya verebilirsiniz.

Hangi Tür Bahçe Ekipmanları Satılabilir?

Eğer iyi bir marangozsanız bu malzemeleri kendiniz de yapabilirsiniz. Üretim yapacak makineleriniz varsa bahçe ekipmanlarını en ufak parçalarına kadar tasarlayabilirsiniz. Yenilikçi ve modern tasarımlar yaparak insanların bahçelerinde gönül rahatlığıyla sergilemelerine yardımcı olabilirsiniz.

Bakım Odaklı Bahçe Ekipmanları

bahcede-kullanilan-ekipmanlar

Bahçesini sebze ve meyve yetiştirmek için kullananlara bu tür bahçe ekipmanları satarak para kazanabilirsiniz. Peki nedir bu bahçe ekipmanları? Kazma, kürek, budama makası, testere, tel, çit, kümes yapıları ve meyve toplama makinelerini satabilirsiniz. Bu makineler bir bahçeye şekil vermek için olmazsa olmazlardandır. Yeni bitkiler yetiştirme, aşılama ve toprağı işleme bu makinelerle kolaylaşabilir. Ekipmanların yanı sıra çeşitli bitki tohumları da satabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Çim Biçme Makineleri

Elektrikli çim biçme makineleri şık bir bahçe için olmazsa olma

zlardandır. İnsanların kullandığı bu makinelerin bozulma ihtimaline karşı parçaları nı satın alabilir ve satabilirsiniz. Örneğin, çim biçme makinesinin motoru çalışıyor olabilir. Fakat bıçak uçları kırılmışsa, onu uygun fiyattan alabilecek çok sayıda insan vardır. Üstelik herkesin satabileceği bir ürün olmadığı için para kazanabilirsiniz. Bununla birlikte, elektrikli çim biçme makineniz hiç çalışmıyorsa hurda olarak satışa koyabilirsiniz.

 

Dekorasyon Ekipmanları

bahce-dekorasyonu

Bahçesine şık bir görünüm kazandırmak isteyenlere bahçe ekipmanları satabilirsiniz. Örneğin renkli çitler üreterek şık bir bahçenin temelini oluşturabilirsiniz. Marangozluk yeteneğiniz varsa bahçeye özel ölçülerle üretim yapabilirsiniz. Çeşitli bahçe kemerleri de sarmaşık askılarıyla birlikte bir bahçeye renk katar. Üretim yapmayacaksanız yapay çimle bahçenizi donatarak görsel açıdan daha zengin bir mekan oluşturabilirsiniz. Ayrıca renkli bahçe taşları da bahçe köşelerini süsleyen araçlardan olabilir. Süs amaçlı kullanılan kaktüs bitkilerini de satış planınıza ekleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Bahçe Mobilyaları

bahce-mobilyalari-satmak

Bahçe ekipmanları satarak para kazanmak için mobilyalar vazgeçilmezdir. Bahçeye uygun renkteki mobilyalar zevkli bir yaşam alanı yaratabilir. Ayrıca bahçenin dışarıdan görünmesini engelleyen bahçe fileleri de sıkça tercih edilir. Tabii ki satacağınız malzemeler geniş balkonlarda da kullanılabilir. Hamak, sallanan sandalye, sallanan salıncaklar da bahçe huzurunu artıran eşyalardandır. Kış ayları için bahçeye eklenebilecek bir kulübe tasarlamak da oldukça cazip seçeneklerdendir. Dış ortamda kullanılmaya uygun tüm mobilyalar, insanlar tarafından bahçeler için tercih edilebiliyor. Özellikle ahşap mobilyalar dış ortama uygun renkte ve desenlere sahip olabiliyor.

Bahçe Şöminesi

bahce-sominesi-yapip-satmak

Bahçe şömineleri dekorasyon amaçlı kullanılabiliyor. Ayrıca bir şeyler pişirmek için de tercih ediliyor. Sadece kiremit ve tuğladan bahçeye entegre olarak tasarlanan şömineler, üreticisine iyi paralar kazandırabiliyor.

Aydınlatma Ekipmanları

bahce-aydınlatma-isleri

Bahçe ekipmanları satarak para kazanmak istiyorsanız envanterinize eklemeniz gereken en önemli ekipmanlardandır. Aydınlatma eşyaları, gündüz kadar gece de insanların bahçede vakit geçirmesini sağlar. Ayrıca estetik bir ortam yaratmanın anahtarıdır. Sıradan ampuller yerine LED ışıklı şerit halinde ampuller ile muhteşem bir atmosfer yaratılabilir.

İnterneti Kullan

bahce-ekipmanlari-nasil-satilir

Sosyal medya ürünlerinizi pazarlamanız için harika bir yer. Kapsamlı ekipmanlar satmak için bir web sitesi de açabilirsiniz. Ürünlerinizi web sitenizde, İnstagram’da, Facebook’ta ve diğer mecralarda yayınlayarak insanların ilgisini çekebilirsiniz. Çeşitli promosyonlar ve kampanyalarla insanları alıma yönlendirebilirsiniz. Özel üretim ekipmanlar için ücretsiz keşif imkanı sunarak ortama uygun ölçüm yaparak eşya üretebilirsiniz. Ya da herhangi bir toptancıyla ürün anlaşması yaparak alım satım yapabilirsiniz. Bahçecilikle ilgili ipuçlarını, sosyal medyadan paylaşabilirsiniz. Ayrıca, durum güncellemeleri, hikayeler veya fotoğraflar aracılığıyla satmak istediğiniz herhangi bir bahçe ürününü, parçasını ve ekipmanının reklamını yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın