Nike Bayilik Şartları: Fiyatı, Masrafları, Çalışma Prensipleri

Bayilik Veren Firmalar

Amerika’da kurulan ayakkabı sektörünün önde gelen markalarından olan Nike, orijinal tasarımlarıyla ön plana çıkmaktadır. Ayakkabının yanı sıra giysi ve aksesuarlar satışını da üstlenmektedir. Gelirini ürün satışları, reklamlar ve sponsorluk anlaşmalarıyla karşılamaktadır.  Ürünlerin estetik olarak tasarlanması ve işlevsel özellikleri kullanıcılarına sunduğu en büyük avantajlarından biridir. Phil Knight ve Bill Bowerman tarafından kurulan marka, adını tüm dünyaya duyurduğu için Nike bayilik şartları arayan girişimcilerde artmıştır. Dünyanın en fazla bayilik başvurusu alan markalarından olan Nike ile çalışmak istiyorsanız bazı şartlara uymanız gerekiyor. Bu şartları devletten ziyade markanın kendisi belirliyor. Bu şartlara uyduğunuz ve izini alabildiğiniz takdir de istediğiniz yerde bayilik açabilirsiniz.

Nike Bayilik Veriyor Mu? Neler Gerekiyor?

Bayilik almak için öncelikle Nike markası ile yüz yüze görüşmek gerekiyor. Yani nike bayilik veriyor mu sorusuna evet diyebiliriz. Tabi ki direkt olarak yurtdışındaki marka olmasa da Türkiye’deki genel müdürlüklerine ulaşmak gerekiyor. Nike başvuru şartları sürekli olarak güncellenebilmektedir. Bu şartları marka prestijini koruyacak şekilde sabitlemektedir. Yani oyunu kurallarına göre oynamanızı istemektedir. Peki, Nike bayilik nasıl alınır?

  • Öncelikle Nike ayakkabı bayiliği alacağınız dükkanın 200 metrekare olması
  • Müşteriler ile yeterince ilgilenmek için en az 5 kişi çalıştırmanız
  • Satışları kendi inisiyatifinize göre değil genel merkezin isteklerine göre yapmanız gerekiyor.
  • Mağazanın görseli Nike orijinal görseliyle uyumlu olmalıdır. Yani farklı tasarımlar yapmamalısınız
  • Ayrıca size söylenecek bayilik tutarını ödemeniz Bunları haletlikten sonra reklama ihtiyacınız bulunmuyor. Zaten marka otomatik olarak düzenli reklam yapmaktadır.

Kesin olarak bir tutar veremiyoruz. Çünkü işin içine dekorasyon masrafları da girebilmektedir. Marka bunu sizin yerinize hesaplayarak size bir tutar vermektedir. Bu kurallara uyduktan sonra istediğiniz Nike ürününü satabilirsiniz. Fakat ortalama bir Nike bayilik fiyatı verecek olursak 80 ile 150 bin TL arasıdır.  Ayrıca bir defaya mahsus olmak üzere isim hakkı bedeli bulunmaktadır. Nike bayilik almak istiyorum diyorsanız firmanın iletişim bilgileriyle birebir ulaşım sağlayabilirsiniz.

One thought on “Nike Bayilik Şartları: Fiyatı, Masrafları, Çalışma Prensipleri

  • Markanızı mağazamızda görmek istiyoruz ilginizden dolayı teşekkür ederiz Ömer ışık 0 533 597 70 73 Ankara Beypazarı teşekkürler

Bir cevap yazın