Fotokopi Ozalit Dükkanı Açmak Karlı Mı?

Ek İş Fikirleri, İş Yeri Açmak

Fotokopi Ozalit Dükkanı Açmak Karlı Mı?

Hem dünyada hem ülkemizde fotokopi dükkanı açmak hala popülaritesini koruyor. Özellikle resmi işlerde aciliyeti gideren bu dükkanlar girişimcilere iyi paralar kazandırabilir.  Siz de yeniliklere kendinizi uyarlayarak, her ihtiyaca cevap verebilirsiniz. Fotokopici açmak istiyorum diyenler bu işe nasıl başlayacağını tam olarak bilemediği için sizin için fikir edinebileceğiniz bir rehber hazırladık. Fotokopi dükkanı açmak için öncelikle internet üzerinden ekipmanların fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Bunun yanında dükkanı açacağınız yerin işlek bir mekan olması gerekiyor. Özellikle öğrencilerin çok olduğu mekanlar sizin için iyi olacaktır. Ayrıca öğretmenleri de tanıyarak, öğrencilere indirim ve kampanyalar sağlayarak daha çok müşteri elde edebilirsiniz. Çünkü üniversite zamanlarında öğretmenler bazen dükkan sahiplerine ders notlarını vererek öğrencileri buraya yönlendirir. Bu sayede hem öğrenci hem öğretmen zamandan tasarruf edebiliyor.

İlginizi Çekebilir: İş Fikirleri 2023: Ufkunuzu Açacak Karlı 100 Yeni İş Fikri

Ozalit Dükkânı Açmak İçin İpuçları

ozalit-dukkani-acmak

Ozalit Dükkanı Maliyeti

Orta ölçekte bir sermayeniz olduktan sonra ufak bir dükkâna bile ozalit dükkanı açma şansı yakalayabilirsiniz. Yüksek kazanç sağlamak için yüksek sermaye harcamalı ve farklı işlere de odaklanmalısınız. Fakat sadece fotokopi dükkanı açma üzerine çalışmak istiyorsanız ufak bir dükkan yetecektir. İşlek bir mekanda dükkan açıyorsanız birkaç tane ozalit makinesi alabilirsiniz. Bu sayede müşterilerinizi bekletmeden işlerini görebilirsiniz.

Kalitesine göre bu makineler 1500TL-10 bin TL arasında değişmektedir. İster satın alabilir ister kiralayarak, ozalit dükkanı açma şansınız bulunuyor. İnternet üzerinden satış yapan kişilerle iletişime geçebilirsiniz. Dükkan kirası ise mekana göre 2 bin ile 30 Bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Malzemeler ise 15-30 bin TL dükkanı şık göstermek için, güzel bir dekorasyona da 10 bin TL’ye kadar masraf yapabilirsiniz. Kısacası fotokopi dükkanı açmanın maliyeti ortalama 50 bin TL’dir.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanmak | 2023 Yılı İçin En Etkili 74 Fikir

Dükkan işleriyle uğraşmak istemiyorsanız bayilik satın alabilirsiniz. Tüm malzemeleri hazır olarak alarak, satıştan kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun yanında kalem, defter gibi kırtasiye malzemeleri de satarak, kazancınızı arttırabilirsiniz. Ayrıca ufak testler satarak, farklı sınıflara hitap edebilirsiniz. Rekabet bu işte biraz yüksek olsa da kazanç kapısı her zaman açıktır. Fakat bu işin tek sıkıntısı yaz tatilinde işlerin azalması olacaktır. Yine de sabırlı olarak masraflarınızı çıkartabilirsiniz.

Bir cevap yazın